PODPOWIEDZI:

5 Powodów, dla których WARTO kupować flagowca

5 Powodów, dla których WARTO kupować flagowca

Ostatnio troszkę narzekałem na kupowanie flagowych smartfonów. Tym razem wskażę Wam jednak solidne korzyści płynące z takiego zakupu. Czy warto więc kupować najnowsze smartfony czołowych producentów? Przeanalizujcie zarówno plusy, jak i minusy tego typu inwestycji.

Nie tak dawno temu stworzyłem artykuł z pięcioma powodami, dla których nie warto kupować flagowych smartfonów. Dziś przedstawię Wam drugą stronę medalu. Zakup najnowszego smartfona niesie bowiem za sobą kilka bardzo fajnych korzyści. Przejdźmy więc do konkretów.

Najlepsze parametry

Płacę, to wymagam - proste. Flagowce, szczególnie największych gigantów (Apple, Samsung), obowiązkowo muszą oferować absolutnie topowe parametry. I zwykle tak jest. Najwydajniejsze procesory, coraz to wyższe rozdzielczości, więcej RAM-u i pamięci wbudowanej, zaawansowane aparaty. Specyfikacje gnają do przodu, a producenci lubią się chwalić poszczególnymi parametrami swoich dzieł.

Drugą sprawą, o której zresztą pisałem w ostatnim artykule, jest to, że owe specyfikacje nie zawsze znacząco odbiegają od tych z poprzedniej generacji. Każdy przypadek jest jednak inny, a znajdą się osoby, które po prostu są zakręcone na punkcie cyferek i pragną mieć telefon o największych możliwościach - przynajmniej na papierze.

5 Powodów, dla których WARTO kupić smartfona samsuing galaxy s9

Lansowanie się flagowcem

Wielu z nas nie powie tego otwarcie, ale wydaje mi się, że w większości przypadków tak jest. Chodzi o lansowanie się przed znajomymi czy rodziną najnowszym telefonem. Po takim zakupie największa satysfakcja płynie głównie z tej świadomości, że posiadamy flagowca, o którym niektórzy mogą pomarzyć. Logo znanego producenta również temu sprzyja. Istnieją przecież pewne kręgi - dla niektórych może i bananowe - w których ktoś nieposiadający najnowszego flagowca jest już tym gorszym. Oczywiście nie popieram tego typu podejścia, ale lans płynący z posiadania najnowszego smartfona będzie zawsze obecny.

Aktualna CENA iPhone'a X >>>

Innowacje, które nas kręcą

Wiele aspektów nowoczesnych smartfonów od lat stoi w miejscu. Są jednak nowe funkcje, które mocno rozkręcają wyniki sprzedażowe poszczególnych smartfonów. Warto chociażby wymienić Face ID. Tego typu zaawansowane technologie, które na poważnie zmieniają rynek telefonów zachęcają do zakupu. Warto jednak zawsze przemyśleć, czy dana innowacja rzeczywiście tak bardzo nam się przyda, czy będzie jedynie pretekstem do wychwalania się, jaki to mój smartfon jest super. W tym drugim przypadku, można to więc podciągnąć pod wspomniany wcześniej lans.

Długie wsparcie producenta

Już nieco praktyczniejsza korzyść. Nowy smartfon = dłuższe jego wsparcie. Oczywiście to też kwestia indywidualna, zależna od danego modelu/producenta. Znajdą się bowiem topowe smartfony, które dość szybko traciły wsparcie czy ważniejsze aktualizacje, jak i modele nawet ze średniej półki, które przez bardzo długi czas cieszyły swoich użytkowników nowymi update'ami.

5 Powodów, dla których WARTO kupić smartfona apple iphone x

Szeroki wybór akcesoriów

Cała gama akcesoriów, ich szeroki wybór, zazwyczaj wysoka jakość wykonania - to kolejna dość znacząca korzyść. Kupując budżetowego chińczyka raczej nie ma co liczyć na masę zróżnicowanych dodatków i gadżetów do niego. W przypadku flagowców, właściwie od razu pojawiają się do nich różnego rodzaju akcesoria, które niejednokrotnie mogą nam się bardzo przydać. Szkoda tylko, że ich ceny są często dość wyraźnie zawyżone, no ale jak ktoś wydał 4-5 kafli na smartfona, to wyda też kilka stów na akcesoria do niego, prawda?

Zakup flagowca - czy jest jakaś złota rada?

Raczej nie ma złotej rady dotyczącej opłacalności zakupu flagowca. Sprawa jest bowiem mocno indywidualna. Jeżeli jednak chcecie poznać moje zdanie, to osobiście nie kupowałbym najnowszych smartfonów tuż po ich premierze. Wolałbym poczekać nawet kilka miesięcy, by ich cena spadła, nie mówiąc o wielu wartościowych recenzjach telefonów, które pomogłyby mi w podjęciu ostatecznej decyzji. Często takie materiały pojawiają się co prawda tuż po premierach, ale wolałbym poczekać na więcej recenzji najlepiej po nieco dłuższym czasie użytkowania.

Jestem także zdania, że w zdecydowanej większości przypadków, nie opłaca się kupować flagowca posiadając jego poprzednika. Skok o jedną generację może nie przynieść większych korzyści, no chyba, że najnowszy smartfon rzeczywiście wprowadza na rynek jakieś ważniejsze innowacje.

Jak już wspominałem, jest to kwestia indywidualna, ale mimo wszystko mam nadzieję, że oba moje artykuły wskazały Wam zarówno plusy, jak i minusy kupowania flagowych smartfonów i dzięki nim dokonacie optymalnych zakupów.

blog comments powered by Disqus
5 Powodów, dla których WARTO kupować flagowca