PODPOWIEDZI:

Samsung Smart TV 46UF8000 recenzja telewizora [TEST]

Samsung Smart TV 46UF8000 należy do serii 8 telewizorów tego koreańskiego producenta. Nowe produkty charakteryzuje nowoczesne wzornictwo, poprawione menu Smart HUB oraz wsparcie dla Evolution Kit.

Samsung UE46F8500

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Nowe, przebudowane i bardziej funkcjonalne menu Smart HUB
 • Doskonała jakość obrazu
 • Wsparcie dla 3D stereoskopowego
 • Dwie pary okularów w zestawie
 • Elegancki i stonowany design
 • Sterowanie gestem oraz głosem w języku polskim
WADY
 • Dość wysoki pobór prądu zwłaszcza w trybie 3D
 • Podstawa wymaga dużego stolika
 • Niedokładny gładzik na pilocie

Cechą wyróżniającą nowe produkty Samsung Smart TV w tym testowany model 46UF8000SL jest innowacyjne wzornictwo. Ramka TV jest jeszcze cieńsza, wszystkie porty możemy w łatwy sposób zamaskować, a nawet drugi pilot przyciąga uwagę użytkownika.

Niestety ale używając 46UF8000 z dedykowaną podstawą jesteśmy zmuszeni zainwestować w dość pokaźnych rozmiarów stolik. Nowe profilowanie podstawy wymaga minimum 1m przestrzeni do stabilnego podparcia naszego Smart TV.

Joystick pozwalający na awaryjne sterowanie telewizorem został przeniesiony z dołu ramki na jej tył.

Rankingi najlepszych TV >>>

Samsung Smart TV 46UF8000 fot11

Wyposażenie w porty powinno zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Znajdziemy tu między innymi cztery porty HDMI, trzy porty USB, wyjście optyczne audio oraz tradycyjne 3,5mm miniJack (słuchawkowe), jeden port LAN RJ-45 (jednak TV pozwala również na łączność bezprzewodową WiFi), wyjście na port podczerwieni IR dla pilota uniwersalnego, wejścia componentowe oraz antenowe, a z rzadziej używanych warto wymienić wejście EXT oraz common interface.

Z frontu ekranu znajdziemy chowaną kamerę do videorozmów wraz z mikrofonem.

Samsung Smart TV 46UF8000 fot8

Testowany przez nas model to konstrukcja o przekątnej ekranu 46", rozdzielczości FullHD 1920x1080 pikseli i podświetlaniu diodami LED matrycy.

Samsung Smart TV 46UF8000 fot9

Ekran choć błyszczący da się komfortowo oglądać również w środku dnia, nawet w sytuacji gdy telewizor stoi koło okna.

O ile w przypadku wcześniej testowanych Smart TV Samsunga, opcje "inteligentne" były dodatkiem do TV, tak tutaj mam odczucie, że jest juz zupełnie inaczej. A zawdzięczamy to zupełnie nowemu, przebudowanemu Smart HUB.

Samsung Smart TV 46UF8000 fot2

Całość została podzielona na cztery kategorie:

 • Opcje społecznościowe
 • Aplikacje (dające również dostęp do portali społecznościowych)
 • Warto obejrzeć (swoista "telegazeta") tu znajdziemy aktywne podglądy na emitowane programy różnych stacji, w tym aktualnie wybranego programu
 • Moje pliki - menu, z którego będziemy mieli dostęp np. do zawartości podpiętego pendrive

Duże i czytelne ikony pozwalają na komfortową nawigację po Smart HUB. W zestawie oprócz tradycyjnego pilota Samsung dodaje nowoczesny pilot Smart Touch Control. Ten poza nowym niebagatelnym wyglądem oferuje również zwiększoną funkcjonalność. Na samej górze pilota mamy mikrofon, który pozwala na sterowanie TV głosem. Funkcja ta dostępna również w języku polskim działa dobrze, jednak na dłuższą metę może być bardziej irytująca jak pomocna. Podobnie działa sterowanie gestem. To jednak wymaga odrobiny wprawy, aby 46UF8000 prawidłowo je rozpoznawał.

