PODPOWIEDZI:

5 Zagrywek w CS:GO, Na Które Nie Możesz Się Nabrać

5 Zagrywek w CS:GO, Na Które Nie Możesz Się Nabrać

Wieczny silver w CS:GO - chyba nikt nie chce nim być? Niestety często zdarza się tak, że giniemy w rankingowych meczach z powodu wielu złych decyzji czy banalnych błędów. Jeżeli chcesz mieć wyższą rangę i przestać "lamić", to z pewnością nie możesz nabierać się na zagrywki, które wymieniłem w poniższym artykule.

Jak wbić lepszą rangę w CS:GO? Przede wszystkim nie można popełniać banalnych błędów. Przyda też się doskonalenie skilla w strzelaniu, odpowiedni movement, znajomość poszczególnych map, no i doświadczenie. Jeżeli jednak często nabierasz się na poniższe zagrywki, to kariery w CS:GO nie zrobisz. Może jednak dzięki omówieniu ich, zaczniesz na nie zwracać większą uwagę?

Pistolet-wabik

Bardzo częsta zagrywka, i to na wielu rangach. Oponent dokładnie wiedząc gdzie jesteś, rzuca pistolet, by po chwili się wychylić i Cię wyeliminować. Oczywiście liczy przy tym na to, że pochopnie zareagujesz - np. myśląc w pierwszej chwili, że jest to flash lub po prostu kierując swój celownik na lecący pistolet.

Poznaj też TOPOWE strony gamblingowe CS:GO >>>

jak zrobić fake flash w cs:go

Nie ma jednak co ukrywać - pistolet nie przypomina flasha. Osobiście nigdy nie nabrałem się na taką zagrywkę, choć zdarzały się momenty, w których rywal chciał mnie w ten sposób zrobić w konia. Jeżeli trzymasz nerwy na wodzy i jesteś spostrzegawczy, to pistolet-wabik rywala tylko ułatwi Ci potyczkę, gdyż będziesz wiedział, że zaraz się on wychyli z miejsca, z którego został rzucony pistolet.

Ninja defuse

Na YouTube można znaleźć dziesiątki spektakularnych rozbrojeń bomb, gdy rywale w ogóle się tego nie spodziewali. Takie sytuacje zdarzają się nawet w profesjonalnym e-sporcie. Nie trzeba chyba daleko szukać - Snax i mapa Mirage.

Jakiej myszki używa Snax i inni profesjonalni gracze? >>>

Na naszych zwykłych meczach rankingowych, ninja defuse są jednak w zdecydowanej większości przypadków wynikiem nieuwagi. Mirage, Inferno, Cache, Dust 2 - na tych mapach CS:GO można znaleźć dyskretne miejscówki, które często nie są sprawdzane przy wjazdach na bombsite.

jak zrobić efektowny ninja defuse w cs:go

Nie ma chyba większego bezsensu w meczu rankingowym, jak przegranie rundy 5vs1 poprzez ninja defuse. Mam więc złotą radę - ZAWSZE sprawdzaj każdą możliwą miejscówkę, a zamiast lecieć od razu po fragi, poczekaj chwilę przy bombie i upewnij się, że nie ma blisko niej oponenta z defuse kitem i granatem dymnym. Unikniesz wtedy krzyków rozpaczy Twoich towarzyszy w stylu: "WTF?!".

Fake defuse w pistoletówce

Rozbrajanie bomby w CS:GO to prawdziwa sztuka. Osobiście często kieruje się klasykiem: "Pros don't fake". Sytuacja jest jednak najciekawsza w rundzie pistoletowej. O ile profesjonalne drużyny na wielkich turniejach bardzo często kupują chociaż jednego defuse'a w pistoletówkach po stronie CT, to w meczach rankingowych występuje to bardzo rzadko - niczym kosy ze skrzynek.

Jak sprawdzić Float Value skinów? >>>

Tym bardziej śmieszy mnie zawsze fakt, gdy towarzysze broni, a często wręcz niedoli, wołają panicznie "defusing", gdy jestem 1vs1 w pistoletówce. Co z tego? Na setki meczów w CS:GO, na wielu rangach, nigdy nie widziałem, by rywal z CT w 5 sekund rozbroił bombę. Kupowanie kita w rundzie pistoletowej jest ogromną rzadkością.

terrorysta z csgo

Jeżeli jesteś więc terrorystą i znalazłeś się w takiej sytuacji - nie panikuj. Spokojnie odczekaj 5 sekund i dopiero po ich upływie wychyl dla pewności, że ktoś nie idzie na raz nawet bez kita. Jeżeli jesteś w bardzo dogodnej pozycji - plant jest pod Ciebie - to odczekaj nawet i 7-8 sekund. Ktoś kto fake'uje, i tak w ciągu tego czasu będzie rozbrajał ponownie, a wtedy już w ogóle jesteś zwycięzcą. 

Patrząc z drugiej strony, szczególnie jeżeli gracie pełnym teamem, może warto pomyśleć, by jeden z Was kupił defuse'a i grał mocno defensywnie, by od razu nie zginąć?

Smoke to nie ściana

Tu wychodzi właściwie doświadczenie i przewidywanie. Bardzo wielu zawodników na niższych rangach traktuje granat dymny jak ścianę. Smoke wcale jednak nie daje pewności, że ktoś z niego nie wyskoczy, i to wcelowany w naszą głowę.

najlepsze smoki w csgo

Oczywiście jestem jak najbardziej za, jeżeli chodzi o mądre używanie granatów dymnych, ale musimy jednak pamiętać, że ryzykanci z przeciwnej drużyny mogą je wykorzystać i niespodziewanie wyskoczyć. W skrajnych przypadkach mogą zrobić to samo przy mołotowach. Przewiduj zawsze takie sytuacje, a unikniesz kilku wkurzających zgonów w CS:GO.

Głuchy telefon?

Na koniec coś, czego raczej się nie spodziewaliście. Coś bardzo kreatywnego, a zarazem coś, na co sam ostatnio się nabrałem. Nigdy nawet nie interesowałem się tym, że na Steamie można dzwonić do znajomych. A powinienem.

Najlepsze kompy dla graczy - Sprawdź nasze zestawy >>>

jak dzwonić na steam

Podczas jednego meczu na mapie Cache, szło mi całkiem nieźle - w porównaniu do mojego teamu. Rywale mieli przewagę kilku rund, ale postanowili dodatkowo uprzykrzyć mi rozgrywkę. Dwóch z oponentów zaprosiło mnie na Steamie do znajomych, a ja lekkomyślnie zaakceptowałem ich. Jakież było moje zdziwienie, gdy podczas kluczowego momentu starcia 1vs1... coś zaczęło mi głośno dzwonić w słuchawkach

Okazało się, że to właśnie moi nowi "znajomi" wykręcili mi taki numer i zadzwonili do mnie na Steamie. Szóstka za kreatywność, nie powiem. Oczywiście tamtą rundę przez to przegrałem. Rada więc prosta - nie akceptuj zaproszenia od rywala, przynajmniej podczas meczu. Jest to jednocześnie fajny sposób na trollowanie kogoś w CS:GO.

Na co się nabrałeś?

A jak jest z Wami? Macie jeszcze inne pomysły zagrywek, na które nie wypada się już nabierać? Czy nabraliście się na coś z powyższej listy? Przyznawać się!

blog comments powered by Disqus
5 Zagrywek w CS:GO, Na Które Nie Możesz Się Nabrać