PODPOWIEDZI:

Panasonic HC-V520 [PREZENTACJA]

Panasonic HC-V520 to jedna z najnowszych propozycji znanego producenta. Kamera wideo z potężnym inteligentnym zoomem 80x i optycznym 50x oraz WiFi. Znakomita jakość obrazu i mnóstwo funkcji dodatkowych, a to wszystko przy nagrywaniu w jakości Full HD za rozsądną cenę. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do recenzji.

Panasonic HC-V520

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Świetny stosunek jakość/cena
  • Wysoka jakość wykonania
  • Duży zoom
  • Znakomity obiektyw
  • Szybkie ładowanie baterii
  • Stabilizacja obrazu
WADY
  • Brak

Panasonix HC-V520

Firma Panasonic znana jest w produkcji wysokiej jakości sprzętu RTV. Miałem przyjemność testować wcześniej kamery tej firmy, oraz głównego rywala - Sony. Ku mojemu zdziwieniu we wszystkich testach Panasonic okazywał się być kamerą wartościowszą, pomimo całej sympatii do Sony. Tym razem do testów otrzymałem kamerę ze średniej półki cenowej, kosztującą około 1500 zł. Nie jest to więc ani konstrukcja budżetowa, ani też sprzęt high-endowy. Zapraszam do zapoznania się w podstawowymi informacjami o kamerze.

Panasonix HC-V520

Panasonix HC-V520

Zacznijmy od tego, co w kamerze najważniejsze.
Obiektyw kamery to firmowa konstrukcja Panasonica, szerokokątny, 28 mm obiektyw o długości ogniskowej 2.06 - 103 mm.
W mojej pracy recenzenta szeroki kąt widzenia jest nieoceniony, ponieważ nawet filmując z bliska obiekt mieści się w całości w kadrze. Także filmowanie grup ludzi oraz krajobrazów nie będzie żadnym problemem.

Panasonix HC-V520

A co jeśli coś jest w dalszej odległości? Dla tej kamery to żaden problem, posiada 80 krotny, inteligentny zoom.
Wartość zbliżenia optycznego to 50x. Dzięki temu nawet obserwacje księżyca nie stanowią większego problemu.

Panasonix HC-V520

Kamera bardzo dobrze radzi sobie przy niskim oświetleniu, za sprawą sensora 1/5.8 BSI MOS o całkowitej liczbie pikseli 2.51 megapikseli.
Standardowe oświetlenie kamery to 1400 lx, jednak obraz rejestruje już od 4 lx. Tryb nocny pozwala na wykorzystanie oświetlenia 1 lx.
Kamera posiada rewelacyjnie sprawdzającą się w akcji stabilizację obrazu HYBRID O.I.S.+, będąca połączeniem 5 osiowej stabilizacji optycznej oraz inteligentnej automatyki. Trzęsące się ręce lub obiekty w szybkim ruchu nie stanowią już problemu.
Funkcja level shot dodatkowo poprawi stabilność filmowanych obrazów.
Balans bieli oraz ostrość możemy ustawić ręcznie. Dodatkowo mamy dostępnych kilka ciekawych efektów programowych, które pozwalają upiększyć filmowaną scenę.

Jak kupić dobrą kamerę cyfrową >>>

Panasonix HC-V520

Zapis filmów odbywa się przy użyciu filtra MPEG-4 AVC/H.264, w rozdzielczości maksymalnej 1080/50p (28Mbps / VBR).
Dostępnych jest także kilka innych trybów nagrywania, także w FULL HD ale o mniejszym bitrate i ilości klatek na sekundę. Dźwięk w filmach jest 2-kanałowy Stereo, z funkcją zoom. Kodeki Dolby Digital oraz AAC gwarantują znakomitą jakość dźwięku.
Zapis odbywa się na karcie SD.

Panasonix HC-V520

Panasonix HC-V520

Kamera umożliwia także robienie zdjęć o rozdzielczości do 10 megapikseli (4224 x 2376). Jakościowo zdjęcia ustępują chociażby dobremu aparatowi kompaktowemu, jednak jak na kamerę ich jakość jest nie najgorsza.
Zdjęcia zapisywane są w formacie Jpeg. Osobny przycisk do wykonywania zdjęć umożliwia ich robienie nawet przy jednoczesnym filmowaniu.

Panasonic HC-V520 nie posiada w zestawie dołączonego pilota, jednak może być nim każdy smartfon lub tablet. Dzięki odbiornikowi Wi-Fi wbudowanemu w kamerę możliwości są praktycznie nieograniczone.

Panasonix HC-V520

Kamera wyposażona jest w panoramiczny wyświetlacz LCD, o wielkości 3 cali i rozdzielczości 460,800 punktów. Panel dotykowy sprawia, że sterowanie funkcjami kamery jest proste i przyjemne.
Panasonic HC-V520 ma na wyposażeniu pojemną baterię.
Akumulator o pojemności 1940 mAh wystarcza na godzinę nagrywania oraz ponad dwie godziny odtwarzania materiału. Ładowanie kamery z gniazdka sieciowego zajmie niecałą godzinę, poprzez port USB dwa razy dłużej.

Panasonix HC-V520

Panasonix HC-V520

Cała kamera jest niewielka i poręczna, skórzany pasek na rękę ułatwi dopasowanie jej do dłoni użytkownika. W kamerze znalazło się także miejsce na kilka wejść, mamy wejście AV, pełnowymiarowe HDMI oraz port USB 2.0.

Podsumowanie


Panasonic HC-V520 to jak dla mnie kamera prawie idealna. Za rozsądną cenę otrzymujemy sprzęt, nagrywający obraz w wysokiej jakości, o bardzo dobrej optyce i funkcjach dodatkowych. Wbudowany odbiornik Wi-Fi, konwersja obrazu do 3D i bardzo dobra jakość to kolejne zalety kamery. Panasonic HC-V520 spodobał mi się na tyle, że kilka tygodni po testach nabyłem własny egzemplarz. Jestem z tej kamery bardzo zadowolony i ode mnie maksymalna ocena 5/5.

Od portalu Videotesty.pl kamera otrzymuje rekomendację za stosunek jakości do ceny.


 

Kilka filmów testowych Panasonic HC-V 520.

blog comments powered by Disqus
Panasonic HC-V520 [PREZENTACJA]