PODPOWIEDZI:

Ozone Neon - test myszki dla graczy w uczciwej cenie

Chcecie grać komfortowo i mieć już na starcie przewagę nad przeciwnikami? Niezbędna Wam będzie porządna myszka dedykowana graczom. Czy takim produktem jest Ozone Neon? Zapraszamy na krótką recenzję.

Ozone Neon

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wykonanie
  • Możliwość zmiany DPI w locie w szerokim zakresie
  • 8 w pełni programowalnych przycisków
  • Możliwość zapisania do 5 profili
WADY
  • Brak możliwości zmiany wagi myszki
  • Oprogramowanie wymaga dopracowania

Zawartość opakowania

Myszka dociera do nas dość dobrze zabezpieczona na czas transportu. W opakowaniu poza samym gryzoniem znajdziemy również komplet akcesoriów. W ich skład wchodzą:

Ozone Neon fot1

  • Płyta ze sterownikami i oprogramowaniem
  • Instrukcja obsługi myszki
  • Naklejka Ozone Gaming.

Ozone Neon fot2

Warto nadmienić, że myszka w zasadzie do działania nie wymaga instalacji sterowników, ale przyda się dołączone oprogramowanie. Ozone Neon posiada 128kB wbudowanej pamięci, która pozwoli na zapisanie do 5 profili z własnymi ustawieniami.

Wygląd i wykonanie

Myszka Ozone dostępna jest w kilku kolorach: niebieskim, czerwonym, białym oraz czarnym.

Konstrukcja ta dedykowana jest graczom prawo, jak i leworęcznym. Jej górna część wykonana jest z matowego tworzywa antypoślizgowego, podobnie jak i boki myszki.

Ozone Neon fot4

Neon posiada 8 programowalnych przycisków. Poza standardowymi jest to przycisk zmiany DPI w locie oraz para przycisków po lewej i prawej stronie myszki (domyślnie wstecz i dalej).

Rankingi myszek dla graczy >>>

Przewód posiada materiałowy oplot, a zakończony jest pozłacanym wtykiem USB z dużą wtyczką, na której widnieje logo producenta.

Ozone Neon fot3

Dół myszki to przede wszystkim sensor laserowy oraz dwa sporych rozmiarów teflonowe ślizgacze.

Ozone Neon fot6

Specyfikacja techniczna

Myszka Ozone Neon to konstrukcja laserowa, o regulowanej czułości do 6400DPI. Produkt Ozone Gaming posiada 128kB wbudowanej pamięci Flash, pozwalającej na zapisanie do 5 profili ustawień.

Ozone Neon fot5

Oprogramowanie myszki, umożliwia zmianę częstotliwości w zakresie: 125/250/500 i 1000Hz oraz response rate w zakresie 2/65/125/190/255ms.

Titanum Goblin - recenzja taniego klona Bloody V5

Wymiary Ozone Neon to: 125x65x36,8mm, a konstrukcja waży jedyne 90g.

Neon zakończony jest wtykiem USB, a przewód posiada długość 1,8m.

Wrażenia z użytkowania

Myszka Ozone Gaming robi dobre wrażenie. Jej dość pospolity kształt pozwala na szybkie przyzwyczajenie się do gryzonia. Dłoń leży pewnie, choć jak dla mnie przyciski wstecz/dalej mogłyby być umieszczone nieco bardziej z przodu. Rolka działa bez zarzutu. Zmiana broni w trakcie gry jest pewna - nie mamy do czynienia z przeskakiwaniem wyboru, nic się nie ślizga. Sensor jest czuły, ale dzięki pełnej kontroli nad częstotliwością i czasem odpowiedzi nawet przy wysokich ustawieniach DPI celowanie jest pewne, a zjawisko akceleracji nie występuje.

Ozone Neon fot7

Ślizgacze to chyba najsłabszy element Neona. Te po pewnym czasie użytkowania zaczynają łapać rysy, a ich poślizg się zmniejsza, co powoduje wzrost oporu. Myszka nie posiada również regulacji wagi, a szkoda, bo konstrukcja waży tylko 90g.

Podsumowanie

Ozone Neon jest niewątpliwie myszką dla graczy wymagających dużej precyzji oraz wysokich czułości. Konstrukcja dzięki wysokiej jakości zastosowanych tworzyw nie ślizga się, a jej uchwyt jest pewny. W grach FPS sprawdza się pierwszorzędnie. Jedyne co bym poprawił w tej konstrukcji, to możliwość zmiany wagi, bo osobiście preferuję konstrukcje cięższe. Uwagi wymaga również samo oprogramowanie, bo choć ono działa i pozwala na pełne sterowanie myszką, może się przywiesić.

blog comments powered by Disqus
Ozone Neon - test myszki dla graczy w uczciwej cenie