PODPOWIEDZI:

Recenzja Swordigo – Łatwy W Odbiorze RPG

Zdarzają się wam realistyczne sny? Jeżeli tak warto przyjrzeć się bliżej darmowej produkcji dostępnej na Androida i iOSa. Mowa o Swordigo czyli interesującym RPG z elementami zręcznościowej walki. Zapraszam do przeczytania recenzji!

Sony Tablet S2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wciąga
  • Sterowanie
  • Walka
  • Długa
WADY
  • Czasami musimy grindować

HISTORIA

Główny bohater gry ma koszmarny sen. Wizji tej widzi swojego Mistrza walczącego ze siłami zła. Postanawia szybko sprawdzić czy to był tylko sen czy może wizja przyszłości. Postanawia udać się do swojego Mistrza mieszkającego w wiosce. Niestety go nie znajduje. Dowiaduje się od miejscowego jegomościa, że Mistrz opuścił swój dom jakiś czas temu i udał się do lasu. Naszym zadaniem jest odnaleźć długo już niewracającego mędrca. Na miejscu okazuje się, że wizja, którą miał nasz bohater się potwierdziła. Postanawia walczyć z złowrogim przeciwnikiem niestety jednak jest za słaby. Przegrywamy tą potyczkę ale nie wojnę. Naszym zadaniem jest przywrócenie pokoju na świecie i tylko my możemy tego dokonać. Jesteśmy ostatnią nadzieją!

Swordigo

GAMEPLAY

Swordiego łączy w sobie wiele gatunków. Poruszamy się jak w platformówkach, dużo skaczemy, walka jest zręcznościowa i możemy awansować na wyższe poziomy. Nie mogło także zabraknąć prostych zagadek logicznych, które to umilają rozgrywkę. Gra się naprawdę bardzo przyjemnie i można się niezwykle szybko wciągnąć. Po drodze pokonujemy masę przeciwników na swojej drodze. Czasami mogą nam zostawić kryształy, które pełnią rolę waluty. Awansując na wyższe poziomy mamy możliwość wyboru zwiększenia pasku zdrowia, zadawania silniejszych obrażeń mieczem czy magia.

Swordigo

» Sprawdź: Memo Pad od Asusa!

WALKA

Z przeciwnikami walczymy nie w sposób turowy a zręcznościowy. Będziemy musieli naciskać odpowiedni przycisk wirtualny do zadawania obrażeń mieczem. Wszystko zależy od naszego oręża jak i umiejętności czy nasze ataki coś zrobią rywalom. Nic nie stoi na przeszkodzie aby rozwijać naszego dzielnego bohatera w dziedzinie magicznej. Przyznając punkciki stajemy się lepszym magiem i zadajemy mocniejsze ataki przy użyciu czarów. Ich w całej grze znajdziemy kilka i na pewno, któryś czar przypadnie nam do gustu.

Swordigo

STEROWANIE

Poruszanie się na wirtualnych przyciskach jest niezwykle wygodne. Są one na tyle duże, że bez problemów będziemy mogli skakać czy walczyć. Nie zasłaniają całego interfejsu i na pewno będziemy widzieć gdzie idziemy czy co robimy. Nawet wykonywanie podwójnych skoków czy bieganie jest niezwykle intuicyjne. Kierowanie postacią zdecydowanie na plus i nie czułem się ani na moment zmęczony po dłuższych maratonach.

Swordigo

[PODSUMOWANIE]

Zdecydowanie polecam sprawdzić Swordigo! Gra jest wydana za darmo tak więc jeżeli nam się nie spodoba będziemy mogli ją usunąć bez konsekwencji. Tak raczej się nie stanie bo to naprawdę bardzo przyjemna gra RPG. Jest niezwykle długa i tylko poziom trudności może trochę zniechęcać do dalszej gry. Bardzo często będziemy się zacinać przy walce z silniejszymi przeciwnikami. Warto wtedy powrócić do już wcześniej odwiedzonych lokacji aby nabić wyższy poziom. Jeżeli grind was nie zniechęca polecam z czystym sumieniem!

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

blog comments powered by Disqus
Recenzja Swordigo – Łatwy W Odbiorze RPG