PODPOWIEDZI:

Recenzja Asus Memo PAD FHD 10

Kiedyś ciężko mi było sobie wyobrazić tablet. Teraz praktycznie nie mogę bez tego urządzenia żyć. Dzień zaczynam od sprawdzenia informacji ze świata. Wtedy niezwykle pomocy okazuje się tablet. Szybko wszystko można sprawdzić a czasami gdy nie chce mi się jeszcze wstać z łóżka w coś pograć. Zapraszam was na recenzję Asus Memo PAD FHD 10!

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Duży 10 calowy ekran
  • Bardzo wydajny tablet
  • Możliwość instalowania kart pamięci
  • Android 4.2.2
  • Długa praca na baterii
  • Dobrej jakości aparat
  • Można pograć w najnowsze gry
WADY
  • Szeroka czarna ramka
  • Zabezpieczenie HDCP
  • Na starcie bardzo dużo zainstalowanych niepotrzebnych aplikacji

WYGLĄD URZĄDZENIA

Tablet ma wymiary 265 x 182mm i grubość 9.5 mm. Waży dość sporo jak na urządzenie przenośne bo aż 580g. Nie odczujemy tego podczas korzystania z tabletu w pozycji siedzącej a bardziej w stojącej. Szczególnie jak będziemy chcieli wykonać zdjęcie czy nagrać krótki film. Przód urządzenia prezentuje się bez fajerwerków. Znajdziemy nazwę firmy, przednią kamerę o rozdzielczość 1.3 megapiksela i duży 10 calowy ekran dotykowy. Niestety nie wiem dlaczego projektanci pokusili się o stworzenie dość szerokiej ramki. Zwiększa to gabaryty urządzenia i nie ma z tego żadnej korzyści. Lepiej byłoby zmniejszyć czarne paski. Tak urządzenie przypomina bardziej cyfrową ramkę aniżeli sam tablet. Na górze znajdziemy jeden przycisk pełniący funkcję włączania/wyłączania jak i blokady ekranu.

Po lewej stronie tabletu znajdziemy złącznie micro USB, micro HDMI z zabezpieczaniem HDCP, wysuwaną tackę na kartę sim i wejście na karty pamięci. Niestety nie ma tutaj rysunku, który to pokazywałby prawidłowe wsadzenie karty. Tak więc będziemy musieli robić to ostrożnie i liczyć na szczęście, że nam się uda za pierwszym razem. Po prawej stronie jest wejście słuchawkowe 3.5mm jack jak i przycisk służący do pogłaśnia i ściszania poziomu dźwięku. Na odwrocie urządzenia znajdziemy także logo Asusa, 5 megapikselową kamerkę oraz dwa małe głośniki. Są one umiejscowione w dobrym miejscu i nie będziemy ich zakrywać palcami podczas trzymania tabletu. Tył jest wykonany z dobrej jakości plastiku. Producent mógł zadbać tylko o to aby tył był lekko chropowaty umożliwiając pewniejsze trzymanie urządzenia. Ten egzemplarz jest w białej kolorystyce ale dostępna jest także czarna wersja. W pudełku znajdziemy kabel USB i przejściówkę.

Asus Memo PAD FHD 10

SPECYFIKACJA

Asus Memo PAD FHD 10jest niezwykle wydajny. Wyposażony jest w procesor 4 rdzeniowy o taktowaniu 1.5GHz. Na pokładzie jest 2GB ramu i w tym przypadku miałem do czynienia z wersją 16GB na dane. Asus zainstalował system operacyjny Android w wersji 4.2.2. Z tak silnym tabletem bez problemów będziemy mogli grać w najnowsze gry jak i uruchamiać bardziej wymagające aplikacje. Ranking tabletów może więc z otwartymi ramionami przyjąć ten model.

System działa stabilnie i z bardzo dużą płynnością. Nie przytrafiały mi się przycięcia czy klatkowanie animacji. Z 16GB Asus gwarantuje użytkownikowi około 11GB danych. Zwiększyć przestrzeń możemy dodając kartę pamięci. To co mi się nie podoba w oprogramowaniu, to fakt, że mamy zainstalowane masę nie potrzebnych programów. Wiele z nich nie będziemy korzystać w codziennym użytkowaniu, a zabierają nam miejsce na dysku. 

Asus Memo PAD FHD 10

TESTY

Tablet testowałem w trzech popularnych programach: 3DMark, Anomaly 2 Benchmark i AnTuTu Benchmark. Wyniki końcowe są dość wysokie biorąc pod uwagę, że urządzenie pracuje z rozdzielczością Full HD. Testy wykonywane były możliwie na najwyższych ustawieniach. Bez większych przeszkód jesteśmy w stanie pograć w najnowszą strzelankę sieciową Modern Combat 5 Blackout. Rozgrywka jest niezwykle płynna a grafika wygląda fenomenalnie na najwyższych ustawieniach graficznych. Starsze i mniej wymagające tytuły także chodzą wyśmienicie na Asus Memo PAD FHD 10.

Zobacz też: Porównywarka tabletów

Asus Memo PAD FHD 10

Asus Memo PAD FHD 10

Asus Memo PAD FHD 10

CZYTANIE KSIĄŻEK I PRZEGLĄDANIE INTERNETU

Wysoka rozdzielczość i duży ekran sprzyja czytaniu książek i przeglądaniu Internetu. Strony wczytują się niezwykle szybko przy połączeniu WiFi. Bez problemów możemy powiększyć tekst ale nie jest to wymagane. Już na domyślnym widoku jesteśmy w stanie przeczytać artykuł na stronie internetowej. Tutaj także możemy zaobserwować niezwykle szybkie i płynne działanie.

Asus Memo PAD FHD 10

APARAT

Aparat z tyłu urządzenia umożliwia nam wykonywanie zdjęć i nagrywania filmów. Najlepiej zdjęcia wychodzą przy naturalnym oświetleniu gorzej natomiast w nocy. Aparat nie jest wyposażony w lampę błyskową dlatego zawsze będziemy musieli zadbać o prawidłowe oświetlanie. Tablet bardzo szybko łapie ostrość i niemal błyskawicznie zdjęcie lądują na naszym dysku. Kamera umożliwia nam kręcenie filmów w 1080p i 30 klatkach.

Asus Memo PAD FHD 10

PODSUMOWANIE

Tablet Asus Memo PAD FHD 10 to znakomita opcja dla osób, które oczekują uniwersalnego urządzenia. Mocny procesor umożliwi nam granie w najnowsze tytuły i odpalanie najbardziej wymagających aplikacji. Przycięcia i spowolnienia w ogóle się nie przytrafiają. Wszystko chodzi na maksymalnie wysokich obrotach. Sprzęt aż tak mocno się nie nagrzewa podczas wykonywania bardziej skompilowanych operacji. Pozostaje on ciepły ale nie gorący uniemożliwiając nam trzymanie tabletu. Duży 10 calowy ekran gwarantuje nam komfortowe czytanie książek i przeglądanie Internetu. Niesmak pozostawia jedynie aspekt wizualny urządzenia i masa nie potrzebnych preinstalowanych aplikacji.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Asus Memo PAD FHD 10