PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Note 3 - notatnik najwyższej klasy czy zbędny gadżet?

Samsung Galaxy Note 3 to już trzecia edycja tego pionierskiego phabletu. Tak jak w poprzednich edycjach, wyświetlacz jest większy niż u poprzednika.

Samsung GALAXY Note 3

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wyświetlacz
  • Aparat
  • Bateria
  • Procesor
  • S Pen
  • Design
WADY
  • Brak radia FM

Co więcej, producentowi udało się go zaprojektować tak by był mniejszy i lżejszy niż poprzednik. To co odróżnia serię Galaxy Note od standardowej serii Galaxy to rysik "S Pen", który umożliwia bardziej precyzyjną kontrolę i pomaga we wprowadzaniu treści, poza zwyczajnym przeglądaniem zawartości.

Najlepsze tablety na rynku - Sprawdź ranking >>>

Ta wersja S Pen'a ma nową funkcję o nazwie "Air Command", która umożliwia pewne interakcje z Galaxy Note, bez dotykania urządzenia.

Galaxy Note 3 fot2

Galaxy Note 3 posiada też rozbudowaną wielozadaniowość oraz szereg funkcji pochodzących z Galaxy S4. Pierwszy Galaxy Note miał 5,3" wyświetlacz o rozdz. 800 x 1280 pikseli i ważył 178 gramów, Galaxy Note II miał 5,5" panel o rozdz. 720 x 1280 pikseli i ważył 180 gramów. Galaxy Note 3 ma 5,7" panel Full HD 1080 x 1920 i waży tylko 168 gramów.

Galaxy Note 3 fot3

Z wyświetlacza można korzystać za pomocą dotyku nawet w rękawiczkach, lub za pomocą rysika S Pen.

Nawet przy zmniejszonej wadze Note 3 udało się umieścić w nim większą niż w Note II baterię - 3200 mAh. Wewnątrz mieści się czterordzeniowy procesor 2.3GHz - dla wersji LTE, lub ośmiordzeniowy 1.9GHz w przypadku wersji 3G, możliwe jednak, że to się jeszcze zmieni.

Do tego mamy 3GB pamięci RAM i 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej plus gniazdo microSD.

Galaxy Note 3 fot1

Z tyłu znajduje się 13 MP aparat, z przodu natomiast 2 MP kamera wideorozmów. Filmy można nagrywać w jakości Full HD z prędkością do 60 klatek na sekundę, lub ultra-HD z prędkością 30 klatek na sekundę, bądź w zwolnionym tempie w jakości HD - 120 klatek.

Są tu również wszystkie typowe dla Samsunga dodatki do aparatu, włącznie z trybem "golf mode". Samsungowi udało się uniknąć typowego topornego wyglądu tyłu urządzenia, pokrywając tylny panel skóropodobnym wzorem z przeszyciami na brzegach, w kolorach: czarnym, białym i różowym w zależności od docelowego rynku. Krawędzie Note 3 są wystające nadając mu wygląd notatnika.

Galaxy Note 3 fot4

Te designerskie zabiegi z pewnością dodają uroku Galaxy Note 3.

Samsung Galaxy Note 3 posiada wszystkie standardowe funkcje Androida, plus całe mnóstwo czujników, jak chociażby czujnik gestów, wilgotności, barometr i czujnik Hall'a. Note 3 obsługuje NFC i może być używany jako pilot sterujący urządzeniami na podczerwień.

System operacyjny Samsunga Galaxy Note 3 to Android 4.3 wzbogacony o masę dodatków producenta, włącznie z Samsung Knox.

Nie ma dwóch zdań co do oprogramowania i specyfikacji sprzętowej tego urządzenia. Jest to sprzęt wysokiej klasy i będzie to odczuwalne w jego cenie.

Zdaniem producenta Galaxy Note 3 dostępny będzie od końca września na 140 rynkach na całym świecie, a następnie w USA przed końcem roku.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Note 3 - notatnik najwyższej klasy czy zbędny gadżet?