PODPOWIEDZI:

Recenzja Shadowmatic - Mobilna Gra Oparta Na Cieniach

Poszukując nowych mobilnych gier w App Store, natrafiłem na ogromny baner, wybór redakcji – Shadowmatic. Zwykle polecane tytuły omijam szerokim łukiem, tym razem postanawiam zrobić wyjątek. Zapraszam na recenzję gry Shadowmatic!

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Grafika
  • Duża płynność
  • Pomysł
  • Wiele poziomów
  • Trudna
  • System podpowiedzi
WADY
  • Brak

ROZGRYWKA

Zadanie gracza jest niezwykle proste. Manipulowanie obiektem tak, aby cień przedstawiał jakiś przedmiot, zwierzę czy roślinę. Na pozór może wydawać się to niezwykle banalne zajęcie. Jednak gdy odpalimy Shadowmatic na iPhonie, będziemy bardzo długo główkować nad rozwiązaniem zagadki. Kiedy nasz mózg dostosuje się do abstrakcyjnego myślenia, gra niezwykle szybko zmienia zasady. Zaczynają pojawiać się aż dwa obiekty, które musimy ze sobą połączyć. Te podwójne łamigłówki są zdecydowanie trudniejsze i bardziej wymagające. Za prawidłowe rozwiązanie, otrzymujemy punkty oraz czas w jakim nam się to udało.

Shadowmatic 1

PODPOWIEDZI

Shadowmatic posiada dość interesujący system podpowiedzi. Pomóc nam mogą białe kule, które znajdują się w dolnej części interfejsu. Im więcej grubszych białych kulek, tym bliżej jesteśmy rozwiązania zagadki. Zazwyczaj brakuje nam niezwykle mało do prawidłowego sparowania obiektów. Kiedy nie dajemy sobie rady, możemy wejść do specjalnego menu. Tam za punkty możemy wykupić podpowiedzi. Te najbardziej wartościowe są niezwykle drogie, gra zachęca jednak do korzystania z mikropłatności.

Shadowmatic 2

Rcenzja PCalc - Rewelacyjny Kalkulator Mobilny!

GRAFIKA

Gra posiada dość ładną grafikę. Twórcy zalecają dla lepszego komfortu grać na iPhonie 6. Shadowmatic jest niezwykle płynną produkcją na tym smartfonie i działa w 60 klatkach na sekundę. Jest to niezwykle ważne w przypadku obracania obiektów. Mamy większą precyzję i nie musimy przesuwać palcem po całym ekranie. Na uwagę zasługuje także realistyczne oświetlenie jak i cieniowanie.

Shadowmatic 3

PODSUMOWANIE

Shadowmatic to niezwykle pomysłowa gra. Uczy logicznego myślenia jak i tego abstrakcyjnego. Bardzo szybko wzrastający poziom trudności, na pewno prędzej czy później da nam się we znaki. Na szczęście są podpowiedzi, które możemy wykorzystać, podczas zabawy. Gra znakomicie łączy graczy w różnym wieku, bawić się mogą dzieci, nastolatkowie, dorośli czy ludzie starsi. Twórcy przygotowali ponad 70 poziomów, które gwarantują dużo godzin zabawy. Zdecydowanie polecam Shadowmatic wszystko miłośnikom łamigłówek!

Link do aplikacji: https://itunes.apple.com/app/shadowmatic/id775888026

Shadowmatic 4

Recenzja The Talos Principle - Fenomenalna Gra Logiczna!

blog comments powered by Disqus
Recenzja Shadowmatic - Mobilna Gra Oparta Na Cieniach