PODPOWIEDZI:

Genius SW-2.1 330 [RECENZJA]

Zapraszamy na recenzję niewielkich głośników 2.1firmy Genius. Niewielkich pod względem wymiarów oraz ceny. Jednak jakie są ich możliwości? Zobaczcie i posłuchajcie sami.

Genius SW-2.1 330

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Małe rozmiary
WADY
  • Niska moc zestawu
  • Grają przeciętnie

Genius SW-2.1 330to kompaktowy zestaw głośnikowy. W jego skład wchodzi subwoofer, wykonany z drewna, o mocy 5 W i głośniku o średnicy 4 cali. Za tony wysokie odpowiadają dwa niewielkie głośniki o mocy po 2,5 W na głośnik. Wielkość membran w nich to 2 cale.

Genius SW-2.1 330

Całość utrzymana jest w czarnym kolorze, satelitki fronty mają wykonane z błyszczącego plastiku, natomiast subwoofer w większości pokryty jest matowym tworzywem. Jednie panel sterujący pokryty jest błyszczącym materiałem.

Genius SW-2.1 330

Na froncie znajdziemy dwa pokrętła. Mniejszym regulujemy natężenie basów. Duże pokrętło to regulacja głośności. Niestety pokrętło nie włącza zestawu, robi to pstryczek umieszczony z tyłu urządzenia. Rozwiązanie to niestety nie wypada dobrze w praktyce.

Genius SW-2.1 330

Głośniki przeznaczone są przede wszystkim do komputerów desktopowych oraz laptopów, jednak dzięki niewielkim rozmiarom mogą być też ciekawą propozycją dla użytkowników tabletów, smartfonów lub do podłączenia odtwarzacza Mp3.

Genius SW-2.1 330

Głośniki przetestowałem w kilku grach komputerowych, obejrzałem kilka filmów , no i przede wszystkim przeprowadziłem testy odtwarzania muzyki. Jak słyszeliście w materiale filmowym odtwarzałem utwory instrumentalne, takie jak klasyczne kawałki z Gwiazdnych Wojen czy Avatara. Dźwięk brzmiał w miarę dobrze, jeśli głośność nie była zbyt duża.

W muzyce pop efekty były dość zadowalające, do odsłuchiwania nagrań MP3 oraz płyt audio głośniki nadają się nieźle.

W grach komputerowych, takich jak Medal of Honor: Warfighter dźwięki pola bitwy były wyraźne i dość mocne.

Głośniki niestety tracą wiele jeśli głośność jest większa, dźwięk zaczyna się zniekształcać co dość mocna przeszkadza.

Podsumowując, głośniki budżetowe, do zastosowań bardzo podstawowych. Gusta melomanów nie zostaną zaspokojone, za to do gier i słuchania muzyki głośniki są w porządku. Dużym atutem zestawu jest jego cena. Praktycznie każdego stać na wydanie 60 zł na zestaw 2.1, który dodatkowo zajmuje niewiele miejsca.

blog comments powered by Disqus