PODPOWIEDZI:

Nowe technologie w Pralkach, które Cię zaskoczą!

Nowe technologie w Pralkach, które Cię zaskoczą!

Pralka... niegdyś proste urządzenie, a dzisiaj sprzęt wyposażony w różnego rodzaju innowacyjne technologie, zwiększające funkcjonalność. O tym, jaką rewolucję przeszły pralki, przekonacie się w dzisiejszym materiale. Przedstawimy ultranowoczesne rozwiązania, jakie zastosowano w pralkach wysokiej jakości.

Dzisiaj pojęcie dobrej pralki nie kojarzy się tylko z dużą pojemnością czy wieloma programami do wyboru, lecz z pionierskimi technologiami. Wpływają one między innymi na oszczędność wody, skuteczność prania i komfort użytkowania. Postęp technologiczny cały czas nas zaskakuje, o czym przekonacie się już za chwilę na przykładzie pralek.

Sprawdź również: Ranking pralek

obsługa białej pralki

Najciekawsze technologie w pralkach

Nowoczesne pralki, często dosyć kosztowne, przeszły niemały progres. Nowe technologie, jakie zastosowano w pralkach, to na przykład:

Technologia QuickDrive

Stosowana w pralkach firmy Samsung, to nic innego jak wyjątkowa konstrukcja bębna. Pomysłowe rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić energię, a przy okazji skraca czas prania (nawet o połowę krótsze płukanie i wirowanie), zachowując przy tym odpowiednią skuteczność i ochronę tkanin. Oprócz głównego bębna, znajdziemy również pulsator (rodzaj płyty tylnej). Dzięki temu, że pranie obraca się w różnych kierunkach, trudne zabrudzenia są bez problemu usuwane. Na górze kołnierza zastosowano dyszę, która zapewni krótsze, ale i dokładniejsze płukanie (woda wydostaje się przez podajnik na środek piorący i przez główny natrysk).

Technologia Eco Bubble

To już nieco bardziej znana technologia, która zasługuje na pochwałę. To tak zwane pranie bąbelkowe, pranie w aktywnej pianie, polecane przy delikatnych tkaninach. Cały proces odbywa się w niskiej temperaturze, a to wpływa na mniejsze zużycie energii elektrycznej, przy czym, usuwanie plam jest bardzo dokładne. Jeżeli męczy Cię uporczywa plama z wina, to bąbelki bez większego problemu usuną ją.

Technologia Smart Control (Home Connect, Smart Touch)

Umożliwia sterowanie pralki za pomocą naszego smartfona. Mamy tutaj szerokie pole do popisu, bowiem przy pomocy aplikacji mobilnej możemy uruchomić urządzenie, nawet jeżeli nie ma nas w domu, będziemy mieli wgląd do postępu prania. Dostaniemy szereg podpowiedzi odnośnie wyboru programu prania czy też zostaniemy poinformowani o konieczności wyczyszczenia sprzętu. Czasami uda się nawet uniknąć droższej naprawy i rozwiązać drobne usterki samodzielnie. W pralkach LG możemy spotkać się z pomocną technologią Smart Diagnosis, polegającą na zweryfikowaniu problemu, wysłaniu informacji do serwisu oraz zaproponowaniu rozwiązania.

Pralki LG na Allegro

Technologia SteamTouch

Mowa o wykorzystaniu pary wodnej. Woda zamienia się w parę, która uwalniana jest z dołu lub z góry bębna, a następnie w równomierny sposób otacza nasze ubrania. Pralka z funkcją pary pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów (odświeży odzież), usunie wszelkie bakterie, roztocza i inne drobnoustroje (przydatna opcja zwłaszcza dla alergików), pozwoli uniknąć zagnieceń, a także nie spowoduje zmechaceń ulubionych ubrań.

Firma LG zaprezentował w 2018 roku szafę odświeżającą ubrania (LG Styler), która wykorzystuje technologię pary (TrueSteam). Zobacz video z prezentacją pralek wykorzystujących pranie parowe.

