PODPOWIEDZI:

Rochard [RECENZJA]

Rochard to kolejna gra dostępna w nowej serii Techlandu - "Dobra Gra" za jedyne 19,90. Gra to kosmiczna zręcznościówka, kolorowa i wciągająca. Naszym bohaterem jest twardziel - John Rochard, kosmiczny górnik zaprawiony w bojach. Zapraszamy na recenzję gry.

DG Rochard

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Lekkostrawna
 • Zmusza miejscami do użycia głowy
 • Sympatyczni bohaterowie
 • Niezła oprawa audio/video
 • Cena
WADY
 • Brak większych wad

Rochard

John Rochard to kosmiczny górnik, i to właśnie w niego przyjdzie nam się wcielić. Wraz ze swoją wierną załogą trafia na asteroidę, na której bohaterowie znajdują struktury należące do obcej cywilizacji. John oddzielony od załogi musi sobie poradzić z rozmaitymi przeszkodami. Na dodatek kosmiczni piraci także interesują się znaleziskiem.

Tak przedstawia się fabuła, prosta i nie zaskakująca niczym specjalnym. Jednak w takich grach to nie fabuła jest najważniejsza a grywalność. A grywalności Rochardowi nie odmówimy.

Rochard

Nasz dzielny John potrafi biegać, wspinać się po drabinach, podskakiwać i używać wind. Uruchomienie przeróżnych maszyn także nie sprawi mu problemu.

Podstawowym uzbrojeniem Rocharda jest Gravity Gun, ten oręż wydaje mi się bardzo mocno wzorowany na broni o tym samym tytule znanym z Half Life 2 oraz Portala. Zasada działania narzędzia naszego górnika jest dokładnie taka sama jak w wyżej wymienionych tytułach. Za pomocą promienia John potrafi przyciągać przedmioty i unosić je a także delikatnie odkładać we wskazane miejsce.

Rochard

Umiejętność operowania ciężkimi przedmiotami za pomocą tej broni jest nieocenione, Przemierzając poziomy często trafiamy na rozmaite przeszkody. Niektóre da się zwyczajnie przeskoczyć, ale często musimy przesunąć jakieś skrzynie, żeby móc się gdzieś dostać albo ustawić jedną na drugiej by wskoczyć na niedostępną platformę.

Rochard

Jednak udźwig Gravity Guna jest ograniczony, jeśli natrafimy na cięższy obiekt to musimy jakoś sobie poradzić z tym problemem. Najprostszą metodą jest zmniejszenie grawitacji w pomieszczeniu. John i to potrafi, a wtedy jego narzędzie potrafi podnieść nawet wielkie skrzynie i wystrzelić je na pewną odległość. Natomiast lżejsze kontenery, które podnosimy bez zmniejszania grawitacji poszybują o wiele dalej i z większą siłą. Kolejnym atutem jest fakt wykonywania bardzo wysokich oraz dalekich skoków przy niskiej grawitacji.

Rochard

Często nasz bohater będzie musiał podejmować walkę, ze zbuntowanymi robotami lub kosmicznymi piratami, uzbrojonymi w blastery. Jednak my musimy posłużyć się szybkością, sprytem, oczywiście Grabity Gunem oraz... sarkazmem. Twardziel John rzuca często całkiem zabawne kwestie w stronę swoich przeciwników.

Rochard

Jako że wroga nie możemy bezpośrednio unieszkodliwić pociskami, trzeba użyć czegoś jako pocisku. Najlepiej chwycić przy pomocy Gravity Guna najbliżej stojący kontener i nadać mu odpowiedni kierunek i siłę. Uderzony tak ciężkim przedmiotem przeciwnik od razu padnie nieprzytomny. John potrafi także atakować wręcz.

Rochard

Oprawa graficzna i dźwiękowa gry Rochard są na naprawdę dobrym poziomie. Oczywiście nie uświadczymy to filmowej grafiki, jednak plastelinowy i kolorowy styl grafiki Rocharda w zupełności pasuje do tego typu gry. Także ścieżka audio jest przyjemna, w szczególności muzyka. Plusem jest fakt, iż grą mogą nacieszyć się także posiadacze komputerów o słabszej konfiguracji niż typowe maszyny gamingowe.

Rochard


 

Podsumowanie

Rochard to przyjemna, prosta acz wciągająca gra. Zapewnia rozrywkę na kilka godzin a po przejściu całości gra pozostawia dobre wrażenia. Dla fanów platformówek i zręcznościówek będzie to pozycja godna uwagi.Wymagania sprzętowe gry Rochard:

 • Core 2 Duo 3 GHz
 • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
 • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
 • 3 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7
blog comments powered by Disqus
Rochard [RECENZJA]