PODPOWIEDZI:

Temple Run 2 (Android/iOS) [RECENZJA]

Temple Run 2 to taki typ gier, który staram się omijać szerokim łukiem. Nie dlatego, że gra jest jakaś okropna, wręcz przeciwnie - bardzo wciągająca. Nie zauważcie nawet kiedy a spędzacie już przy niej dłużej niż 5 godzin. Jeżeli nie obawiasz się, że gra Ciebie pochłonie całkowicie to bardzo zapraszam do spróbowania.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Nowy świat
  • Darmowa (Android iOS)
  • Lepsza od jedynki
  • Sterowanie
  • Lokacja z wagonikami
WADY
  • Być może za bardzo wciąga

Twórcy podobnie jak w pierwszej części, także tutaj postanowili wydać ją na Android i iOS za darmo. Zapewne ucieszy was ten fakt jednak nie oznacza to, że gra jest całkowicie darmowa. Są w niej mikropłatności, które pomagają utrzymać developerów przy życiu. Na szczęście nie jest to wymagane do dobrej zabawy. Jeżeli chcemy możemy kupić ulepszenia za prawdziwe pieniądze ale także zdobyć to samo grając za darmo.

Temple Run 2

Fabularnie to jest niemal tak samo jak w jedynce. Musimy uciekać przed potworem, który nieustępliwie podąża za nami. Wystarczy, że popełnimy jakiś błąd, nie zdążymy uniknąć jakiegoś typu pułapki i jest już po nas. W dwójce świat gry został całkowicie odmieniony. Nie poruszamy się już po bagiennych terenach lecz trafiamy do malowniczych terenów umiejscowionych w chmurach. Desing bardzo przypadł mi do gustu i bardziej mi się podoba od tego z poprzedniczki. Jednak to nie koniec zmian. Nowy teren to zarazem nowe pułapki, których musimy się wystrzegać. Nowe nie znaczy lepsze, ponieważ większa część tych pułapek była w jedynce jednak najlepiej ich wszystkich nie „zwiedzać”. To co najbardziej spodobało mi się z nowości w dwójce to niesamowite ucieczki na wagonikach. Są one niesamowicie dobrym urozmaiceniem rozgrywki, która jest trochę monotonna. Ileż można uciekać biegnąc cały czas przed siebie? Tym czasem otrzymujemy pełne akcji ucieczkę na wózku. Niestety bardzo trudno jest trafić akurat na ten element ale jak pogramy jakąś dłuższą chwilę to na pewno trafimy na tą lokację.

Temple Run 2

Sterowanie zostało w ogóle nie zmienione, i dobrze. Jest bardzo intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. Jednym palcem sterujemy poruszając się w lewo, w prawo, skok czy wślizg. Poruszając telefonem w lewo i wprawo kierujemy głównym bohaterem. Prostota i dobre sterowanie to na pewno mocna strona tej produkcji.

Temple Run 2

Graficznie Temple Run 2 nie stoi na wysokim poziomie. Jednak oprawa jest bardzo dobra do tego typu gier. Zresztą mamy tylko na początku możliwość podziwiania oprawy graficznej. Rozgrywka bardzo szybko wzrasta do wysokiej szybkości i jedynie na czym możemy się skupić to na biegu. Jaką drogę wybrać i czy ryzykować nad przepaścią, zbierać pieniądze czy może przeskoczyć przeszkodę.

Temple Run 2

Twórcy poprawili błędy z pierwszej części i wydali naprawdę znakomitą dwójkę. Jeżeli grałeś w poprzednią część to na pewno wiesz czego się spodziewać. Jeżeli nie grałeś to naprawdę bardzo gorąco polecam. Biegania jest bardzo dużo, wiele powerupów jak i możliwość zmiany bohatera to olbrzymi plus. Musimy jeszcze dodać znakomite sterowanie, nowe lokacje oraz dyskretne mikropłatności powodują, że ciężko jest się od tej gry oderwać.

Temple Run 2

App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/temple-run-2/id572395608?mt=8 Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.imangi.templerun2&hl=pl

Zapraszam do obejrzenia recenzji na kanale YouTube!

blog comments powered by Disqus
Temple Run 2 (Android/iOS) [RECENZJA]