PODPOWIEDZI:

Rcenzja PCalc - Rewelacyjny Kalkulator Mobilny!

Do bardziej skomplikowanych obliczeń przydaje się komputer. Jednak nie zawsze peceta możemy mieć pod reką. Częściej sięgamy do kieszeni po smartfona. Dlatego warto mieć zainstalowany intuicyjny i bogaty w funkcję kalkulator. Zapraszam na recenzję PCalc!

iPad mini Retina Wi-Fi 32GB Silver ME280FD/A

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wiele opcji
  • Konwerter jednostek
  • Zmiana wyglądu skórki
  • Intuicyjny kalkulator
  • Aplikacja może działać jako wiglet w iOS8
  • W pełni zastępuje kalkulator naukowy
  • Dla fizyków, matematyków czy infromatyków
WADY
  • Brak

FUNKCJE

Ten mobilny kalkulator w żaden sposób nie będzie podawał innych wyników, niż inne kalkulatory. Olbrzymią zaletą PCalc jest ilość opcji, które posiadamy. Jedne z najważniejszych z nich są stałe. Większość z nich znamy ze szkoły, takie jak liczba PI, czy masa Ziemi. Kalkulator nie ogranicza się tylko do wartości matematycznych, znajdziemy w nim dane z fizyki, elektro magnetyki, matematyki, informatyki, uniwersalne czy własne, zdefiniowane przez użytkownika. Oprócz tego mamy szybki dostęp do konwertera jednostek. W tej opcji szybko przeliczymy jednostki wagi, odległości, powierzchni, mocy, czasu czy szybkości. Do wyboru mamy pokaźną ilość jednostek, które znamy ze szkoły i nie tylko. Są także te angielskie czy amerykańskie. Nie straszne nam będzie, jak zobaczymy odległość wyrażoną w stopach czy milach.

PCalc 1

WYGLĄD

Aplikacja prezentuje dość minimalistyczny interfejs graficzny. W trybie pionowym znajdziemy wszystkie podstawowe działa, kiedy to musimy rozwiązać mało skomplikowane zadanie. Po obróceniu telefonu, kalkulator zmienia swoje opcje na bardziej zaawansowane. W tym trybie PCalc prezentuje pełną swoją siłę. W płatnej wersji możliwa jest zmiana podstawowej skórki, na jedną z wielu zainstalowanych wraz z aplikacją. PCalc możemy skonfigurować do naszych potrzeb, aby wyglądała dość futurystycznie bądź standardowo.

PCalc 2

Cryorig R1 - Schłodzi Nawet FX-a po OC!

WIGLET

Wraz z najnowszym system iOS8, dostępne są widgety. PCalc umożliwia nam na dodanie specjalnej zakładki do Centrum Powiadomień. Dzięki temu zabiegowi w łatwy sposób możemy policzyć, bez otwierania dedykowanej aplikacji. Niezwykle przyspiesza to proces liczenia, bo możemy tego dokonać nawet na zablokowanym telefonie!

PCalc 3

PODSUMOWANIE

PCalc to komplety kalkulator, który zawiera wiele stałych i przelicznik jednostek. Aplikacja jest dedykowana uczniom jak i studentom fizyki, matematyki czy informatyki. Dla tej ostatniej grupy, przygotowano przeliczanie liczb z takich systemów jak: dziesiętny, dwójkowy, ósemkowy czy szesnastkowy. Zmienić możemy wygląda aplikacji wybierając odpowiednią skórką jak i dźwięk klawiszy. Zamiast nosić osobny kalkulator na uczelnie, warto rozważyć aplikację na smartfona. Istnieje także darmowa wersja programu PCalc, która to posiada znacząco mniej stałych i jednostek do przekonwertowania. Płatną jak i bezpłatną wersję programu znajdziemy w App Store, zarówno dla posiadaczy iPhonów jak i iPadów.

Link do aplikacji: https://itunes.apple.com/pl/app/pcalc-the-best-calculator/id284666222?l=pl&mt=8

PCalc 4

Motorola Moto X - Recenzja Smartfona Drugiej Generacji

blog comments powered by Disqus
Rcenzja PCalc - Rewelacyjny Kalkulator Mobilny!