PODPOWIEDZI:

Mystery Mania [Prezentacja]

Mystery Mania to bardzo ciekawa pozycja dla fanów gier przygodowych. Jest to jeden z nielicznych tytułów, dzięki którym polubiłem właśnie ten gatunek gier. Jest dostępna na platformę iOS i Javę.

Sony Xperia M

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Fabuła
  • Klimat
  • Zagadki
  • Wciągająca
  • Sympatyczny główny bohater
WADY
  • Grafika

Cała rozgrywka toczy się w bardzo ponurym zamku. Nasz główny bohater robot, budzi się pewnej nocy, bo coś wywołało alarm w posiadłości. Tu już przyjdzie nam zbadać całą tą historię i poznać fabułę. Historia jak przystało na przygodówki, jest najważniejszym elementem gry. Polecam się w nią zagłębić już samemu, ponieważ jest naprawdę bardzo dobra, a ja nie zamierzam tutaj jej zdradzać.

Mystery Mania fot1

Rozgrywka jest klasyczna w stylu point and click. Musimy tutaj nacisnąć na ekran w wybrany fragment na telefonie, aby coś się stało. Każda lokacja to osobny poziom, z którego musimy znaleźć wyjście. Bardzo często jest ono zablokowane i musimy coś zrobić, aby je odblokować. W świecie gry bardzo dużo jest przedmiotów interaktywnych. Jeżeli je aktywujemy, to zobaczymy naprawdę bardzo wiele wesołych sytuacji.

Mystery Mania fot2

I to jest właśnie w tej grze najlepsze. Pomimo mrocznego klimatu otoczenia gra potrafi rozbawić. Czy to przez interakcję z otoczeniem, czy też przez niekiedy zabawne dialogi. Humor tutaj jest na porządku dziennym, ale nie każdy może zrozumieć jego specyfikę.

Grafika niestety nie stoi na najwyższym poziomie. Bardzo często widać luki, czy piksele spowodowane niezbyt dużą rozdzielczością. Jednak cała oprawa artystyczna jest naprawdę bardzo ładnie stworzona. Mamy tutaj wiele elementów otoczenia, których nie możemy klikać, jednak prezentują się świetnie i pasują do mrocznego zamku.

Mystery Mania fot3

Mystery Mania fot4

Muzyka jest dość specyficzna i buduje klimat. Polecam grać w nocy i obowiązkowo na słuchawkach dla lepszego efektu.

Mystery Mania fot5

Co do samej gry to bardzo ją polecam fanom przygodówek i nie tylko. Gra jest naprawdę bardzo przyjemna, posiada ciekawą historię i klimat. Do rozwiązania mamy dość dużo zagadek, przy których czasami spędzimy dłuższe chwile w celu ich rozwiązania. Poziom trudności jest tutaj bardzo dobrze zalansowany. Zagadki są dość proste, jednak musimy ruszyć głową, aby wpaść na rozwiązanie. Mystery Mania to znakomity produkt, w który warto zagrać na swoim telefonie, a jej koszt jest bardzo niski.

blog comments powered by Disqus
Mystery Mania [Prezentacja]