PODPOWIEDZI:

LG KP170 [TEST]

Telefon nie urzeka swoim wyglądem. Prosta, smukła obudowa oraz intuicyjna obsługa sprawia, że jest to dobry wybór dla użytkowników mało wymagających, szukających komórki za rozsądną cenę.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • niewielkie rozmiary oraz mała waga
  • prostota obsługi
  • szybkość działania
WADY
  • marnej jakości wyświetlacz LCD
  • słaba kamera cyfrowa
  • brak podstawowych funkcjonalności multimedialnych

LG KP170 to następca modeli KG130 i KP130. Kogo może zainteresować i jak wypada prosty telefon z oferty koreańskiego producenta? Przekonajmy się.

LG KP170

Wygląd / obudowa

Pierwsza rzecz, jaka się rzuca w oczy w LG KP170, to jego rozmiary: telefon jest naprawdę mały (105,2 x 45,6 x 13,9mm) i zgrabny, a przy okazji niewiele waży (72g). Dobrze leży w dłoni. Mimo iż obudowa wykonana jest na przyzwoitym poziomie (plastiki dokładnie spasowane, lakierowany przedni panel), to całość zalatuje tanią tandetą - takie telefony były produkowane kilka lat temu. Urządzenie zostało wyposażone w pełną klawiaturę numeryczną, pad nawigacyjny, przyciski szybkiego dostępu współpracujące z menu ekranowym oraz przyciski nawiązywania i odrzucania połączenia. Wszystkie klawisze są duże oraz wygodne w użyciu, aczkolwiek przycisk OK wewnątrz pada nawigacyjnego zbytnio wystaje, co czasami skutkuje jego jednoczesnym wciśnięciem wraz z przyciskiem strzałki.

LG KP170

Zaraz nad klawiaturą, jak przystało na typową konstrukcję telefonu komórkowego, znajduje się 1,77 - calowy wyświetlacz LCD TFT o rozdzielczości 128x160 pikseli wyświetlający do 65 tys. kolorów jednocześnie. Niestety wyświetlacz w nowym LG to wielka porażka. Wystarczy niewielka zmiana kąta patrzenia, aby i tak już niepoprawnie odwzorowane kolory straciły swoją oryginalną barwę, a obraz stał się nieczytelny. Ponadto niewielka rozdzielczość skutkuje wyraźnie widocznymi pikselami - znowu przypominają się telefony ubiegłej generacji.
Na obudowie znajdziemy jedno uniwersalne złącze do ładowania baterii, podłączenia słuchawek oraz komunikacji z komputerem. Jest ono sprytnie zakamuflowane gumową zaślepką, która zapobiega dostawaniu się do złącza różnych zanieczyszczeń.

Funkcje

LG KP170 został wyposażony w moduł GSM pracujący w pasmach 900/1800MHz oraz w moduł Bluetooth 2.0, którego główną funkcją jest komunikacja z zewnętrznym zestawem słuchawkowym. Dodatkowo zapewnione jest wsparcie dla SMS, MMS oraz pakietowej komunikacji danych GPRS.

LG KP170

Menu główne telefonu jest bardzo przejrzyste i czytelne. Jego obsługa nie powinna przysporzyć trudności nawet laikowi. Przechodzenie pomiędzy poszczególnymi poziomami menu jest natychmiastowe. Ciekawą funkcją, usprawniającą szybkość nawigacji, jest przypisanie do każdego elementu skrótu klawiszowego - zamiast używać pada nawigacyjnego, wystarczy nacisnąć odpowiedni klawisz, aby natychmiastowo przejść do danego elementu.
Ilość aplikacji w LG KP170 jest minimalna. Standardowo mamy dostęp do kalendarza, budzika, dyktafonu, przeglądarki kontaktów oraz przeglądarki internetowej WAP. Istnieje możliwość rozszerzenia funkcjonalności telefonu poprzez zainstalowanie oprogramowania w technologii Java MIDP 2.0.

Multimedia w nowym LG są praktycznie zerowe. Urządzenie zapewnia wsparcie jedynie dla dzwonków polifonicznych w formacie MIDI. Ponadto posiada kamerę cyfrową o rozdzielczości VGA (640x480), która nie nadaje się zupełnie do niczego. Prawdę mówiąc, dziwi fakt zastosowania kamery przy tak minimalistycznej i taniej konstrukcji. Według zapewnień producenta, zastosowana bateria o pojemności 900mAh powinna wystarczyć na 300h czuwania oraz 180min ciągłej rozmowy.

LG KP170

Podsumowanie

LG KP170 to telefon dla ludzi poszukujących małego, zgrabnego oraz taniego telefonu bez żadnych funkcji multimedialnych.

blog comments powered by Disqus