PODPOWIEDZI:

Aivia Neon [RECENZJA]

Aivia Neon to nietypowa myszka. Doskonale łączy funkcjonalność myszy bezprzewodowej z uniwersalnością bezprzewodowego prezentera. Posiada także funkcję laserowego wskaźnika. Mysz zaskoczyła nas bardzo pozytywnie, zapraszamy do przeczytania recenzji.

GIGABYTE Aviva Neon

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niesamowita funkcjonalność
  • Idealne narzędzie do prezentacji
  • Solidnie wykonana
WADY
  • Brak

Jestem przyzwyczajony do testowania myszek dla graczy, jednak tym razem w moje ręce trafiła myszka inna niż pozostałe. Aivia Neon jest małych rozmiarów myszką bezprzewodową. Posiada laserowy sensor o rozdzielczości 1200 DPI, a ładowana jest przez port USB. Mysz ta nie nadaje się za bardzo do gier, za to jest świetna do robienia prezentacji i pracy z programami. Więcej dowiecie się czytając tekst poniżej.

Aivia Neon

Zacznijmy od początku, czyli rozpakowania. W pudełku poza samą myszką znalazło się także etui, które ułatwi zabieranie urządzenia ze sobą w podróż. Jest także przedłużacz portu USB, sprawi że ładowanie myszki z portu USB stanie się bardziej komfortowe.

Aivia Neon

Myszka posiada mini odbiornik USB, pracujący z częstotliwością 2,4GHz, dzięki czemu połączenie bezprzewodowe jest niezawodne, a zasięg myszki to 10-15 metrów.

Aivia Neon

Służy on także do ładowania myszki. Przyczepia się ona do odbiornika na magnes i w ten sposób pobiera energię z komputera.Aivia Neon

Aivia Neon, jak każda inna myszka posiada dwa podstawowe przyciski, oraz rolkę. Rolka poza funkcja przewijania także działa jako przycisk. Pokryta gumą, sprawia iż przewijanie stron jest precyzyjne i komfortowe.

Poniżej rolki myszka posiada trzy niezwykle funkcjonalne przyciski.

  • Pierwszy pozwala na błyskawiczne przewijanie stron.
  • Przycisk z ołówkiem to tryb rysownika, pozwala rysować w dokumentach.
  • Czerwony celownik uruchamia laserowy wskaźnik.

Aivia Neon

Wskaźnik laserowy to jedna z dwóch najciekawszych funkcji myszki. Dzięki laserowi możemy dokonywać prezentacji, promień sięga na dużą odległość i nawet na większej sali konferencyjnej przeprowadzenie prezentacji nie będzie problemem.

Aivia Neon

Drugą nietypową funkcją jest tryb air-mouse. Przytrzymując przycisk znajdujący się u dołu myszki, możemy ją oderwać od podłoża i poruszać w powietrzu, a kursor nadal przemieszcza się po ekranie. Dzięki temu urządzenia można użyć także jako pilota zdalnego sterowania, np. wstrzymując i wznawiając projekcję filmu lub prezentacji.

Aivia Neon

Kształt myszki jest ergonomiczny, trzeba się do niej co prawda przyzwyczaić ale umożliwia to chwycenie myszki na kilka różnych sposobów. Inaczej dłoń układa się, gdy pracujemy na blacie korzystając z sensora laserowego, a inaczej w trybie air-mouse czy laserowego prezentera.

Aivia Neon

Sensor jest bardzo precyzyjny, rozdzielczość 1200 DPI jest odpowiednio dobrana, gdyż kursor przemieszcza się w dużą dokładnością, zachowują przy tym niezłą prędkość.

Aivia Neon

Odbiornik USB możemy schować do myszki, tak aby nie zaginął w czasie podróży. Rozwiązanie proste i jednocześnie praktyczne.

Aivia Neon 

podsumowanie

Aivia Neon bez wątpienia zainteresuje osoby, które w swojej pracy potrzebują wielozadaniowego narzędzia do prowadzenia prezentacji i zarządzania multimediami. Spotkania biznesowe, wykłady lub chociażby oglądanie filmu bez konieczności wstawania z miejsca, aby przerwać odtwarzanie, to funkcje do których z pewnością przyda się Aivia Neon. Mysz wykonana jest solidnie, posiada proste w obsłudze oprogramowanie a kosztować będzie ok. 299 pln. Kwota nie jest wygórowana w stosunku do możliwości myszki. Polecam zdecydowanie jako wygodne i funkcjonalne narzędzie pracy.

blog comments powered by Disqus