Technologia NFC

Umożliwia bezprzewodową łączność, a tym samym wiele ciekawych możliwości. Przykładem jest wgranie interesujących programów prania na nasz telefon, a następnie za pomocą technologii NFC przeniesienie ich do naszej pralki (należy tylko przyłożyć smartfon w odpowiednim miejscu).

Technologia EcoSilence Drive

Innowacyjne rozwiązanie w pralkach Bosch, które polubią rodziny z małymi dziećmi. Od tej chwili pranie może odbywać się przy zmniejszonej głośności pracy (redukcja hałasu, bardzo cichy i trwały silnik). Za sprawą bezszczotkowego napędu, produkt jest nie tylko cichy, ale również niezwykle stabilny. Dla tych, którzy korzystają z nocnej, tańszej taryfy prądu, to doskonała propozycja.

Technologia VRT-M

W pralkach Samsung również zastosowano technologię, która wpływa na cichsze działanie urządzenia. Jest to rozwiązanie redukujące wibracje, a to wszystko przy pomocy magnesów, które poprawiają pracę specjalnych kulek.

Technologia Talking Hoover

Jak sama nazwa wskazuje, występuje w pralkach firmy Hoover. Jest to inteligentna technologia, dzięki której sterowanie może odbywać się głosowo. Co ciekawe, możemy także poprosić o poradę. Wprowadzenie sztucznej inteligencji to prawdziwy rarytas w niezawodnych pralkach. Urządzenie potrafi dostosować się do naszych potrzeb i zapewnia wygodę na najwyższym poziomie.

Technologia Geolokalizacji

Jeżeli myślicie, że o pralkach wiecie już wszystko, to mylicie się. Przykładem są niektóre modele marki Hoover, które przy użyciu geolokalizacji są w stanie podpowiedzieć, jaka pora dnia jest najlepsza na zrobienie prania, biorąc pod uwagę deszczową pogodę. Często stawiamy suszarkę na pranie na balkonie i niespodziewanie pojawia się deszcz. To urządzenie chce uniknąć tego problemu i potrafi to przewidzieć.

otwarte drzwiczki i ręcznik w srebrnej pralce

Technologia i-DOS (Care Dose)

Nowatorska technologia, polegająca na jednokrotnym dozowaniu płynnego detergentu, co starczy na około 20 razy. Zapewnia duży komfort użytkowania, nie musimy napełniać zbiornika za każdym razem, gdy chcemy zrobić pranie. Nastąpi automatyczne dozowanie, biorąc pod uwagę stopień zabrudzenia, wybór danego programu czy też rodzaj tkaniny. Często wymierzamy zbyt małą ilość płynu, co powoduje niedoczyszczenie pewnych rzeczy lub w drugą stronę, wlewamy za dużo środka piorącego, czego efektem są powstałe na ubraniach zacieki.

Technologia OKOMix

Stosowana w pralkach firmy AEG. Wyróżnia się dbaniem o każde włókno i każdy szew, zachowując rewelacyjną jakość naszych ubrań przez długi czas. Tajemnica tkwi w zmieszaniu środka piorącego, płynu zmiękczającego i wody, jeszcze przed dostaniem się do bębna.

Technologia AddWash

Bardzo dobra opcja dla zapominalskich. W pralkach Samsung możemy zobaczyć podwójne drzwi, które umożliwiają wrzucenie prania w dowolnym momencie, zamiast ustawiać kolejny cykl. Dodatkowe drzwi to także sposób na wietrzenie bębna, a to z kolei hamuje rozwój pleśni.

Technologia ActiveWater Plus

Kolejnym przykładem nietradycyjnej technologii jest system ActiveWater Plus, który pozwala na dużą oszczędność wody, bowiem jest ona dopasowana w stosunku do załadunku. Nie dochodzi do marnowania wody. Zostają wykorzystane dwa czujniki: wskaźnik poziomu wody (rozpoznaje stopień nawilżenia tkanin) oraz czujnik przepływu (czuwa nad ilością wody, jaka jest dostarczana).

