PODPOWIEDZI:

Inteligentny dom według LG - Najnowsze Lodówki InstaView i Pralki zaprezentowane na CES 2020

Inteligentny dom według LG - Najnowsze Lodówki InstaView i Pralki zaprezentowane na CES 2020

Inteligentny dom według LG to miejsce, w którym wszystko jest ze sobą połączone. Na przykład przy pomocy ich aplikacji ThinQ. Na tegorocznym CES 2020 firma zaprezentowała szereg ciekawych urządzeń spełniających różne potrzeby - od inteligentnych lodówek po stacje rolnicze.

Urządzenia mają ze sobą aktywnie współpracować. Dobrym przykładem takiej symbiozy jest podawany na końcu artykułu Smart Door. To urządzenie, będące właściwie drzwiami do domu, wprowadza pozostałe inteligentne sprzęty w budynku w stan niskiego poboru prądu, gdy wykryje, że domownik wyszedł. W gruncie rzeczy chodzi w tym wszystkim o ułatwianie życia użytkowników.

Lodówka InstaView Door-In-Door

Najpierw jednak rzecz podstawowa - jedzenie. LG zaprezentowało kolejną odsłonę swojej innowacyjnej serii lodówek InstaView. Model, który w tym roku trafi na rynek, będzie jeszcze bardziej inteligentny od poprzedników i zapewni szereg udogodnień dla rodzin. W końcu to chłodziarko-zamrażarka dwudrzwiowa - zdolna pomieścić nawet około 850 litrów jedzenia - jest więc stworzona dla wielu domowników.

Nie dziwią więc ulepszenia, takie jak na przykład informowanie na bieżąco o zawartości chłodziarki. Tak, wewnątrz tej lodówki znajduje się kamera panoramiczna śledząca wszystko to, co do niej trafia i co z niej znika. Dzięki temu inteligentna maszyna jest w stanie powiadamiać o brakujących do obiadu składnikach i tworzyć listę tych, które w niej się znajdują.

Lodówka InstaView Door in Door z wytwornicą lodu Craft Ice

Zaawansowany system analizy obrazu ułatwi też życie kucharskie w taki sposób, że lodówka będzie w stanie zaproponować dania, które można przyrządzić z dostępnych produktów. Podczas gotowania będzie można skorzystać z odświeżonego panelu z przezroczystego szkła, który nie tylko pozwala zajrzeć do lodówki bez jej otwierania i tracenia chłodnego powietrza, ale pełni też funkcję wyświetlacza. Można na nim oglądać poradniki kucharskie z YouTube albo zostawiać notatki dla reszty domowników.

Ostatnią nowością jest lód. Na dodatek nie byle jaki, bo wcale nie chodzi o ten skruszony lub w kostkach. Producent może pochwalić się pierwszą chłodziarko-zamrażarką zdolną do wytwarzania kul lodu. Po co tak ekstrawagancki kształt? Nie tylko prezentuje się ciekawie, ale i topnieje wolniej od tradycyjnych sześcianów. Technologia Craft Ice pozwala cieszyć się chłodnym i nierozwodnionym napojem znacznie dłużej.

Pralka i suszarka AI Direct Drive

Nie mniej ciekawie prezentuje się kwestia dbania o czystość... Ubrań. Nowy model pralki LG AI Direct Drive jest jeszcze bardziej inteligentny. Między innymi dzięki temu lepiej współpracuje z suszarką, ale o tym za chwilę. Pierwszorzędna w przypadku pralki jest w końcu kwestia prania.

I tutaj prezentowany przez LG na CES 2020 produkt nie powinien zawieść konsumenta. Sercem urządzenia jest system napędu bezpośredniego Direct Drive z 10-letnią gwarancją na silnik. On sprawia, że maszyna jest cichsza i bardziej energooszczędna. To jednak niejedyny sposób producenta  na poprawienie wydajności w przypadku tej pralki.

Technologia deep learningowa i baza danych, na którą składa się 20 tysięcy informacji, pozwalają urządzeniu wykorzystać zbierane przy pomocy czujników dane. Sprzęt wiedząc, jaki rodzaj tkaniny znajduje się w bębnie, dostosuje jego ruchy, temperaturę i czas trwania cyklu tak, aby wsad był prany efektywniej i bezpieczniej. To oznacza tańsze cykle i do 15 procent mniejsze uszkodzenia tkaniny, na przykład tej w ulubionym kaszmirowym swetrze.

Pralka i suszarka LG Twinwash CES 2020

Urządzenie korzysta z funkcji TurboWash 360, która poprawia wnikanie detergentu nawet w grube koce i kołdry, a także z technologii 3D Multi Spray. Pięć dyszy skierowanych w różnych kierunkach ma gwarantować efekty w walce z nawet silnymi zabrudzeniami, na przykład takimi, które nie są obce miłośnikom sportu czy gotowania.

