PODPOWIEDZI:

Logitech G13 Advanced Gameboard [RECENZJA]

Gameboardy lub jak kto woli Keypady są rzadkością na rynku sprzętów gamingowych. Testowany obecnie Logitech G13 Advanced Gameboard jest rywalem urządzenia Tracer Avenger. Wielkim nieobecnym jest urządzenie firmy Razer, jednak może i ono uda się nam przetestować na portalu, póki co zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów modelu G13.

Logitech G13 Advanced

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Komfort użytkowania
  • Dowolne programowanie klawiszy
  • Design i jakość wykonania
  • Podświetlenie RGB
WADY
  • Dość wysoka cena

Keypady to urządzenia ciekawe, ale i skierowane jedynie do wybranego grona odbiorców. Jednak nie można powiedzieć, że grono to jest małe. Wręcz przeciwnie, potencjalnymi użytkownikami takich urządzeń są gracze. Jak wiadomo na całym świecie miliony osób gra w gry komputerowe każdego dnia, a czemu nie grać przy użyciu sprzętu zapewniającego komfort i funkcjonalność? Czym właściwie jest keypad? Jest to fragment klawiatury, wyposażony w szereg klawiszy najpotrzebniejszych w grach komputerowych. Szczególnie przydatny jest w grach typu FPS lub RPG ale sprawdzi się także w przygodówkach, strategiach oraz innych gatunkach.

Logitech G13 Advanced Gameboard

Logitech G13 Advanced Gameboard posiada w sumie 25 w pełni konfigurowalnych klawiszy. Dodając do tego 3 profile, zapisane w pamięci wewnętrznej urządzenia daje to 75 kombinacji. W odróżnieniu od testowanego jakiś czas temu Avengera firmy Tracer nie ma on oznaczonych klawiszy jak na typowej klawiaturze (W, S, A, D, itd.), zamiast tego mamy oznaczenie G i numer porządkowy od 1 do 22. Na początku jest trochę trudno się połapać, co jest do czego ale wymaga to naprawdę krótkiej praktyki. Tym bardziej, że klawisze umiejscowione centralnie, na wzór WSAD, posiadają zagłębienia na palce. Ułatwia to orientację na klawiaturze. Dodatkowym ułatwienie jest podświetlenie klawiszy dowolnym kolorem. Zmiany koloru, natężenia światła oraz programowanie wszystkich klawiszy umożliwia oprogramowanie Logitecha, jest ono proste i funkcjonalne.

Logitech G13 Advanced Gameboard

Klawiatura posiada specjalny, ergonomiczny kształt oraz dużą i wygodną podpórkę nadgarstka. Sprawia to, że nawet dłuższe sesje gier nie powodują zmęczenia i bólu dłoni. Klawisze są dość duże, wciska się je miękko a skok jest duży. Rozstawienie klawiszy jest dobrze przemyślane, bez problemu sięgamy do najważniejszych bez odrywania dłoni w części centralnej.

Logitech G13 Advanced Gameboard

Logitech G13 Advanced Gameboard na samej górze ma praktyczny wyświetlacz. Posiada on kilka ciekawych funkcji, między innymi pokazuje aktualne zużycie procesora i pamięci systemowej, godzinę i datę lub długość rozgrywki. Możemy śledzić także najnowsze wiadomości, dzięki przeglądarce kanałów RSS i zarządzać profilami graczy.

Logitech G13 Advanced Gameboard

Kolejnym ciekawym elementem urządzenia jest joystick, oraz sąsiadujące z nim dwa przyciski. Możemy go również zaprogramować i wykorzystać w grach, nawet w roli odpowiednika myszki. Osobiście nie przypadło mi do gustu korzystanie z tej części urządzenia, dlatego traktuję to jedynie jako ciekawostkę, niemniej może się przydać w niektórych grach.

Logitech G13 Advanced Gameboard

Pochwała należy się za bardzo dobrą przyczepność do podłoża. Dzięki kilku dużym, gumowym antypoślizgom klawiatura pozostaje na miejscu nawet podczas dynamicznej gry. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nikt nie lubi urządzeń wymagających ciągłego ustawiania na biurku z powodu przemieszczania się ich po blacie.

Logitech G13 Advanced GameboardPodsumowanieLogitech G13 Advanced Gameboard to wymarzone urządzenia dla każdego gracza. Zapewnia komfort i funkcjonalność. Jeśli porównać go z konkurencyjnym urządzeniem firmy Tracer, ciężko wybrać zdecydowanego zwycięzcę. Tracer Avenger przede wszystkim zaskakuje niską ceną - kupić go można już za 80-120. Logitech G13 Advanced Gameboard kosztuje więcej, bo około 300zł. Do największych zalet należą bez wątpienia podświetlenie klawiszy i bardzo dobre oprogramowanie, umożliwiające pełną konfigurację, dodatkowe atuty to wyświetlacz i mini joystick. W moim osobistym odczuciu oba urządzenia są rewelacyjne. Decyzję które wybrać pozostawiam Wam drodzy widzowie :)
Zapraszamy także do obejrzenia rozpakowania Logitech G13 Advanced Gameboard a także recenzji urządzenia Tracer Avenger,Tracer Avenger [RECENZJA]

blog comments powered by Disqus
Logitech G13 Advanced Gameboard [RECENZJA]