PODPOWIEDZI:

Sony Xperia L [PREZENTACJA]

Jakiś czas temu, specyfikacja Sony Xperii L dałaby jej miano modelu high-end'owego, jednakże to co ten smartfon z Androidem ma do pokazania w dzisiejszych realiach - plasuje go w średniej części rynku.

Sony Xperia L

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Zakrzywiony tył
  • NFC
WADY
  • Rozdzielczość
  • Gabaryty

Telefon napędza 1 GHz, dwu-rdzeniowy procesor z 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wbudowanej, plus gniazdo microSD. Sony Xperia L posiada 4,3" wyświetlacz o rozdz. 480 x 854 pikseli, przednią kamerę wideorozmów VGA i główny aparat 8 MP, nagrywający w jakości 720p.

Sony Xperia Lfot1

Z taką specyfikacją, Xperia L może być traktowana jako następca Xperii P. Jest to smartfon z Androidem 4.1, posiadający wszystkie typowe dla zielonego robocika funkcje, jak chociażby: HSPA+, Wi-Fi czy Bluetooth 4.0. Wspiera także pozycjonowanie GPS, komunikację NFC i posiada radio FM.

Sprawdź aktualne rankingi smartfonów >>>

Xperia L jest subtelnie wygięta z tyłu, zabieg charakterystyczny, który mogliśmy spotkać w kilku urządzeniach Sony i Sony Ericsson. Bateria o pojemności 1750 mAh pozwala na 9 godzin rozmów i prawie 19 dni w trybie gotowości, aczkolwiek w rzeczywistości wynik ten, będzie znacznie słabszy.

Sony Xperia Lfot2

Xperia L mierzy 129 x 65 x 9,7 mm i waży 137 gramów. Dostępne wersje kolorystyczne to: biały, czerwony i czarny.

Sony Xperia L fot3

Generalnie, telefon przypomina poprzednie modele Sony z serii Xperia i jest typowym "wyższym modelem" w średnim przedziale cenowym. Nie znamy jeszcze ceny, ale naszym zdaniem Xperia L będzie kosztować około 350 €, gdy trafi do sprzedaży detalicznej w drugim kwartale 2013 roku.

Sony Xperia L fot4

blog comments powered by Disqus
Sony Xperia L [PREZENTACJA]