PODPOWIEDZI:

Jak Zrobić Dobre Selfie - PORADNIK

Jak Zrobić Dobre Selfie - PORADNIK

Każdy robi selfie! Z roku na rok producenci prześcigają się by do telefonu wsadzić bardziej pojemną baterię oraz oczywiście lepszy aparat byśmy mogli robić zarówno lepsze zdjęcia sposobem klasycznym jak i coraz lepsze selfie. Zainspirowani nowym killer feautcherem LG K10 – aparatem do selfie z możliwością robienia zdjęć obiektywem szerokokątnym postanowiliśmy przedstawić wam 5 kroków do zrobienia lepszego selfie, serdecznie zapraszam.

1. Perspektywa i Ustawienie

Zacznijmy od banału - czyli jak sensownie trzymać aparat. Ważne by skierowany był na wprost nas lub od góry, ponieważ wtedy wyjdziemy zwyczajniej bardziej korzystnie na naszym zdjęciu. Dlaczego nie od dołu? Ponieważ nikt nie chce patrzyć na nasze dziurki w nosie czy podwójny podbródek, który się zawsze w takiej pozycji magicznie pojawia. Nawet najlepsze smartfony nie wykonają dobrego selfie, jak im w tym nie pomożemy!

Zdjęcie od dołu - Jak zrobić dobre Selfie - PORADNIK

Oczywiście jeszcze tutaj warto się zastanowić jak się chcemy pokazać, ponieważ nasze ustawienie też ma duży wpływ na to czy wyjdziemy korzystnie czy nie, dlatego też samemu warto sprawdzić czy lepiej się wygląda ustawiając półprofilem czy patrząc prosto w aparat. Myśląc o ustawieniu się przed aparatem warto kombinować i się tym bawić, ja na przykład najczęściej robię swój wyćwiczony, delikatny uśmiech czy jakąś głupią minę tylko po to by nie zwrócono specjalnej uwagi na to jaki jestem brzydki. Ba, ostatnio nawet fotograf powiedział mi, że mam ładny wyćwiczony uśmiech. I wiecie co z tego wyszło? To!

Zdjęcie Do Dokumentu - Jak zrobić dobre Selfie - PORADNIK

2. Światło

Następnym na co warto zwrócić uwagę i jest niezwykle ważne, jest światło. Selfie róbmy przede wszystkim, gdy mamy dostęp do jak największej ilości światła, ponieważ raczej jedynie aparaty w tych flagowych modelach jak Iphone 7 czy Samsungu Galaxy S7 lub w najnowszym Galaxy S8 czy exflagowcach, które radzą sobie przyzwoicie nawet mimo słabych warunków oświetleniowych tak modele ze średniej półki czy budżetowce w średnich i słabych warunkach po prostu zawodzą na całej linii.

Zdjęcie w dobrych warunkach oświetleniowych - Jak zrobić dobre Selfie - PORADNIK

Najważniejsze - niech światło pada na nas od przodu, właściwie wtedy wyglądamy najlepiej z minimalnymi worami pod oczami czy cieniem na pół twarzy. Warto też kombinować ze światłem od boku czy góry, ponieważ może dać nam to ciekawy efekt. Jednak wystrzegajmy się jak ognia światła od tyłu, pół biedy, gdy jest delikatne i światło od przodu je przewyższa, jednak gdy jest to jedyna forma oświetlenia, to zdecydowanie powinniśmy się wtedy inaczej ustawić. Jeżeli jeszcze chodzi o światło, to dobrze by było naturalne, w pokojach dobrze spisze się okno oraz pochmurny dzień czy firanki, które zmiękczą jeszcze oświetlenie naszej twarzy, gdy przed tym oknem staniemy. Jeżeli jednak robimy zdjęcia w bardzo słoneczny dzień, to warto ustawić się w cieniu tak, by bardzo mocne promienie słoneczne nie przepaliły naszego selfie i byśmy nie mieli maksymalnie przymkniętych oczu.

