PODPOWIEDZI:

Retro Games HD (iOS) [TEST]

Stare gry, czyli tak zwana klasyka są ponadczasowe i nawet teraz, w erze tabletów i smartfonów są bardzo popularne. Zapraszamy na recenzję zestawu klasycznych gierek na system operacyjny iOS.

Apple iPhone

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Prawdziwe klasyki
  • 10 wbudowanych gier
  • Oryginalna stylistyka
WADY
  • Brakuje wersji na Androida

Ostatnio odczułem zmęczenie pojawiającymi się grami w App Store. Nie są one wcale złe czy słabe. Bardzo mi się podobają i uważam wiele z nich za bardzo udane gry mobilne. Bardzo często w nie gram ale chciałem zakosztować jakichś klasyków.

Retro Games HD

Tak zaczęła się moja wielka akcja poszukiwawcza klasycznego tytułu. Większość gier to były przeróbki z różnych wersji komputerowych czy konsolowych. Chciałem zagrać w coś naprawdę staro-szkolnego. Tak właśnie trafiłem na Retro Games HD.

Retro Games HD

Muszę przyznać, że to strzał w dziesiątkę. Przypomniały mi się stare czasy kiedy to jeszcze telefony komórkowe nie były tak dobre jak są teraz. Grało się na komputerach czy konsolach a przenośne granie dopiero wtedy raczkowało. Na różnych festynach można było kupić przenośną konsolę z wbudowanymi już grami. Do kupna zawsze zachęcał napis 999 in one. To oznaczało, że jest tam aż 999 gier? NIE! Tak naprawdę gier było mało a tylko wielokrotnie powielone co dawało taką imponującą liczę.

Retro Games HD

W Retro Games HD mamy 10 znakomitych gier. Prawie wszystkie z nich miałem też na swojej konsoli. Jedynie nie miałem przyjemności zagrać w pewną prostą grę logiczną, którą dopiero odkryłem na telefonie komórkowym. Pozostałe bardzo dobrze znałem i ucieszyłem się z faktu, że mogę w nie znowu pograć. Wrócenie po tylu latach do węża czy wyścigówek to naprawdę miłe uczucie. Duch jak i poziom został zachowany za co developerom należą się wielkie słowa uznania.

Wizualnie gra została bardzo dobrze odzwierciedlona. Przypomina te przenośne urządzenie i ma realistyczny ekran. Podobnie jak tam w Retro Games HD nie mamy kolorowej grafiki. Jedynie czarno- białe piksele. Bardzo mi się podoba ten zabieg ponieważ dokładnie tak samo to wyglądało w latach 90tych. Dźwięk także został niezmieniony. Mamy charakterystyczne pikanie, które było w oryginale. Jak dla mnie bomba!

Retro Games HD

Aplikacja została bardzo dobrze wykonana i wiernie odwzorowana. Udało się „zaspokoić’ mój głód na prawdziwe klasyki.. Gra jednak mogłaby być troszeczkę tańsza. Qplaze mógłby także pokusić się o wersję na Androida. Mimo wszystko bardzo polecam wszystkim chcącym pograć w coś naprawdę w stylu retro.

Zapraszam do obejrzenia recenzji na kanale YouTube!

App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/retro-games-hd/id451453522?mt=8

blog comments powered by Disqus
Retro Games HD (iOS) [TEST]