PODPOWIEDZI:

Project Downforce - wyścigi [PREZENTACJA]

Gry wyścigowe to nie jest mój ulubiony gatunek gier. Jednak jak pojawią się jakieś darmowe tytuły z przyjemnością daje im szanse i chcę je sprawdzić. Project Downforce to w pełni darmowy tytuł na platformy Android i iOS.

Sony Xperia L

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Darmowa
  • Wiele tras
  • Klimat starych gier wyścigowych
  • Rozpikselowana grafika
  • Dublowanie przeciwników
WADY
  • Momentami animacja potrafi zwolnić
  • Stosunkowo za dużo okrążeń

Project Downforce to naprawdę bardzo przyjemna gra wyścigowa. Łączy ona w sobie wiele cech, które już powoli zanikają w nowoczesnych grach tego typu. Prosty system sterowania, kompletny brak fabuły, brak możliwości odpicowania swojego bolidu mogą niektórych zrazić. Mnie jednak nie! Otrzymuję produkty, który bardzo przypomina mi Lotusa. Ściganie się z przeciwnikami używanie dopalaczy i unikanie uszkodzeń.

Project Downforce fot1

Do naszej dyspozycji mamy kilka tras, które różnią się tematem przewodnim. Przemierzamy cały świat ścigając się na różnych torach. Zawsze tym samym samochodem i nie mamy możliwości zmiany czy podrasowania go. Przeciwnicy także nie mają takich udogodnień. Nie znaczy to, że możemy się rozbijać o przeszkody. Nasz pojazd może się zniszczyć, jeżeli przekroczymy pasek uszkodzeń. Tak więc lepiej nie wchodzić z duża prędkością w zakręty, jak i nie uderzać przeciwników.

Project Downforce fot4

Plansze są bardzo dobrze wykonane i krótkie. Niestety nie wiem dlaczego aż tak dużo musimy wykonywać okrążeni - bo aż 5. Moim zdaniem wystarczyłoby maksymalnie trzy i grałoby się o wiele lepiej.

Podczas wyścigu możemy dublować przeciwników i wyprzedzać ich ponownie. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć żadnej gry tego typu gdzie byłby to możliwe. Pozwala to poczuć klimat starych gier.

Project Downforce fot5

Grafika jest naprawdę oldscholowa. Pikseli oraz bardzo kolorowa grafika to potwierdza. Project Downforce działa na silniku Unity, gdzie autorzy starają się tworzyć pięknie wyglądające produkcje 3D. Tutaj natomiast mamy tylko i wyłącznie lekkie elementy trójwymiarowe. Muszę powiedzieć, że takie rozwiązanie jak na grę wyścigowo-zręcznościowe jest naprawdę bardzo dobre. Nie oczekuje symulatora lecz dobrej gry. Project Downforce mi to dostarcza w każdym aspekcie czy to graficznym, muzycznym czy w sterowaniu. Pozwala także poczuć klimat zeszłej epoki, gdzie liczyła się frajda z grania. Jest ona dość minimalistyczna jednak nie powinno być problemów jeżeli chcielibyśmy tylko chwilę się pościgać, a później odłożyć telefon do kieszeni. Warto ją mieć na swoim telefonie!

Project Downforce fot2

Nazwa: Project Downforce Android i IOS

Cena: Darmowa

blog comments powered by Disqus
Project Downforce - wyścigi [PREZENTACJA]