Zdjęcie w Słabych Warunkach Oświetleniowych

3. Miejsce

Nadeszła chwila by zastanowić się nad miejscem, gdzie najkorzystniej wyjdzie nasze selfie. Jeżeli chcemy my, lub razem ze znajomymi lub kimś popularnym zrobić sobie zdjęcie i skupić uwagę na nas, a nie na tym co się znajduje za nami, to w takim wypadku myślimy głównie o świetle i naszej minie. Jednak jak myślimy o zdjęciu na tle jakiegoś zabytku czy by pokazać, że jesteśmy na ściance to ustawmy się tak, byśmy zarówno my jak i tło za nami było ładnie oświetlone. Zdecydowanie najkorzystniej wyjdziemy, gdy zrobimy sobie selfie w jakiś pochmurny dzień, przede wszystkim przez bardzo miękkie światło, chociaż z drugiej strony lepiej chwalić się fotką podczas słonecznego dnia. Tutaj myśląc też o miejscu, warto zwrócić uwagę na to o czym wspomniałem wcześniej, czyli gdy jesteśmy w pokoju to warto podejść do okna niż być gdzieś w ciemnym kącie i oświetlając się lampką do czytania.

Zobacz Relację z Premiery Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ >>>

Zdjęcie w słabych warunkach oświetleniowych z lampkami

4. Filtry

Wiem, że dużo pań czy też panów przed zrobieniem tego, perfekcyjnego selfie robią sobie specjalnie odpowiedni mejkap by wyglądać po prostu perfekcyjnie. Niestety na makijażu nie znam się za bardzo, lecz nasz telefon też może nam w tym pomóc m.in. udostępniając nam funkcję ładnej twarzy, która czasem pomoże jednak nie jest idealna i w skrajnych wypadkach zrobi nasze zdjęcie koszmarnie nie ostre lub zrobi z nas plastikowe lalki. Ja stawiam na naturalność, ale jeżeli zależy wam na wyglądających nie wiadomo jak ślicznie selfie to zawsze z tej funkcji ładnej twarzy czy makijażu warto skorzystać.

Zdjęcie z przykładowym filtrem - Jak zrobić dobre Selfie - PORADNIK

Też oczywiście są filtry, albo takie na naszej aplikacji aparatu, które najczęściej są zwyczajnie bardzo przeciętne albo też takie, które możemy spotkać na snapie, dodające nam elementy AR (rozszerzonej rzeczywistości) i je też oczywiście każdy już dobrze zna i korzysta. Warto pamiętać, że niektóre się już wszystkim przeżarły i warto je omijać (patrz piesek), jednak efekty nakładania snapowych elementów na wspólne selfie ze zwierzakami są przeważnie niezwykle urocze.

Filtr Snap - Jak zrobić dobre Selfie - PORADNIK

5. Dodatkowe akcesoria

Na koniec zostawiłem temat dodatkowych akcesoriów, w które czasem warto się zaopatrzyć. Klasycznym dodatkiem jest selfiestick, który może się przydać zwłaszcza, kiedy myślimy o zdjęciach grupowych, taki badyl możemy już kupić za paręnaście złotych, jednak polecam doinwestować w troszkę droższy by posiadał w rękojeści wyzwalacz, lecz tutaj warto sprawdzić najpierw jego kompatybilność z naszym smartfonem. Innym dodatkiem może być specjalna, malutka nakładana soczewka, która może zwiększyć szerokość naszego zdjęcia, podobnie jak robi to już bez dodatków LG K10.

Selfie Stick - Jak zrobić dobre Selfie - PORADNIK

Niestety te soczewki przeważnie nie dają jakiś niewiarygodnych efektów i mogą wpływać na pogorszenie jakości zdjęcia. Są też dodatkowe lampki ledowe umożliwiające nam robienie zdjęć nawet w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Sam posiadam taką do nagrywania np.. materiałów na eventach, ale w tym roku na IEM mi się niewiarygodnie przydało, bo spotkałem CTSG w bardzo ciemnej strefie i by zrobić sobie wspólną fotkę, bardzo się przydało. W aplikacji naszego aparatu też możemy spotkać się z funkcją podświetlenia przedniego ekranu tak by ten oświetlał naszą twarz, przeważnie wyglądamy wtedy bardzo przeciętnie, ale może się to przydać właśnie w takich bardzo nietypowych sytuacjach.

Lampki Led Smartfon 

Podsumowanie

Na koniec podsumujmy: warto myśleć o świetle, ustawieniu smartfona i tym by zawsze troszkę pokombinować. Oczywiście warto spojrzeć na nasze 5 kroków z lekkim przymrużeniem oka, jednak jeżeli macie jakieś swoje triki by fajnie wyszło selfie to oczywiście piszcie w komentarzach!

blog comments powered by Disqus
Jak Zrobić Dobre Selfie - PORADNIK