PODPOWIEDZI:

Edifier H280 [TEST]

Edifier H280 to propozycja słuchawek dokanałowych dla osób mobilnych i chcących nie wydawać fortuny na dobre pchełki. Jak sprawdzają się w praktyce?

Edifier H280

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wysoka jakość wykonania
  • Dostosują się do każdego ucha
  • Dobrze tłumią otoczenie
  • Stosunek cena/jakość
  • Dobry bas
WADY
  • Dla wysokich osób trochę za krótki kabel
  • Niska moc

Edifier H280 kosztują niecałe 50zł, co możemy dostać w tej cenie? W opakowaniu znalazły się same słuchawki oraz w sumie trzy komplety miękkich silikonowych gumek ochronnych.

fot7

fot1

Konstrukcja posiada 1,3m przewód zakończony 3,5mm wejściem miniJack. Taka długość przewodu jest odpowiednia, a wręcz idealna dla osób średniego wzrostu, jednak osoby wyższe mogą narzekać na jego zbyt krótką długość. Sam przewód jest miękki i nie za gruby. Słuchawki prawa i lewa są umieszczone na kablu różnej długości, tak aby słuchawkę prawą puścić za szyją. Takie rozwiązanie ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników, ostateczny wybór pozostawimy Państwu.

fot3

fot2

fot4

Słuchawki dostępne są w czterech kolorach. Ich jakość wykonania nie budzi uwag. Design jest stonowany ale i zarazem dość futurystyczny. Włożenie słuchawek do ucha ułatwia niewielka końcówka, którą jednocześnie jest wprowadzony przewód. Na końcu słuchawki znajdziemy miękkie silikonowe gumki dostępne w zestawie w trzech rozmiarach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy znajdzie coś miłego dla siebie, a słuchawki dostosują się idealnie do każdego ucha. Takie rozwiązanie jest również dobre dla osób, które mają problem z dobraniem dla siebie słuchawek dousznych, a z nausznych z różnych powodów nie chcą korzystać.

fot5

Sercem H280 jest 10mm przetwornik z magnesami neodymowymi – podobnie jak w pozostałych dwóch niedawno wprowadzonych modelach (H850 oraz K830). Pasmo przenoszenia wynosi od 20Hz do 20kHz, a impedencja 32omy. Moc znamieniowa to zaledwie 1mW, ale za to natężenie dźwięku wg specyfikacji dochodzi do 100decybeli.

Testy produktu Edifier przeprowadziliśmy na dwóch odtwarzaczach przenośnych - iPod Shuffle - Sony NWZ-B162F

Obydwie te konstrukcje charakteryzują się mocnym i szczegółowym dźwiękiem.

No i czas przejść do tego co najważniejsze, czyli do oceny jakości dźwięku. Tutaj mocną stroną H280 jest dobry bas. O ile niektórzy mogą odczuwać pewien jego niedosyt w H850 – tutaj nie będzie takiego problemu. Dźwięk w H280 jest czysty i dość szczegółowy mimo, iż scena muzyczna nie jest za wielka, a my mamy wrażenie jak by całość była od nas dość znacznie oddalona. Słuchawki doskonale tłumią dźwięki otoczenia, ma to jednak wpływ na dźwięk, który przez to jest też przy okazji lekko przytłumiony.

fot6

fot8

W mojej ocenie H280 to dobra propozycja dla osób szukających koniecznie małych i niedrogich słuchawek, ale dokanałowych. Jeżeli ktoś nie ma problemu ze słuchawkami dousznymi lepiej zainwestować np. w AKG K313 lub modele wyższe, które zaoferują nam szerszą scenę muzyczną i bardziej szczegółowy dźwięk, ale kosztem tłumienia otoczenia i basu. Niestety, cena takich konstrukcji też jest wyższa… H280 to produkt dobry, ale są elementy, które można by jeszcze poprawić, jak chociażby ogólna jakość brzemienia.

blog comments powered by Disqus