PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Nowości audio/wideo od LG na CES 2020

Nowości audio/wideo od LG na CES 2020

Największe na świecie targi elektroniki użytkowej CES 2020 w Las Vegas dobiegają końca. Warto przyjrzeć się bliżej najważniejszym wystawcom i poznać nowości oraz trendy na 2020 rok. Dziś relacja prosto od jednego z potentatów na naszym rynku, z przepięknej wystawy marki LG.

LG OLED Wave, czyli na bogato!

Zanim przejdziemy do konkretów, warto poświęcić chwilę i zwrócić uwagę na wyjątkową instalację ekranów OLED, która otwiera strefę LG. LG OLED Wave stworzona została z dwustu 55-calowych ekranów!

LG OLED Wave na CES 2020

Prezentowane na niej elementy przyrody oraz przepiękne krajobraze przenoszą widza w zupełnie inne, najpiękniejsze miejsca na ziemi. Tym samym LG w bardzo widowiskowy sposób po raz kolejny pokazało, że jest graczem, z którym inni muszą się liczyć, oraz to, że OLED to technologia nie tylko dla domu, ale również do wszelkich profesjonalnych zastosowań.

imponujący LG OLED Wave na CES 2020

Przejdźmy jednak do tego, co my jako użytkownicy będziemy mogli spotkać już niedługo na sklepowych półkach

Nowe OLED-y, czyli i maluchy, i kolosy 8K

Na rynek trafi OLED z mniejszą 48-calową matrycą. Jest to istotna informacja dla wszystkich tych, którzy chcą mieć OLED-a nieco tańszego oraz pasującego również do niedużych pomieszczeń. Podejrzewam, że szybko pojawi się w naszym rankingu telewizorów.

Poza tym LG zaprezentowało całą linię telewizorów 8K, w tym dwa OLED-y klasy premium - Signature ZX o przekątnej 77 oraz 88 cali.

LG na CES 2020 pokazało wiele nowych OLED-ów 8k

Kolejne telewizory Nano Cell

Kolejny smaczek to telewizory Nano Cell, czyli modele 75 i 65-calowe z linii Nano 99, 97 i 95.

Wszystkie z tych telewizorów to modele Real 8K, czyli takie, które poza najwyższą rozdzielczością w pełni spełniają standard 8K Ultra HD opracowany przez stowarzyszenie CTA.

Nowe telewizory Nano Cell 8k na CES 2020

Telewizory LG Nano Cell 8K zapewniają złącza HDMI oraz USB, za pomocą których można podłączyć odtwarzacze przesyłające sygnał 8K. Posiadają wszelkie kodeki niezbędne do odbioru tego typu sygnału HEVC, VP9 czy AV1. Telewizory LG 8K będą obsługiwały streaming sygnału 8K w 60 klatkach na sekundę, np. z Youtube, a także mają certyfikat odbioru sygnału 8K 60p przez złącze HDMI.

Wyższa rozdzielczość?! No to lepszy procesor!

LG to także ciągły rozwój sztucznej inteligencji. Idzie za tym nowy procesor Alpha 9 trzeciej generacji, w który wyposażone będą nowe telewizory 8K. Poza dbaniem o najwyższą jakość kolorów pozwoli na skalowanie sygnałów niższej rozdzielczości do omawianej cały czas jakości 8K.

To co niezmienne? Ciągły rozwój sztucznej inteligencji, która od kilku lat sprawdza się w LG świetnie. Cały czas systemem Smart TV będzie WebOS. Podobno dobrego się nie zmienia - w tym przypadku jak najbardziej przyznajemy rację, w końcu sam sprawdzałem, co potrafi WebOS 4.5.

To co się zmienia to dobra wiadomość dla fanów gier, szczególnie tych najbardziej wymagających. Telewizory OLED od LG będą wyposażone w technologię Nvidia G-Sync.

Rolowany, ale inaczej, czyli innowacja od LG

LG nie osiadło na laurach po ubiegłorocznej prezentacji rolowanych telewizorów OLED na CES 2019. Tym razem zobaczyliśmy telewizor rolowany z góry. Można to z jednej strony uznać jako ciekawostkę, jednak nie przypomina to Wam przypadkiem ekranów projekcyjnych? Czyżby to był krok w kierunku wyparcia klasycznych projektorów? Czas pokaże.

rolowany telewizor OLED R Signature na CES 2020

Soundbary LG następnej generacji

LG to nie tylko obraz, ale także dźwięk. Producent mocno postawił na soundbary. Nowa linia na 2020 rok opracowana została w ramach partnerstwa z firmą Meridian, co zaowocowało nagrodami i dużym uznaniem odbiorców.

Większość soundbarów z linii na 2020 rok odtwarza dźwięk w systemach Dolby Atmos oraz DTS-X. Wyposażone są również w technologię poprawy jakości niskich tonów Bas and Space oraz uwydatnienie wokalu i głównych instrumentów Image elevation. Takie funkcje mogą im zapewnić wysokie lokaty w rankingu soundbarów.

To, co naszym zdaniem najistotniejsze, to sztuczna inteligencja, która w tym przypadku odpowiada za jak najlepszą kalibrację dźwięku do pomieszczenia.

nowa linia inteligentnych soundbarów LG z CES 2020

Dzięki technologii AI Room Calibration soundbary LG skanują pokój, w którym mają pracować, oraz analizują wielkość i charakterystyczny układ powierzchni. Pozwala to na jak najlepsze dopasowanie krzywej częstotliwości i podbicie brakujących tonów. Dzięki takiemu zastosowaniu efekt przestrzenny ma być lepszy niż dotychczas.

A co Wam najbardziej się podoba z nowości LG na CES 2020? Dajcie znać w komentarzach!

blog comments powered by Disqus
Nowości audio/wideo od LG na CES 2020