PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Jaką golarkę do ubrań kupić?

Jaką golarkę do ubrań kupić?

Każdy z nas ma ulubione ubrania, które z czasem niestety nie wyglądają już tak samo. W pozbyciu się zmechaceń pomogą golarki do odzieży, które są niewielkimi urządzeniami o przystępnych cenach. W dzisiejszym materiale dowiesz się między innymi, czym należy kierować się przy wyborze golarki do ubrań. Zapraszam!

Z poradnika zakupowego, jaką golarkę do ubrań kupić, dowiesz się, na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę.

Golarka do odzieży to popularne urządzenie o prostej konstrukcji, które przywróci właściwy wygląd na przykład Twojego ulubionego swetra. Na jej budowę składa się część goląca, zasilająca oraz pojemnik na zmechacenia.

Najważniejsze parametry przy zakupie golarki do ubrań

Dobra golarka do ubrań powinna poradzić sobie ze zmechaceniami na każdej tkaninie, być wytrzymała, precyzyjna i dobrze leżeć w dłoni. Podczas wyboru golarki do odzieży kieruj się głównymi zagadnieniami.

Jakie są rodzaje golarek do ubrań?

Podstawowy podział dotyczy rodzaju zasilania.

Wyróżnia się:

  • Golarki akumulatorowe - bezprzewodowe golarki do odzieży z wbudowanym akumulatorem są wydajne, dokładne, szybkie, wygodne w manewrowaniu i nieco droższe od pozostałych typów. Wymagają regularnego ładowania. Naładowanie możliwe za pomocą kabla USB, powerbanka, itd.
  • Golarki sieciowe - sieciowe golarki do ubrań do użytku w domu pracują precyzyjnie i stale na jednym poziomie mocy. Wymagają natomiast dostępu do źródła zasilania. Ważne, aby wybrać model z odpowiednią długością kabla zasilającego, aby ruchy były swobodne. To lekkie i niedrogie urządzenia.
  • Golarki bateryjne - golarki do ubrań o zasilaniu bateryjnym to tanie urządzenia, które użyjesz niemal wszędzie. Wystarczy na podroż wziąć ze sobą zapasowe baterie, tzw. paluszki. Wydajność jest na ogół mniejsza, dlatego są polecane do mniejszych zmechaceń.

Pewnym pójściem na kompromis jest zakup golarki o zasilaniu akumulatorowo-sieciowym, co pozwoli cieszyć się zaletami obu typów. Maszynka do strzyżenia ubrań pracuje zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo, co daje większe możliwości użycia w wielu miejscach. Przykładem golarki akumulatorowo-sieciowej jest Deerma MQ600.

bateryjna golarka do ubrań Philips

Jaki czas pracy i czas ładowania?

W przypadku akumulatorowych golarek do ubrań dowiedz się, jak długo jest w stanie pracować po jednym naładowaniu. Najlepszym wynikiem jest od 45 minut do 60 minut pracy bezprzewodowej. Ładowanie najlepiej, aby trwało od 2 do 3 godzin.

Czy konieczny jest pojemnik na kłaczki?

Wyjmowany pojemnik w golarkach do ubrań to niewątpliwa zaleta. Na bieżącą opróżniasz go, a sam demontaż i montaż nie trwają długo, są bezproblemowe. Przezroczyste zbiorniki na zmechacenia to dodatkowa korzyść, bo widzisz aktualny poziom zapełnienia. Im większy pojemnik, tym rzadsza konieczność opróżniania.

Po co regulacja wysokości strzyżenia w golarkach do odzieży?

Golarki do ubrań z regulacją wysokości strzyżenia to sprzęt, który poradzi sobie z kłaczkami na każdym materiale. Mowa o najdelikatniejszych tkaninach, ale także grubych kocach. Jeżeli chcesz, aby golarka była skuteczna do każdej odzieży, to koniecznie celuj w taką regulację. Przykładem takiego modelu jest SteamOne RP10B lub MPM LR-027-86 z 3-stopniową regulacją.

Jak szybko pracuje golarka do ubrań?

W naszych rankingach golarek do odzieży znalazły się najwydajniejsze urządzenia. Często wyposażone w silniki pracujące z niebywałą prędkością nawet do 9500 obrotów na minutę. Szybko pozbędziesz się niechcianych kłaczków z ubrań, płaszcza czy koca. Im większa moc golarki, tym skuteczniejsza praca.

