PODPOWIEDZI:

Sim City [RECENZJA]

Sim City to seria na której powrót czekali wielbiciele budowania i zarządzania. W grze wcielamy się w rolę burmistrza miasteczka i tylko od nas zależy jego położenie, wygląd a przede wszystkim jakość życia jego mieszkańców. Jednak o całe miasto nie jest prostym zadaniem, chcecie się go podjąć? Zapraszam do recenzji! :)

Sim City

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przyjemna grafika
  • Dobry interface
  • Ogrom możliwości zarządzania i budowy
  • Całkiem wciągająca rozgrywka
  • Wpadająca w ucho muzyka
WADY
  • Gra trochę za bardzo poszła w stronę "The Sims"

7 marca 2013 roku posiadacze komputerów PC dostali solidny powód do radości! Oto, po kilku latach oczekiwań powróciła seria ekonomicznego symulatora miasta Sim City.

Sim City

Sim City

Już od pierwszych chwil z grą możemy poczuć się jak w domu. Klimat od razu przypomina poprzednie części Sim City. Pierwsze co nas wita, to ładnie przygotowany ekran startowy oraz miła muzyka. Wybieramy lokalizację miasta i możemy już zaczynać grę!

Należy tutaj już zaznaczyć, że gra mocno akcentuje współpracę graczy za całego świata podczas zabawy przez internet. Nasze miasto zakładamy na dość dużej mapie, znajdują się na niej także inne miasta, od kilku do kilkunastu. Kontrolowane są one przez sztuczną inteligencję lub innych graczy. Otwiera to przed nami zupełnie nowe możliwości - współpracy ale także i rywalizacji.
Sąsiedzi mogą nam oczywiście pomagać dla wspólnej korzyści ale wcale nie muszą tego robić. Wręcz próbować mogą nam zaszkodzić. Oczywiście jeśli wolimy być niezależni nie musimy się wcale kontaktować z innymi miastami.

Sim City

Sim City

Naszym zadaniem jest przede wszystkim zadbanie o wysoki komfort życia mieszkańców miasta. Aby w ogóle zechcieli się wprowadzić muszą mieć dokąd. Dlatego należy wyznaczyć strefy, na których powstaną domy Simów, a także tereny na sklepy, zakłady usługowe oraz miejsca pracy.

Pamiętam też o zapewnieniu domostwom wody i prądu. Bez tego nikt nie będzie chciał mieszkać w naszym mieście.

Kolejnym krokiem jest wybudowanie szkół, szpitali i posterunków straży pożarnej. Do pilnowania porządku przyda się także komisariat policji.

Aby Simowie mieli jak dojeżdżać do pracy warto wybudować sieć komunikacyjną, autobusy i tramwaje będą najlepszym wyborem.

Mając już te instalacje nasze miasto może jakoś funkcjonować. Simowie z czasem będą mieli także bardziej wyszukane wymagania, domagać się będą hal sportowych, kin oraz innych miejsc rozrywki odpoczynku. Wszystkie potrzeby naszych mieszkańców są niezwykle ważne i nie należy ich ignorować.
Tym bardziej, że istnieje ryzyko naturalnych katastrof i jeśli nie pomożemy Simom na czas po prostu wyprowadzą się z miasta. Pamiętajmy też o odpowiedniej ekonomii, miasto musi zarabiać i się rozwijać ale nie kosztem ogromnych podatków.
W razie problemów co robić dalej chętnie pomogą nam nasi doradcy jak i sami mieszkańcy, podpowiadając co im się nie podoba w mieście. Rozgrywka w najnowszym Sim City jest dość prosta a zarazem wciągająca.

Sim City

Sim City

Grafika w nowym Sim City stoi na wysokim poziomie, animacje i wygląd wszystkich budowli oraz pojazdów są świetne.
Niestety ich design wydaje mi się troszkę mniej poważny niż w starszych częściach gry i posiada bardziej cukierkowy wygląd, znany z The Sims. Na duży plus zasługują bardzo niskie, jak na obecne czasy wymagania sprzętowe gry.
Nawet na starszych komputerach nie będzie problemów z odpalenie jej, a nawet cieszenie się wysokimi detalami. Całość uzupełniają świetne dźwięki oraz łagodny i nastrojowy podkład muzyczny.

Sim City

Sim City


 

Podsumowanie


Powrót legendy, jaką bez wątpienia jest Sim City uważam za udany.
Duch gry pozostał niezmieniony i budowanie miasta, patrzenie jak wzrasta i spełnianie kolejnych zachcianek mieszkańców sprawiają dużo radości i wciągają na długie godziny. Sim City jest grą zrobioną z dbałością o szczegóły i na pewno spodoba się fanom serii.
Natomiast osoby, które nie znały wcześniej gry będą także usatysfakcjonowane. Studio Maxis pokazało klasę po raz kolejny. Czym jeszcze zaskoczy nas w przyszłości? Czyżby Sim City 6? No cóż, pożyjemy, zobaczymy :)Gra dostępna na: PC
Wymagania sprzętowe wersji PC:

  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1.5 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7 i stałe połączenie z Internetem

Producent gry: Maxis
Wydawca w Polsce: Electronic Arts

blog comments powered by Disqus
Sim City [RECENZJA]