PODPOWIEDZI:

Car Dust [PREZENTACJA]

Car Dust to znakomita gra wyścigowa na smartfony. Po raz kolejny nie jest to symulator, a rozgrywka jest czysto zręcznościowa. Jednak nie psuje to całkowicie zabawy i grało mi się naprawdę bardzo przyjemnie. Posiada jednak wady, które opiszę już w dalszej części recenzji.

HTC Desire 200

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Grafika i muzyka
  • Dobrze wykonane trasy
  • Nienajgorsze pojazdy
  • Przydatne power upy
  • Sterowanie
WADY
  • Krótka
  • Tylko po angielsku
  • Małe różnice pomiędzy poziomami trudności

Produkcja została stworzona przez Polaków i dzięki silnikowi Unity trafiła na Androida i iOSa. Do dyspozycji twórcy oddali nam płatną i darmową wersję testową. Pełna wersja kosztuje około 4 złotych i nie jest to dość duży wydatek, jeśli chodzi o grę na smartfony.

Świat gry jest naprawdę bardzo ciekawy i urozmaicony. Ścigać się będziemy po industrialnych terenach, po pustyniach i kanionie. Trasy te będziemy przemierzać 5 samochodami do wyboru. Jeżeli ukończymy turniej na jakimkolwiek poziomie trudności odblokujemy najlepszy samochód w całej grze. Każdy pojazd ma inne właściwości takie jak masa, przyspieszenie, maksymalna szybkość i sterowność. Niestety nie zauważyłem tutaj różnicy pomiędzy tymi pierwszymi pięcioma samochodami jednak bez wątpienia Interceptor jest najlepszym samochodem.

Car Dust fot1

Na trasie wyścigowej mamy możliwość zdobywania power upów w celu uzyskania przewagi nad przeciwnikami. Jest ich zaledwie kilka i ich przydatność podczas wyścigu jest naprawdę bardzo duża. Bez wątpienia na pewno najbardziej skuteczny jest czas. Raz na wyścig możemy użyć mocy cofania czasu. Dzięki temu możemy uniknąć niebezpieczeństwa czy inaczej wejść w zakręt. Switcher to przełącznik i pozwala nam zamienić się pozycją z rywalem. Elbow to typowy atak z łokcia. Jak jesteśmy niezwykle blisko przeciwnika możemy go odepchnąć. Ostatnim ułatwieniem jest Jet czyli paliwo rakietowe, które dodaje nam niezłe przyspieszenie, w którym nasz samochód już niemal skacze.

Car Dust fot4

Car Dust fot3

Rozgrywka jest niezwykle zręcznościowa jednak wyższe poziomy trudności mają mniej ułatwień. Tak np. wybierając trudny poziom musimy mieć na uwadze, że wchodząc w zakręt z dużą szybkością może nas zarzucić. Ta opcja może wydawać się fajna jednak tak naprawdę nie zauważyłem znaczącej różnicy pomiędzy poszczególnymi poziomami trudności.

Sterowanie opiera się na przyciskach i jest dobrze wykonane. Wszystkie klawisze są odpowiednio duże i dobrze umiejscowione na ekranie. Lewo, prawo, hamulec i wykorzystanie power upa.

Grafika jest niezwykle ładna. Wszystko dzięki wykorzystaniu silnika Unity. Jednak każda z tras ma znakomity klimat co do tego wizualnie pasują wszystkie pojazdy w grze. Jeżeli chodzi o ten aspekt to naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Poziom wykonania tras także jest bardzo dobry.

Car Dust fot2

To co mi się najmniej podobało to długość gry. Jest ona niesamowicie prosta i krótka. Niby mamy możliwość zmiany poziomu trudności, ale to jest naprawdę mało odczuwalne podczas zabawy. Cała rozgrywka składa się tylko z kilku tras, przez co poczułem zawód. W Car Dust gra się naprawdę bardzo przyjemnie aż tu nagle dowiadujemy się, że wygraliśmy turniej i koniec gry. Oprócz samego wątku głównego możemy także się pościgać w pojedynczych wyścigach, ale to już nie jest to samo. Naprawdę bardzo się zawiodłem na długości tej gry. Mam nadzieję, że autorzy wkrótce dodadzą jakieś kolejne nowe trasy, albo być może pojawi się kolejna część to naprawiająca. Power upy są naprawdę bardzo przydatne podczas wyścigu i na pewno się o nich przekonacie podczas grania. Kolejną dziwną rzeczą jaką zaobserwowałem to dostępność języków. W sklepie widnieje informacja, że gra jest w języku polskim jednak nigdzie go nie możemy ustawić w opcjach. Niby to mała rzecz, jednak jak ktoś kupuje i czyta te informacje jest pewny, że otrzyma produkt w swoim ojczystym języku. Mimo wszystko polecam tą grę fanom zręcznościowych wyścigówek pomimo, że rozgrywka wystarczy na jakieś 15 minut.

blog comments powered by Disqus
Car Dust [PREZENTACJA]