Technologia Auto Sensor (Pro Sense, Opti Sense)

Wszelkie parametry są właściwie dobierane przez pralkę, a to wszystko w stosunku do wsadu. W ten sposób obniżamy sobie rachunku za wodę i prąd.

Oferta Pralek na Allegro

Technologia ActiveOxygen

Nieszablonowa technologia z użyciem aktywnego tlenu, za pomocą którego pozbędziemy się wszelkich bakterii z ubrań (przydatne zwłaszcza podczas prania ciuszków dziecięcych) oraz nieprzyjemnych zapachów. Możemy ją spotkać w pralkach marki Bosch. Dzięki niskiej temperaturze, tkaniny są dodatkowo chronione i nie tracą swoich kolorów. Cykl prania potrwa nieco dłużej, ponieważ ActiveOxygen nastąpi podczas prania wstępnego oraz przed ostatnim płukaniem.

Technologia Thermo-SoftCare

W przypadku budżetowych pralek, często wyjmujemy pogniecione pranie, które wymaga późniejszego prasowania. Jednak powyższa technologia sprawia, że po praniu nasze ubranie będzie gładsze, a jednocześnie prostsze w prasowaniu (tym samym zaoszczędzimy swój czas i wysiłek).

Technologia WaterControl

Wpływa na nasze bezpieczeństwo, mamy pełną ochronę przed ewentualnym wyciekiem wody (dopływ wody zostanie odcięty). Nie musimy martwić się, że wychodząc z domu, spotka nas przykra niespodzianka.

Technologia 6-sty Zmysł

Stosowana w pralkach Whirlpool. Dba o nasze ubrania (zapewnia ich dłuższą żywotność oraz świeżość) i skuteczność samego procesu. Urządzenie dobiera parametry prania (analizuje wielkość wsadu), dopuszcza odpowiednią ilość detergentu.

Technologia gorącego powietrza

Czy możliwe jest pranie bez użycia płynu do prania i wody? To dopiero byłaby oszczędność... Otóż okazuje się, że tak. Zaskakującą nowością w pralkach LG jest technologia, która wykorzystuje gorące powietrze (nagrzaną parę). Konstrukcja będzie nowa, zostaną wprowadzone także specjalne wieszaki, które usuną kurz, brzydki zapach i zagniecenia.

Technologia Wavemotion

Na końcu krótko wspomnę o technologii, z której słynie marka Whirlpool, czyli Wavemotion. Polega ona na równomiernym rozłożeniu prania wewnątrz bębna. Podobną do technologii Wavemotion jest technologa 6 Motion (6 różnych ruchów bębna) w pralkach LG z silnikiem Direct Drive.

Podsumowanie

Jak widać niekonwencjonalne technologie w pralkach pozwolą zaoszczędzić energię i wodę, zapewnią cichą pracę, ochronę tkanin, wygodę użytkowania (wielokrotne pranie bez użycia detergentów), umożliwią komunikację przy użyciu smartfona, zwiększą efektywność urządzenia, ułatwią prasowanie, zadbają o higienę i zdrowie (użycie pary, wyeliminowanie zarazków), jak również wpłyną na bezpieczeństwo podczas naszej nieobecności.

Warto zatem, przed zakupem pralki, upewnić się, jakie technologie zastosowano w danym modelu. Biorąc pod uwagę obecne propozycje producentów, możemy sobie tylko wyobrazić jakie czekają nas zmiany w sferze produkcji pralek w przyszłości. Jak zawsze, czekamy na Wasze komentarze, co myślicie o najnowocześniejszych bajerach :)

Zobacz również Poradnik dla kupujących Lodówkę: 5 cech, które powinna posiadać dobra lodówka

5 cech, które powinna posiadać dobra lodówka

blog comments powered by Disqus
Nowe technologie w Pralkach, które Cię zaskoczą!