PODPOWIEDZI:

Recenzja Superfrog HD – Po latach powraca Super Żaba!

Superfrog to moja ulubiona platformówka. To jeden z tych tytułów, który najlepiej zapamiętałem z czasów Amigi. Gdy tylko się dowiedziałem, że powstaje odświeżona wersja nie mogłem się doczekać! Czas teraz sprawdzić jak sobie ten platformer radzi na mobilnych urządzeniach. Superfrog HD trafił także na Steam, Sony Playstation 3 i Playstation Vita.

Samsung GALAXY Tab S 8,4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Poziomy
  • Super Żaba
  • Być może pojawi się druga część
  • Sterowanie
  • Grafika
  • Udany port
  • Warto mieć ją przy sobie
WADY
  • Brak

FABUŁA

Historia gry jest niezwykle prosta i możemy ją poznać podczas intra. Pewnego razu w Magicznym Królestwie szczęśliwie sobie żyli Książę i jego Narzeczona. Złej Wiedźmie nie podobało się beztroskie życie młodych. Postanowiła porwać dziewczynę a Księcia zamienić w żabę. Ten stał się bezsilny i nie mógł nic zrobić. Nagle w potoku znalazł pewną czarodziejską miksturę, którą postanowił wypić. Los chciał, że z żaby zamienił się w Super Żabę. Teraz nic go nie powstrzyma przed uratowaniem jego ukochanej.

Superfrog HD

ROZGRYWKA

Jak przystało na platformówkę w Superfrog HD mamy bardzo dużo poziomów. Tak jak to było w pierwotnej wersji otrzymujemy aż 6 zróżnicowanych światów. Odwiedzimy takie lokacje jak: Magiczny Las, Nawiedzony Zamek, Cyrk, Starożytne Piramidy, Lodowe Krainy jak i Kosmos. Na każdy świat składa się 8 poziomów. Cztery nowe plansze jak i cztery z podstawowe z Amigowej wersji. Jednak aby w nich zagrać musimy je wcześniej odblokować. Z tym nie powinno być problemów, ponieważ maszyna losująca jest bardzo hojna. Często dostajemy dostęp do nowych poziomów. Co ciekawe nie musimy wcale zbierać monet aby ukończyć dany poziom. Nie musimy w ogóle niczego zbierać aby przejść grę. Jednak co to za przyjemność z gry gdy niczego nie odkrywamy i nie zdobywamy. Bardzo często natrafimy także na ukryte pomieszczenia w których to znajdziemy różnego rodzaju skarby zwiększające ilość naszych punktów.

Superfrog HD

» Zobacz AverMedia LiveGamer HD Lite!

GRAFIKA

Superfrog HD wizualnie bazuje na wersji Amigowej. Jednak grafika jest znacznie ładniejsza, kolorowa a niekiedy wręcz cukierkowa. Mi osobiście to nie przeszkadza ale znam wiele osób, którym ten aspekt bardzo przeszkadza. Najbardziej podoba mi się świat Cyrk w, który to właściwie widać najbardziej kolorową grafikę. Szkoda, że nie ma możliwość przełączenia grafiki z nowej na starą tak jak to było w przypadku gry Monkey Island.

Superfrog HD

STEROWANIE

Granie w platformówki na ekranie dotykowym nie jest dość precyzyjne. Każdy kto miał styczność wie co mam na myśli. Brakuje mi osobiście fizycznych przycisków. Jeżeli ktoś posiada jakiś kontroler to jest on mile widziany. Wirtualne przycisk są dość duże i nie zasłaniają połowy interfejsu. Lewa część służy do poruszania się Super Żabą a prawa do skakania jak i kucania. Jeżeli posiadamy żabie yoyo to możemy także atakować przeciwników. Na początku bardzo nie spodobał mi się sposób aktywacji tego narządzania. Musimy tapnąć palcem na ekranie aby bohater wystrzelił niebezpieczną broń. W późniejszym czasie zmieniłem zdanie i bardzo mi się spodobało.

Superfrog HD

[PODSUMOWANIE]

Superfrog HD na platformy mobilne to bardzo dobry port. Samą grę mogę z czystym sumieniem polecić. Bardzo dużo poziomów, ciekawe i urozmaicone lokacje, wiele przedmiotów do zebrania, klimat, dobre sterowanie, niska cena i przede wszystkim dostarcza dużo frajdy. Pomimo, że grę ukończyłem i wymaksowałem na Steamie to w mobilny port grało mi się dobrze. Wymieniłem ten tytuł także w liście 10 gier, które warto zabrać ze sobą na wakacje. Zapraszam także do zapoznania się z tym artykułem, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście.

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

Superfrog HD

blog comments powered by Disqus
Recenzja Superfrog HD – Po latach powraca Super Żaba!