PODPOWIEDZI:

Dead Island Riptide [RECENZJA]

Dead Island Riptide to kontynuacja wielkiego hitu Dead Island z roku 2011. Gra jest doskonałym dowodem na to, że w naszym kraju powstają również produkcje światowej klasy! Dead Island Riptide od naszej redakcji otrzymał wyróżnienie i najwyższą ocenę, czym sobie na to zasłużyć? Przekonacie się czytając recenzję.

Dead Island Riptide

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Wciąga na długie godziny!
 • Kilka zróżnicowanych postaci do wyboru
 • Bajeczna grafika
 • Niesamowita animacja zombie
 • Zdobywanie doświadczenia i umiejętności
 • Klimat najlepszych filmów o żywych trupach
WADY
 • Wymaga mocnego sprzętu
 • Wciąga!!! :)

Temat zombie przewija się w literaturze, kinie oraz grach komputerowych już od wielu lat. Żywe trupy są świetnym patentem, są przerażające, atakują zawsze w dużych grupach i ciężko je zabić. Umiejętne przeniesienie takiego potencjału do postaci cyfrowej jest gwarancją udanej rozrywki. Dead Island Riptide to doskonały przykład na to, jak dopracowana gra polskiego studia Techland staje się światowym hitem już kilka dni po premierze.

Dead Island Riptide

Dead Island Riptide

Gra zaczyna się praktycznie w momencie zakończenia Dead Island. Bohaterowie wydostają się z wyspy, ale tylko po to by wpaść w kolejną pułapkę i trafić do niewoli. Po kilkunastu minutach rozgrywki udaje się nam wydostać ze statku, który opanowany został przez rozkładających się umarlaków. Budzimy się na wyspie Palanai i dowiadujemy od miejscowych, że należy ona do archipelagu Banoi a także o tym że plaga dotarła i tutaj. Systematycznie populacja Palanai zamienia się w chodzące trupy i podziela los Banoi. Nasi bohaterowie, jako że posiadają odporność na zarazę postanawiają podjąć walkę. Fabuła gry jest dość nieskomplikowana ale najważniejsza jest rozgrywka i to na niej skupimy się teraz.

Dead Island Riptide

Dead Island Riptide

Przede wszystkim gra będzie się znacząco różniła w zależności kim zechcemy zagrać. Dostępnych jest kilka postaci znanych z poprzedniej części gry oraz jedna nowa. Jeśli graliśmy w Dead Island i mamy zapisane profile to możemy importować do gry już rozwiniętą postać. A oto postaci do wyboru:

 • Logan - ekspert od broni rzucanej
 • Purna - specjalizująca się w broni palnej
 • Xian - władająca bronią sieczną, w szczególności mieczem
 • Sam B - preferujący broń obuchową
 • John - nowa postać posługująca się bronią ręczną

Dead Island Riptide

Dead Island Riptide


Każdy znajdzie coś dla siebie, i wielbiciele strzelanie i potyczek w bezpośrednim starciu. Poza uzbrojeniem możemy używać także pięści oraz kopniaków i posługiwać się elementami otoczenia. Sterować możemy także pojazdami, takimi jak samochody terenowe i łodzie motorowe. Ułatwiają w znacznym stopniu poruszanie się po dość rozległym obszarze gry.

Jeśli chodzi o misje to możemy wykonywać te powiązane bezpośrednio z głównym wątkiem lub zainteresować się zadaniami pobocznymi. Często jest to opłacalne, bo w nagrodę możemy dostać przydatną broń a przy okazji zwiększyć swoje możliwości bojowe. Postać rozwijamy poprzez dysponowanie punktami umiejętności, jest ich dużo przez co nasza postać po jakimś czasie staje się silniejsza. Możemy rozwijać ją w różnych aspektach lub skupić się na mistrzowskim opanowaniu jednego rodzaju broni. System rozwoju przypomina mi nieco ten z Far Crya 3 oraz Tomb Raidera.

Dead Island Riptide

Dead Island Riptide

Nasza broń się niszczy, więc trzeba ją naprawiać. Możemy też tworzyć nowe przedmioty, jeśli mamy odpowiedni schemat. Możliwy jest także handel z innymi postaciami. W każdej chwili możemy dołączyć do graczy będących równocześnie na danym poziomie i pograć w trybie kooperacji.

Przeciwników jest także sporo, od niegroźnych szwędaczy i zarażonych, po twardych i bardzo silnych umarlaków. Jednak nie należy lekceważyć nawet mięsa armatniego, ponieważ słabsze zombie występują w grupach a jeśli nas osaczą może być ciężko się wyrwać.

Dead Island Riptide

Dead Island Riptide

Grafika w grze jest niesamowita i na maksymalnych detalach robi wielkie wrażenie. Niestety ma to swoją cenę, potrzeba mocnego komputera aby cieszyć się tym wizualnym przepychem. Na dużą pochwałę zasługują także wszelkie animacje, szczególnie ruchów zombie oraz udźwiękowienie gry.
 

Podsumowanie


W Dead Island Riptide grało mi się niesamowicie przyjemnie. Gra wciąga na długie godziny, a walka z niekończącymi się zastępami zombie i testowanie na nich coraz to nowych broni i umiejętności sprawia mnóstwo satysfakcji. Beż wątpienia Dead Island Riptide jest jedną z najlepszych gier tego roku. Od naszej redakcji otrzymuje maksymalną ocenę 5/5 oraz redkomendację portalu Videotesty.pl


 

rekomendacja

Gra Dead Island Riptide premierę miała 26 kwietnia 2013 roku, ukazała się na PC, Xbox360 oraz pS3. Wymagania sprzętowe wersji PC:
 

 • Core 2 Duo 2.66 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 GT lub lepsza)
 • 7 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7
blog comments powered by Disqus
Dead Island Riptide [RECENZJA]