PODPOWIEDZI:

LG Swift 4x HD [RECENZJA]

LG Swift 4x HD to flagowy smartfon koreańskiego potentata. Gdy w lutym 2012 roku został przedstawiony światu, od razu zyskał przychylność fanów elektronicznych gadżetów. Nietuzinkowy wygląd, świetna specyfikacja, oraz bezsprzecznie jeden z najlepszych ekranów na rynku, to cechy charakterystyczne LG 4x HD.

LG Swift 4X HD

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Specyfikacja
  • Wykonanie
  • Ekran IPS o wysokiej rozdzielczości
  • NFC, DLNA
  • Cena
WADY
  • Dźwięk
  • Aparat
  • Aktualizacje

Wyglądem Lg 4x HD zbliżony jest do bardzo popularnej serii "L", którą to popularność LG zdobyło w roku 2012. Seria ta była nad wyraz udana i ciepło przyjęta przez użytkowników smartfonów. Testowane urządzenie wykonane jest z dobrej jakości plastiku. Tylna pokrywa telefonu jest wykonana z imitującego skórę tworzywa. Dzięki temu smartfon bardzo dobrze trzyma się w ręce. Wokół smartfona umieszczono dodatkowo srebrną ramkę, nie wygląda ona tandetnie, jednak widać, że nie jest to aluminium.

lg 4xhd

Bardzo ciekawe rzeczy dzieją się jednak na froncie urządzenia. Dotykowy ekran True IPS o rozdzielczości 1280x720 pix to klasa sama w sobie. Jasność 550 nitów daje świetną ostrość oraz żywe i realistyczne kolory. Ostre słoneczne światło, również nie przeszkadza smartfonowi. Wszystko jest jak najbardziej czytelne. Oczywiście smartfon wyposażony jest w szkło Gorilla Glass , więc nie powinniśmy mieć problemów z rysami na naszym ekranie.

lg 4xhd

Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest specyfikacja. Czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 o taktowaniu 1,5 Ghz oraz dwurdzeniowy procesor graficzny GeForce to najwyższa półka podzespołów. Dodatkowo smartfon wyposażony jest w 1GB RAM. Wszystko składa się na to, że mamy do czynienia z jednym z najwydajniejszych telefonów na rynku. Oczywiście, LG 4x HD nie jest też ideałem. Najgorszą rzeczą w stosunku do całości są multimedia. Co prawda smartfon wyposażony jest w 8 Mpix aparat z autofocusem oraz stabilizacją obrazu. Ma również lampę LED. Jednak zdjęcia wychodzą przeciętnie, brak im szczegółowości. Tak samo wygląda to w filmach. Jest rozdzielczość FullHD 1080p jednak jakość nie zachwyca, nie mniej jednak dla użytkownika, który nie miał do czynienia ze sprzętem z najwyższej półki, zdjęcia mogą wydawać się przyzwoite. Smartfon posiada również bezprzewodową łączność DLNA oraz NFC.

lg 4xhd

Wszyscy znamy „zapał” do aktualizowania swoich urządzeń przez LG.. W recenzowanym modelu został zainstalowany system android w wersji 4.0.3. Jednak procent nie ogłosił dokładnie, kiedy zostanie udostępniona aktualizacja do Androida JB. Sam interfejs o nazwie Optimus UI 3.0 jest bardzo czytelny oraz intuicyjny. Posiada domyślnie kilka ciekawych opcji, takich jak backup urządzenia oraz bezpośrednie łączenie z serwisem LG. Podsumowując LG 4x HD to bardzo udany model telefonu. Bardzo dobry ekran oraz rewelacyjna specyfikacja to zdecydowane plusy tego smartfona. Do plusów również dodajemy cenę. Kwoty w przedziale 1200 –1300 zł są akceptowalne. Mimo kilku niedociągnięć telefon śmiało można polecić początkującym użytkownikom jak i tym zaawansowanym. Zasłużone 4.

Zdjęcia wykonane LG Swift 4x HD

lg 4xhd

lg 4xhd

lg 4xhd

blog comments powered by Disqus