Jeżeli mowa o najlepszej pracy, to wspomnę przy okazji o takim aspekcie, jak powierzchnia golenia. Ważne, aby była spora, bowiem wymaga od Ciebie mniej ruchów, a sam proces pozbywania się zmechaceń potrwa krócej (usuwa więcej kłaczków za jednym razem).

golarka do ubrań o zasilaniu akumulatorowym

Z czego może być wykonana golarka do ubrań?

Na przykładzie niezawodnych golarek do ubrań mogę powiedzieć, że najważniejsze są nietępiące się potrójne ostrza ze stali nierdzewnej. Sama konstrukcja jest zrobiona z tworzywa sztucznego, aczkolwiek ważne, żeby było ono wytrzymałe. Tworzywo ABS chwali się za dużą żywotność.

Jakie udogodnienia znajdziesz w golarce do ubrań?

Golarki do pozbywania się kłaczków z ubrań często posiadają dodatkowe elementy wpływające na komfort czy bezpieczeństwo. Z pewnością zaliczę tutaj ergonomiczne rączki, osłonę ostrzy (chroni przed uszkodzeniem materiału lub skaleczeniem się), sygnalizację ładowania (lampka kontrolna informująca o stania naładowania), uchwyt do trzymania, duży przycisk włączający umieszczony w dogodnym miejscu, długi kabel zasilający w przypadku sieciowych golarek do ubrań czy zabezpieczenie przed uruchomieniem w przypadku złego montażu.

Istnieją golarki do ubrań, które mają schowane w rączce bądź umieszczone na drugim końcu szczotki do czyszczenia ubrań z sierści. To doskonała wiadomość dla posiadaczy czworonogów.

Jakie akcesoria producent dodaje do golarki do ubrań?

Przy zakupie golarki do odzieży często w komplecie otrzymasz baterie, nasadkę czy szczoteczkę do czyszczenia.

golarka do ubrań ze szczoteczką do czyszczenia

Ile kosztuje golarka do ubrań?

Ceny golarek do ubrań na ogół nie są wysokie, ale wszystko zależy od tego, jakie oferują parametry, jaki rodzaj zasilania zastosowano, z czego zostały wykonane. Określ swoje wymagania i przejrzyj aktualne listy w polecanymi modelami golarek. Znajdują się tam urządzenia od 20 zł do 150 zł.

Jakiej firmy golarka do ubrań?

Jaką golarkę do ubrań kupić, żeby działała skutecznie i bezawaryjnie przez dłuższy czas? Oczywiście taką, która pochodzi od renomowanego producenta. Kupuj sprzęt tylko znanych marek, takich jak: SteamOne, Deerma, Łucznik, MPM, Raven, Camry, Verk Group, Sun Solon, Philips, Teesa, Severin, Sencor.

golarka sieciowa do odzieży

Jaką golarkę do ubrań kupić - PODSUMOWANIE

Najbardziej wydajne i skuteczne są golarki akumulatorowe i golarki sieciowe. Mają większą moc, a szybkość działania jest na wysokim poziomie. Tanie golarki bateryjne są z kolei lekkie, ale wystarczą do niewielkich zmechaceń.

W zależności od rodzaju zwróć uwagę na czas pracy i czas ładowania. Wybierz model z dużym pojemniczkiem i ostrymi nożykami. Trafną inwestycją jest golarka do odzieży z regulacją wysokości strzyżenia, nada się do delikatnych tkanin. Przy zakupie dowiedz się, z jakich materiałów została wykonana dana golarka, jakie elementy ułatwią korzystanie.

Nie zabraknie dodatkowych udogodnień, jak chociażby klejąca rolka do czyszczenia. W modelu Deerma MQ813W umieszczono ją w rączce.

Celuj w golarkę tylko znanej firmy. Po sprzęcie ze sklepu ''wszystko po 5 zł'' nie możesz spodziewać się cudów. Zakres cenowy jest spory, więc każdy znajdzie coś na własną kieszeń.

Niektóre osoby ryzykują poprzez użycie zwykłej maszynki do golenia. Osobiście nie polecam tego rozwiązania. Za którymś razem, jedna z Twoich ulubionych rzeczy może zostać uszkodzona.

blog comments powered by Disqus
Jaką golarkę do ubrań kupić?