Samsung Smart TV 46UF8000 fot13

Samsung Smart TV 46UF8000 fot14

Pilot w dużej części zajęty jest przez gładzik z funkcją przycisku. Ten pozwala nam na poruszanie się po menu oraz wybór podstawowych opcji bez odrywania palca od powierzchni touchpada. Niestety ale jego dokładność mogła by być większa i moje niezgrabne palce miały niekiedy problem z wyborem potrzebnej opcji.

Największe wrażenie robi doskonała wręcz jakość wyświetlanego obrazu. Kolory są kontrastowe, czernie są czarne, a ostrość więcej niż zadowalająca. Jakość obrazu stoi półkę wyżej niż w dotychczas testowanych modelach. W zasadzie trudno to powiedzieć, jeszcze trudniej napisać - obraz wyświetlany na Samsung Smart TV 46UF8000 trzeba po prostu widzieć.

Wisienką na torcie jest wsparcie dla stereoskopowego efektu 3D. W zestawie znajdziemy dwie pary okularów (model: SSG-5100GB), które w dość komfortowy sposób pozwolą na oglądanie obrazu 3D. Przekonwertować do 3D możemy praktycznie każdy wyświetlany obraz na telewizorze. Nie ważne czy źródłem będzie film z YT, program telewizyjny, czy film z pendrive. Wystarczy jedno wciśnięcie przycisku na pilocie i cieszymy się stereoskopowym 3D. Okulary są oczywiście migawkowe i w dziennym świetle męczą wzrok dość szybko, jednak po zmierzchu problem zmęczenia znika prawie całkowicie.

Samsung Smart TV 46UF8000 fot12

Na koniec kilka słów o dźwięku oraz opcjonalnym Evolution Kit.

Za dźwięk w 46UF8000 odpowiadają cztery głośniki: dwa niskotonowe oraz dwa średnio-wysokotonowe. Każdy z nich posiada moc 10W RMS. Jakość jest zadowalająca, jednak jasne jest, że nawet taki zestaw nie zastąpi nam dobrego kina domowego, czy nawet porządnego zestawu stereo (który możemy podpiąć chociażby i do wyjścia optycznego audio z tyłu telewizora).

Evolution Kit to opcjonalna przystawka, a jej zadaniem jest dzięki aktualizacji oprogramowania telewizora jego modernizacja. Według Samsunga zapewnia to możliwość przedłużenia okresu eksploatacji Smart TV - zawsze pozostajemy Up to Date.

Niestety ale napędzenie tej 46" konstrukcji wymaga również dość dużo energii pobieranej z gniazdka. Na ustawieniach standardowych (nie tryb dynamiczny) pobór prądu z gniazdka mierzony watomierzem LEDsystems 6907C wynosi około 104W. W aktywnym trybie 3D pobór prądu rośnie dość znacząco i waha się w granicach 140~150W.

Podsumowując: Samsung Smart TV 46UF8000SL to doskonała jakość obrazu, dobra jakość dźwięku, wsparcie dla stereoskopowego efektu 3D oraz możliwość obsługi TV zarówno gestami jak i głosem. Ciekawe wzornictwo przyciągnie wzrok sąsiadów odwiedzających nasz dom, czy mieszkanie. Niestety ale testowany model nie jest konstrukcją bez wad. Korzystanie z dedykowanej podstawy wymaga dość pokaźnych rozmiarów półki, gładzik pilota Smart Touch Control mógł by działać dokładniej, a pobór prądu zwłaszcza w trybie 3D nie zachwyca.

Galeria

Samsung Smart TV 46UF8000 fot1

Samsung Smart TV 46UF8000 fot3

Samsung Smart TV 46UF8000 fot4

Samsung Smart TV 46UF8000 fot5

Samsung Smart TV 46UF8000 fot6

Samsung Smart TV 46UF8000 fot7

Samsung Smart TV 46UF8000 fot10

blog comments powered by Disqus
Samsung Smart TV 46UF8000 recenzja telewizora [TEST]