PODPOWIEDZI:

Apple iPhone 5C [Prezentacja]

Apple iPhone 5 dostępny jest już od roku i jak to Apple ma w zwyczaju, nadszedł czas by go nieco odświeżyć.

iPhone 5C

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • System iOS7
  • LTE
  • Świetna jakość odtwarzacza audio
WADY
  • Plastikowa obudowa
  • Cena
  • Głośnik

Po raz pierwszy w historii wprowadzono na rynek dwie wersje, wysokiej klasy iPhone'a 5S i tańszego iPhone'a 5C. iPhone 5C to w zasadzie oryginalny iPhone 5, przebrany w jaskrawą, plastikową obudowę przygotowany na najnowszą wersję oprogramowania - iOS 7.

Interesujące smartfony - Sprawdź nasz katalog >>>

Apple iPhone 5C fot1

Nowa wersja iOS umożliwia dopasowanie koloru motywu do obudowy telefonu, dając dosyć przyjemny efekt, poza tym, dostępne są dodatkowe i niestety drogie różnokolorowe obudowy. iPhone 5C dostępny jest w kolorach: niebieskim, białym, różowym, żółtym i zielonym.

Pomimo obiecanej niskiej ceny, iPhone 5C w rzeczywistości tani nie jest. W Wielkiej Brytanii podstawowy model 16GB kosztuje 469 funtów, czyli ok. 560 €. Za tą cenę kupicie dowolny smartfon z najwyższej półki, na dodatek tylko o 80 funtów taniej niż podstawową wersję iPhone'a 5S.

Pojawienie się jaskrawego, plastikowego iPhone'a 5C jest oczywistym zabiegiem marketingowym wymierzonym w kolorowe, poliwęglanowe obudowy lansowane przez Nokię, oraz nowoczesne podejście do interfejsu systemu Windows 8.

Apple iPhone 5C fot2

Apple iPhone 5C fot4

Niestety, nowatorskie podejście Nokii nie ma swojego odzwierciedlenia w sprzedaży, podczas gdy możemy być pewni, że iPhone 5C nie będzie się kurzył na półkach.

Dobór budżetu do zakupu urządzenia mobilnego >>>

Pozostała specyfikacja jest już dobrze znana. 4" wyświetlacz Retina o rozdz. 640 x 1136 pikseli, 8 MP aparat z tyłu z lampą błyskową LED, kamera wideorozmów 1.2 MP rejestrująca w jakości HD. Wewnątrz mieści się procesor A6, który może nie najnowszy, wciąż jest piekielnie szybki.

Telefon posiada obsługę LTE, dostosowaną do różnych rynków, z wersjami CDMA dla USA i GSM/UMTS dla reszty świata.

Apple iPhone 5C fot3

Jeśli jesteś właścicielem iPhone'a 4S lub wcześniejszego modelu, może to być nieco tańsza opcja na zaktualizowanie swojego telefonu, biorąc jednak pod uwagę, że konkurencyjne systemy: Windows i Android mogą z łatwością pokonać iPhone'a 5C, pod względem możliwości aparatu i wielkości ekranu, to jest mało prawdopodobne by ten iPhone przekonał do siebie właścicieli urządzeń HTC, Samsunga czy Nokii.

Apple iPhone 5C fot6

iPhone 5C dostępny jest w większości dużych krajów europejskich od 20 września tego roku.

blog comments powered by Disqus
Apple iPhone 5C [Prezentacja]