PODPOWIEDZI:

Nokia Asha 311 [RECENZJA]

Nokia Asha 311 to budżetowy telefon fińskiego producenta. Kompaktowe rozmiary oraz ekran dotykowy pozwalają rywalizować Nokii wśród najniższej półki telefonów. Jest to alternatywa dla osób, które nie chcą smartfona a chcieliby spróbować swoich sił z ekranem dotykowy. Czy to dobry wybór?

NOKIA ASHA 311 RED

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Szkło Gorilla Glass
  • Muzyka
WADY
  • Archaiczny OS Symibian S40
  • Aparat 3,2 mpix, brak autofocus i stabilizacji
  • Mały ekran
  • Wolno działa

Wygląd Nokii Asha 311 skierowany jest raczej dla kobiet. Małe rozmiary telefonu pozwalają schować telefon do niewielkiej kieszeni spodni lub torebki. Przekątna ekranu do zaledwie 3 cale, więc Asha 311 należy do najmniejszych „dotykowców” aktualnie produkowanych na rynku. Obudowa wykonana jest w całości z plastiku z lakierowaną tylnią klapką. Wygląda to dość elegancko, jednak jest niepraktyczne. Tył nie jest niczym chroniony, więc łatwo porysujemy nasze urządzenie. Inaczej wygląda sprawa ekranu. Wykonany jest ze szkła Gorilla Glass, które jest odporne na wszelkie zarysowania. Całość prezentuje się dobrze i raczej nie będziemy wstydzić się wyciągnąć tego telefonu podczas spotkań ze znajomymi.

asha 311

Nokia Asha 311 czasami pokazuje nam aspiracje smartfonowe. Posiada Wi-Fi, GPS oraz szybki przesył danych HSDPA. Dodatkowo posiada procesor o taktowaniu 1 Ghz oraz 128 MB RAM. Na „papierze” wygląda to nie najgorzej, jednak wszystko niweczy system operacyjny Symbian S40, który w dzisiejszych czasach absolutnie nie nadaje się do komfortowego używania telefonu. Asha 311 działa wolno nieprecyzyjnie oraz mało intuicyjnie. Internet mimo możliwości szybkiego przesyłu danych wczytuje strony bardzo wolno. Multitouch również nie zachwyca, jest niedokładny i dość problematyczny. Powodem tego jest tak mały ekran oraz rozdzielczość zastosowana 200x400 pix. Nokie ratują gry, które są zainstalowane w telefonie np. Angry Birds a nawet Need For Speed. Wszystko oczywiście zoptymalizowane na tą platformę.

Jak wybrać odpowiedni telefon dla seniora? >>>

asha 311

Plusem Nokii Asha jest odtwarzacz muzyczny oraz wbudowany głośnik. Telefon gra nad wyraz głośno oraz czysto. To samo możemy powiedzieć o słuchawkach. Swoje utwory możemy pomieścić na 2Gb karcie pamięci, która dołączona jest do zestawu. Ponadto Nokia obsługuje karty do 32 GB. Samej pamięci wbudowanej jest tylko 140 MB. Aparat o rozdzielczości 3,2 mpix to nie jest szczyt techniki. Zdjęcia wychodzą mało szczegółowo, z dużym „ziarnem”. Brak autofocusa oraz stablizacji obrazu daje się odczuć. Filmu dobrej jakości również nie zrobimy, ponieważ Nokia 311 kręci tylko w rozdzielczości VGA.

asha 311

Podsumowując, Nokia Asha 311 to bardzo słaby telefon,który nie oferuje swoim użytkownikom za wiele. Co prawda mamy bezprzewodową łączność z internetem, ale tak mały ekran nie pozwala się tym nacieszyć. Słabe multimedia (po za muzyką) , skomplikowane menu oraz archaiczne rozwiązania systemowe, zmuszają mnie aby ocenić ten telefon na 2 w 5 stopniowej skali.

blog comments powered by Disqus