PODPOWIEDZI:

HTC One mini rzut okiem na nowego smartfona HTC

HTC One Mini, zapowiedziany na przełom sierpnia i września 2013 roku. Obecny na rynku HTC One jest jednym z liderów rynku smartfonów, będąc imponującym polaczeniem świetnego wyglądu i zaawansowanej funkcjonalności, co wyróżnia go na tle bardziej przyziemnych rywali.

HTC One mini

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Frontowe głośniki stereo
  • Wyświetlacz 720p
  • HTC Zoe
  • BlinkFeed
WADY
  • 1 GB RAM’u
  • Dwurdzeniowy procesor

Jest to jednakże dosyć duże urządzenie i zważywszy na cenę detaliczną - około 550 €, jest również raczej drogi.

HTC One mini fot1

Mniejszym i najprawdopodobniej tańszym rozwiązaniem może być więc HTC One Mini.

Pomimo podobnego wyglądu, One Mini ma 4,3" wyświetlacz, zamiast 4,7" i jest o 10% mniejszy i o 15% lżejszy. I chociaż HTC nic takiego nie twierdzi, naszym zdaniem będzie o co najmniej 100 € tańszy.

Wewnątrz znajduje się dwurdzeniowy procesor 1,4 GHz z 1 GB pamięci RAM, zdecydowanie mniej niż w HTC One, mniej nawet od konkurenta - Samsunga Galaxy S4 Mini. Z drugiej strony, na wyświetlaczu mieści się 720 x 1280 pikseli, jest to zatem panel HD, znacznie lepszy niż w Samsungu.

HTC One mini fot2

4 MP "ultrapixel" aparat fotograficzny jest właściwie ten sam co w HTC One, który pomimo stosunkowo małej ilości pikseli otrzymuje raczej pozytywne opinie, jako jeden z najlepszych na rynku.

Jest też 1,6 MP kamera wideorozmów. HTC One Mini jest dużo większy niż konkurent Samsunga, ale podczas gdy One Mini zachowuje rewelacyjny design One'a, S4 Mini wygląda identycznie jak każdy Samsung.

HTC One mini fot3

Jakby na to nie patrzeć, Samsung jest mniejszy i posiada większą baterię. System operacyjny to Android 4.2.2 wzbogacony o rozszerzenia znane z One, włącznie z Blinkfeed, HTC Zoe i wzmocnionym odtwarzaniem audio w głośnikach frontowych.

System operacyjny został podrasowany przez producenta i prezentuje się bardzo świeżo. Mimo iż jest to atrakcyjne i zdolne urządzenie, nie jest to prawdziwie miniaturowa wersja HTC One.

HTC One mini fot4

Jest to raczej średnio-budżetowy smartfon mający za zadanie konkurować z Galaxy S4 Mini. Wybór zależy od Was. Chociaż wyświetlacz 720p i atrakcyjny wygląd przemawia za HTC. HTC One Mini powinien być dostępny w niektórych rynkach od sierpnia, a następnie na całym świecie - od września.

HTC One mini fot5

blog comments powered by Disqus
HTC One mini rzut okiem na nowego smartfona HTC