PODPOWIEDZI:

Forza Horizon (Xbox360) [TEST]

Forza Horizon to najnowsza część znakomitej serii wyścigowej i zarazem flagowy tytuł konsoli Xbox 360. Gra oferuje nam niesamowitą oprawę graficzną, dobry model jazdy i prędkość, dzięki której poczujemy się niczym wiatr na drogach stanu Colorado. Zapraszamy do recenzji.

Forza Horizon

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Piękna grafika
  • Szybkość
  • Kilkadziesiąt samochodów
  • Różnorodne trasy
  • Dynamiczna muzyka
  • Dobry model jazdy
WADY
  • Brak

Forza Horizon

Forza Horizon wydana została 26 października 2012 roku. W grę miałem okazję zagrać już parę dni przed premierą, na targach Poznań Game Arena 2012, oczywiście na konsoli Xbox 360. Gra od początku wywarła na mnie ogromne wrażenie, dlatego też nie mogłem się doczekać aż otrzymam kopię gry do testów.

Forza Horizon

Najnowsza Forza porzuca koncepcję poważnych wyścigów na rzecz dobrej zabawy. Z zamkniętych torów wyścigowych przenosimy się na drogi stanu Colorado. To właśnie tam odbywają się zawody Horizon, będące połączeniem szybkich wyścigów i niesamowitych doznań muzycznych. Nasz bohater zapisuje się do wyścigów Horizon, aby sprawdzić swoje umiejętności oraz zdobyć sławę, uznanie... i przy okazji trochę dolarów.

Forza Horizon

Forza Horizon

Na początku dostępny mamy tylko jeden samochód, i to w dodatku o kiepskich osiągach. Jednak już po kilku wygranych wyścigach nasz garaż się powiększa. Samochodów mamy kilkadziesiąt i pogrupowane są klasami. Jest to o tyle ważne, że wyścigi dzielą się na takie, gdzie możemy użyć każdego auta i na takie ze specjalnymi wymaganiami. Jeśli mamy przykaz aby do wyścigu wystartować klasyczną maszyną, musimy mieć taką w swoim garażu, inaczej nici z wyścigu.

Forza Horizon

Do poruszania się w świecie gry służy mapa, zawierająca spory wycinek stanu Colorado, usiany istną pajęczyną dróg. Tak więc miejsca do wyścigów na pewno nie zabraknie. Aby dojechać do kolejnych wyścigów musimy je zaznaczyć na mapie a GPS doprowadzi nas na miejsce. Zmierzając do celu możemy ponabijać trochę punktów i zwiększyć swoją reputację poprzez wykonywanie efektownych manewrów, takich jak driftowanie.

Forza Horizon

Model jazdy w grze zasługuje na ogromną pochwałę, jest on dość realistyczny i dobrze dopracowany. Czuć wyraźnie różnicę pomiędzy poszczególnymi samochodami. Inaczej przyśpieszają, różnie zachowują się na zakrętach i osiągają także przeróżne prędkości maksymalne. Pozwala to na czerpanie ogromnej radości z odkrywania kolejnych samochodów i testowania ich osiągów na festiwalu.

Forza Horizon

Warstwa audio i wideo gry jest fenomenalna. Tak ładnych wyścigów nie widziałem jeszcze ani na PC ani na konsolach. Szczegółowe modele samochodów z odbiciami tańczącymi na karoserii, piękne pejzaże oraz zmienne pory dnia i nocy nadają grze niesamowitego uroku. Całość uzupełnia bardzo dynamiczna i świetnie dobrana muzyka.

Podsumowanie

Forza Horizon na pewno jest grą wartą swoich pieniędzy, czy jest warta aby kupić dla niej konsolę? Jeśli lubicie gry wyścigowe to zdecydowanie tak! Gra jest przystępna tak dla początkujących, jak i doświadczonych kierowców. Forza Horizon wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie i są to wyścigi, które szybko się nie znudzą a zapewnią przy tym ogrom wrażeń.

blog comments powered by Disqus
Forza Horizon (Xbox360) [TEST]