PODPOWIEDZI:

Bitfenix Phenom - test obudowy która mnie zmiażdżyła!

Możecie sobie wyobrazić obudowę mATX o klasycznym design, funkcjonalną, wykonaną lepiej jak produkty Fractal Design, a przy tym w atrakcyjnej cenie? Ja też nie mogłem, dopóki nie przetestowałem obudowy Bitfenix Phenom.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Rewelacyjne wykonanie
  • Funkcjonalność
  • Dobrze rozwiązana wentylacja
  • Duża ilość miejsc na dyski 2,5" jak i 3,5" (jak na obudowę mATX)
  • Głośność pracy
  • Stosunek Cena/jakość/wydajność
WADY
  • W zasadzie brak

Wstęp

Obudowa Bitfenix Phenom to konstrukcja o klasycznym design dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i białej.

Bitfenix Phenom fot1

Phenom wspiera standard płyt głównych w formacie mATX, ale także miniITX.

Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie producenta: KLIK!

Platforma testowa

alt text

Wyniki testów i podsumowanie

Obudowa Bitfenix Phenom zrobiła na nas ogromne wrażenie. Ta konstrukcja jest wykonana niemal idealnie. Na panelach grube blachy, wysoka jakość tworzywa na froncie, dbałość o detale na najwyższym poziomie.

Bitfenix Phenom fot3

Dodatkowo system wentylacji mimo niewielkich rozmiarów dorównuje konstrukcjom nie tylko większym, ale i często sporo droższym. Co ważne, newralgiczne miejsca, którymi może dostawać się kurz do obudowy, zostały zabezpieczone łatwymi w czyszczeniu filtrami.

Zobacz testy obudowy Zalman Z3 USB3.0

Miejsc na instalacje dysków zarówno 2,5", jak i 3,5" też jest sporo, ba powiedział bym nawet bardzo dużo, jak na obudowę mATX.

bitfenix phenom filtr

Bitfenix Phenom fot6

System instalacji podzespołów w obudowie jest niemal w całości beznarzędziowy.

Miejsca na instalację niereferencyjnych chłodzeń procesora jest też bardzo dużo. 16cm coolery wejdą do Phenoma jeszcze ze sporym zapasem. Jeżeli nie będziemy mieli zainstalowanych 3,5" dysków na stelażu, użytkownik ma do dyspozycji nawet około 18cm na cooler typu wieżowego.

Bitfenix Phenom fot2

Trochę mniej miejsca jest na karty graficzne. W pierwszym slocie zmieścimy kartę o długości do 28cm, a w przypadku zastosowania krótszego zasilacza, który niestety może nam tą długość kart ograniczać, nawet ciut ponad 30cm potwory znajdą w Phenomie swoje miejsce. Większy problem jest w przypadku konfiguracji z dwoma kartami graficznymi. Tutaj ograniczeniem będzie zatoka na napędy 5,25".

Wyniki testów pomiaru temperatur podzespołów w platformie testowej jak i pomiar głośności sonometrem wykazały, że Bitfenix Phenom jest nie tylko obudową świetnie wykonaną i funkcjonalną, ale potrafiącą zapewnić również wysoki komfort użytkowania przy jednocześnie bardzo dobrych warunkach termicznych.

Podsumowanie

Bitfenix Phenom zasługuje bez wątpienia na nasze wyróżnienie. Obudowa ta wyróżnia się na tle konkurencji oferując mimo niewielkich rozmiarów bardzo dużo swojemu użytkownikowi.

Bitfenix Phenom rekomendacja

Sprzęt do testów dostarczyła firma: Caseking.pl

Bitfenix Phenom logo

blog comments powered by Disqus
Bitfenix Phenom - test obudowy która mnie zmiażdżyła!