PODPOWIEDZI:
Laptopy HP

Depilatory Depilujące Światłem - Czym Kierować Się Przy Wyborze?

Depilatory Depilujące Światłem - Czym Kierować Się Przy Wyborze?

Jeżeli marzysz o gładkiej skórze przez długi czas, masz dość bolesnych metod depilacji i wydawania na to setki to weź sprawę w swoje ręce i użyj depilatora laserowego IPL. Podrażnienia i wrastające włoski to już przeszłość. Wyjdź na miasto i ciesz się gładkością swojej skóry. W tym artykule pomożemy Wam rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wstęp

Wybór komfortowej i najskuteczniejszej metody depilacji to nie lada problem dla większości kobiet. Jeden sposób okazuje się bolesny, drugi kosztowny a jeszcze inny nie przynosi pożądanych rezultatów. A jak jest z depilatorami depilującymi światłem? Czy można liczyć na zadowalający efekt? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Postaramy się udzielić odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Na czym polega depilacja światłem?

W dzisiejszych czasach tego rodzaju zabieg można już wykonywać samemu w domu. Coraz więcej kobiet wybiera tę formę, gdyż chcą raz na zawsze pozbyć się włosków. Metoda światła impulsowego (IPL) pozwala na działanie fal laserowych. Fale te są o różnych długościach i działają w różnych kierunkach. Światło pochłaniane przez melaninę zamienione jest w energię świetlną. W efekcie mieszki włosowe są niszczone i nie mają szans na ponowne odrośnięcie, wzrost włosa jest wstrzymany. Wystarczy zaledwie raz na dwa tygodnie wykonać zabieg. Intensywność światła należy wybrać w zależności jaki odcień karnacji i owłosienia posiadamy. Wystarczy kilkakrotnie wykonać zabieg, aby zbędne owłosienie nie było już naszym zmartwieniem. Depilatory laserowe IPL są bezpieczne dla skóry wrażliwej i naczynkowej, nie powodują poparzeń ani podrażnień. Regularnie stosowane impulsy światła IPL utrzymują efekt nawet do 8 tygodni.

Depilator świetlny

Jak używać depilatora depilującego światłem?

Mamy do wyboru różne końcówki, dzięki czemu depilacja jest możliwa na różnych częściach ciała. Warto pamiętać, aby przez kilka pierwszych zabiegów, przed każdym z nich ogolić włoski. Depilacja odbywa się na sucho. Należy włączyć urządzenie i wybrać odpowiedni dla siebie stopień mocy (program). Tutaj ma znaczenie głębokość mieszka włosowego, na przykład w okolicy bikini leżą one dosyć głęboko. Następnie przykładamy końcówkę urządzenie do poszczególnej partii ciała i oddajemy tzw. strzał światłem, a następnie płynnie przesuwamy w linii prostej do kolejnego obszaru i ponownie czekamy na błysk światłem. W celu uniknięcie ryzyka poparzenia należy omijać miejsca, w których mamy tatuaż, pieprzyk czy inne znamiona. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od miejsca , które depilujemy oraz od poziomu, który wcześniej wybraliśmy.

Depilator Babyliss

Czym kierować się przy wyborze?

Podczas wyboru takiego depilatora warto zwrócić uwagę na jego moc, wagę oraz ilość emitowanych impulsów. Ważną rzeczą jest również materiał, z którego jest wykonany. Należy kierować się znanymi, sprawdzonymi markami. Przyjrzyjmy się także powierzchni działania, najlepiej aby była ona obszerna. Ważnym czynnikiem jest kształt, poręczność i długość kabla urządzenia, zapewni to większy komfort i wygodną dla nas pozycję. Niektóre modele posiadają zabezpieczenia, jakieś dodatkowe akcesoria oraz funkcję chłodzącą.

Depilator świetlny

Które depilatory laserowe wybierają Polki?

Jednym z najpopularniejszym depilatorów jest PHILIPS LUMEA SC2009. Jest to bezprzewodowy model, posiada również nasadkę do depilacji twarzy. Dodatkowo został wyposażony w filtr UV. Kolejnym bardzo chętnie wybieranym depilatorem laserowym jest BRAUN BD 5009. Wyróżnia się posiadaniem czujnika koloru skóry i sam dostosowuje intensywność światła. Nie wymaga ładowania i baterii, może być używany bez przerwy. Warto wymienić tutaj kolejny model jakim jest Remington IPL6750. Wyposażony w technologię Propulse, posiada 5-stopniową regulację mocy oraz uniwersalne napięcie. Efekty widoczne już po 3 zabiegach.

Podsumowanie

Wybierając najlepszy depilator depilujący światłem możemy liczyć na szybkie, skuteczne i bezpieczne pozbycie się owłosienia. Musimy go jednak używać zgodnie z jego przeznaczeniem, na pewno większość z nas bez problemu poradzi sobie z jego obsługą. Depilacja laserowa IPL zastosowana w domu pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdyż nie będą już konieczne wizyty w salonach kosmetycznych. Na rynku dostępne są rożne modele depilatorów, od których zależy na przykład ile włosków na raz możemy się pozbyć, tutaj musimy już kierować się własnymi preferencjami. Konieczne będzie wykonanie paru zabiegów, natomiast nie powinno to nas przestraszyć, ponieważ wystarczy raz zakupić depilator i korzystać z niego do woli. Zakup urządzenie jest więc zakupem, który nam się zwraca, a dzięki jego działaniu możemy usunąć owłosienie na całym ciele.

blog comments powered by Disqus
Depilatory Depilujące Światłem - Czym Kierować Się Przy Wyborze?