PODPOWIEDZI:

Star Hound co tak wciąga? [RECENZJA]

Gry z gatunku run są bardzo wciągające. Potrafią wciągnąć graczy na wiele godzin, a postęp akcji jest niewielki. Niektóry mówią, że ten gatunek ma coś wspólnego z narkotykami, że potrafi uzależnić. Dzisiaj zobaczymy sobie darmową grę Star Hound i dowiemy się czy tak naprawdę jest.

Apple iPhone 4S 64GB

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • W pełni darmowa gra
  • Bardzo dobre sterowanie
  • Stałe tempo rozgrywki
  • Pierwsza godzina gry
WADY
  • Bardzo prosta grafika
  • Depresyjny wygląd miasta
  • Staje się stosunkowo szybko monotonna

Większość dostępnych runerów jest darmowa i posiada mikropłatności czy emituje reklamy. Star Hound jest inną produkcją. Jest ona w pełni darmowa i nie posiada tych mankamentów. Nie musimy się obawiać, że się w ciągniemy i będziemy tracić krocie na ulepszenia.

Sterujemy łosiem z plecakiem odrzutowym. Przemierzamy kolejne dachy budynków, zbieramy paliwo do naszego plecaka, jak i przylepiamy się do budynków przy pomocy liny. Cały czas biegnąc i pokonując kolejne metry. Odległość jest tutaj kluczowa, ponieważ pełni ona rolę zapisu. Musimy uzyskać odpowiednią odległość, aby móc później zaczynać od tego miejsca. I tak rozgrywka się zapętla.

Star Hound

Sterowanie jest niezwykle proste. Łoś może wykonać tylko trzy czynności. Skok i latanie ogranicza się do jednego przycisku. Jeżeli pojedynczo go naciśniemy, to łoś podskoczy, jednak gdy dłużej przetrzymamy przycisk, to bohater zacznie się unosić w powietrzu. Warto wtedy kontrolować poziom paliwa. Użycie linki do najtrudniejszych także nie należy. Musimy kliknąć na ekran główny i wycelować w budynek czy krawędź. Użycie takie sterowanie powoduje, że możemy stworzyć czasami naprawdę bardzo efektowne ewolucje i przyspieszyć naszego bohatera.

Star Hound fot2

Grafika jest niezwykle prosta ale i monotonna. Szare budynki, bardzo mało detali nie zbyt przyjemnie się prezentuje na tle błękitnego nieba. Główny bohater jak przystało na łosia wyposażony jest w rogi i brązowy wygląd. Jego desing także jest ubogi. Na pewno prezentowałby się lepiej gdyby autor zastosował jakieś detale czapkę czy koszulkę. Tło i budynki są niezmienne.

Star Hound fot3

Star Hound to dość fajna gra. Nie posiada niepotrzebnych elementów aby złupić od nas pieniędzy. Niestety jest być może zbyt uproszczona. Sterowanie jest całkiem w porządku, gameplay tak samo jednak grafika jest zdecydowanie za biedna. Tekstury są pozbawione detali i prezentują się bardzo „płasko”. Tempo rozgrywki jest cały czas takie same. Gra ani nie przyspiesza ani nie zwalania co mi się bardzo podoba. Niestety także bardzo szybko się nudzi, ponieważ cały czas wykonywajmy te same czynności przemierzając cały czas takie same ponure miasto.

Star Hound fot5

blog comments powered by Disqus
Star Hound co tak wciąga? [RECENZJA]