Na spodzie pralki znajduje się dodatkowy moduł TWINWash. Pozwala na niezależne wykonywanie prania w tym samym czasie co to w głównym bębnie. Wyobraź sobie na przykład, że pierzesz zachlapaną kołdrę, a przydałoby się też wyczyścić ubranie do pracy. Tutaj nie ma problemu, wystarczy wrzucić uniform do modułu i ustawić odpowiedni tryb.

Tegoroczna pralka LG AI DD to jednak też inne nowości. Dosyć istotny jest system ezDispense. Służy, jak sama nazwa wskazuje, do wydzielania odpowiedniej ilości detergentu w czasie pracy. Maszyna jest w stanie sama określić, ile powinna dodać płynu lub zmiękczacza. Robi to w oparciu o wielkość i rodzaj wsadu. To pozwala zaoszczędzić na detergentach.

A co po praniu? Po nim przyda się wysuszyć ubrania. Tak się składa, że nowa suszarka LG jest całkiem kompatybilna z pralką. To za sprawą funkcji LG Smart Pairing. Suszarka otrzyma odpowiednie informacje i dostosuje ustawienia do załadowanych ubrań, uzyskując lepsze efekty pracy. Poza tym pokazywany na CES sprzęt suszący działa na bazie systemu Sensor Dry. Czujniki wewnątrz maszyny są w stanie określić, jak wilgotna jest wsadzona tkanina, a sprzęt optymalizuje czas suszenia, zmniejszając zużycie energii.

Ostatecznie nie można zapomnieć też o czymś, co dotyczy obu urządzeń, a mianowicie Proactive Customer Care. To funkcja diagnostyczna oparta na sztucznej inteligencji. Jest w stanie poinformować o przewidywanych problemach i umożliwić podjęcie działań prewencyjnych. To interesująca funkcjonalność dostępna wygodnie, obok sterowania urządzeniami w aplikacji ThinQ, która na pewno wydłuży żywotność pralki i suszarki.

Inne sprzęty inteligentnego domu

Pozostając jeszcze przez chwilę przy ubraniach - jeden z ciekawszych systemów związanych z modą podczas tegorocznego CES znalazł się w pawilonie LG. ThinQ Fit Collection to ewolucja koncepcji Smart Mirror. W praktyce jest to wirtualna przymierzalnia ubrań. 

Jeżeli nie lubisz biegać po sklepach i spędzać długich godzin na dobieraniu odpowiedniego rozmiaru - na pewno ci się spodoba ta innowacja. Przy pomocy kamer 3D mierzy ciało użytkownika i generuje awatar, na którym symulowane są wybrane ubrania. ThinQ Fit Collection jest też w stanie zasugerować konkretne stylizacje i odesłać do stron sklepów z wybranymi kreacjami.

Interesującą opcją dla miłośników uprawiania własnych roślin - na przykład domowej sałaty lub ziół - jest Indoor Gardening. To moduł przypominający szafę, który odwzorowuje optymalny klimat dla poszczególnych sadzonek. 

Zioła rosnące w urządzeniu Indoor Gardening

Jest w stanie kontrolować oświetlenie, cyrkulację powietrza i zarządzać wodą, dostarczając jej dokładnie tyle, ile potrzebują rośliny. Aplikacja na smartfona pozwoli z kolei monitorować ich rozwój i zaproponuje przydatne wskazówki. Producent twierdzi, że urządzenie może pomieścić do 24 gotowych paczek nasion, które powinny wystarczyć dla potrzeb żywieniowych czteroosobowej rodziny.

Inteligentny budynek można nazwać domem tylko wtedy, gdy czujemy się w nim bezpiecznie. Pomóc w tym ma inny prezentowany na targach sprzęt od LG - Smart Door. To drzwi, które przed odblokowaniem zamka mogą przeskanować twarz i żyły odwiedzających, aby upewnić się, że nikt niepożądany nie próbuje się przez nie przedostać. To jednak nie wszystko. 

Po wewnętrznej stronie znajduje się lustro, w którym można się przed wyjściem przejrzeć i które posłuży też jako wyświetlacz pełen informacji o pogodzie lub sytuacji na drogach. Co ciekawe, drzwi współgrają z resztą urządzeń LG ThinQ. Po zamknięciu zamka od zewnątrz wyślą do nich sygnał wprowadzający je w tryb niskiego poboru mocy. Rozwiązanie, jak reszta propozycji LG na CES 2020, prezentuje się logicznie, wygodnie, a przede wszystkim ekologicznie.

Zobacz też:

Źródło: LG.

blog comments powered by Disqus
Inteligentny dom według LG - Najnowsze Lodówki InstaView i Pralki zaprezentowane na CES 2020