PODPOWIEDZI:

Nowe telewizory Sony na 2020 rok - Wsparcie dla Netflixa i brak ramek

Nowe telewizory Sony na 2020 rok - Wsparcie dla Netflixa i brak ramek

Nowe telewizory 8K Full Array LED od Sony na naszym rynku? Tak, jeszcze w tym roku. Sony Europe wychodzi naprzeciw wymaganiom konsumentów z serią ZH8. Zresztą, to nie jedyna nowa linia produktowa, która pojawi się w bliżej nieokreślonym czasie w sklepach. Osoby zainteresowane tańszym sprzętem, ucieszą też OLED-y 4K A8 i A9, a także dwie serie Full Array LED 4K - XH95 i XH90.

Nowe telewizory Sony zaprojektowano z myślą o realizmie przedstawianych scen. Za to, aby doznania były możliwie wierne zamysłom twórców, odpowiada najbardziej zaawansowany procesor firmy nazwany X1 Ultimate. Jest obecny jednak tylko w seriach A8, A9, ZH8 i XH95. Co ciekawe, wszystkie zapowiadane modele będą lepiej współpracowały ze znanym serwisem streamingowym.

Co wiemy o nowych telewizorach Sony na 2020 rok?

Producent wyposażył je w tryb Netflix Calibrated Mode. Co to znaczy dla przeciętnego konsumenta hurtowych ilości serialów i filmów tej platformy? Jakość ma być studyjna. W zasadzie to nie jest taka nowa opcja. Obecna już w modelach AF9 i ZF9, sprowadza się do optymalnych ustawień, przygotowanych przez Netflixa dla wszystkich materiałów oglądanych w serwisie.

Najistotniejsza jest jednak stawiająca pierwsze pewne kroki na rynku rozdzielczość. Jak prezentuje się sprawa 8K w nowych telewizorach Sony? Tak, że procesor dzięki technologii 8K X-Reality PRO jest w stanie wyostrzać i optymalizować obraz w czasie rzeczywistym.

Cienka ramka telewizora Sony ZH8

To oznacza też skalowanie - interpolację mniej dokładnych materiałów do jakości bliskiej maksymalnej rozdzielczości ekranu z użyciem bazy danych firmy. W zasadzie wszystkie ekrany tej jakości już na to pozwalają - przykładem są na przykład telewizory z prawdziwym 8K od LG na CES 2020.

Modele z serii ZH8 będą pracowały na bazie technologii Frame Tweeter. To innowacja mająca na celu odchudzenie ramek telewizorów i uzyskanie lepszego dźwięku za sprawą Sound-from-Picture Reality. Działa tak, jak brzmi. W ramce ekranu jest głośnik wysokotonowy, który wprowadzając ją w wibrację, tworzy iluzję dźwięku dobiegającego z ekranu.

Szukasz ekranu do salonu? Sprawdź nasz stale aktualizowany ranking telewizorów - na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.

Osoby, które nie chcą kupować najwyższego modelu, nie będą zawiedzione jakością audio. Jedną z nowości jest technologia optymalizacji obrazu i dźwięku o nazwie Ambient Optimization. Reguluje jasność obrazu w zależności od oświetlenia pomieszczenia i jest w stanie wykrywać elementy wytłumiające i odbijające odgłosy (na przykład meble). Dzięki temu koryguje akustykę, poprawiając brzmienie dźwięku.

Interesujące są też technologie X-Motion Clarity i X-Wide Angle. To nie są najnowsze osiągnięcia inżynierów firmy, ale ta pierwsza wreszcie trafi do serii OLED-ów, zwiększając częstotliwość odświeżania i zapewniając lepszy obraz na przykład przy oglądaniu sportu. X-Wide Angle z kolei to po prostu szerszy zakres kątowy ekranu - teraz dostępny w telewizorach z serii X95 z ekranami od 55 cali wzwyż.

Bravia XH95 prezentowana na białym tle

Nowe telewizory Sony będą oparte o Android TV. To oznacza Asystenta Google i sterowanie głosem, a także wiele treści i usług charakterystycznych dla tego systemu. Nie będzie problemu z urządzeniami Google Home i Amazon Alexa. Pojawi się też wsparcie dla Apple HomeKit i AirPlay 2, co zadowoli posiadaczy sprzętów spod znaku jabłuszka.

Jakie rozmiary modeli pojawią się w danej serii?

Warto na końcu dodać to i owo o rozmiarach zapowiadanych sprzętów. W końcu nie każdemu w salonie zmieści się 85-calowy gigant. No, a poza tym mniejszy ekran to mniejszy wydatek. Stąd trochę okrojona seria A9, dla osób szukających małego OLED-a z najważniejszymi nowymi technologiami Sony.

Pełna lista urządzeń Sony na 2020 rok:

  • Seria ZH8 – telewizory Full Array LED 8K (85" i 75")
  • Seria A8 – telewizory OLED 4K (65" i 55")
  • Seria A9 – telewizor OLED 4K (model 48")
  • Seria XH95 — telewizory Full Array LED 4K (85", 75", 65", 55" i 49")
  • Seria XH90 — telewizory Full Array LED 4K (85", 75", 65" i 55")
  • Seria XH85 – telewizory 4K (49" i 43")
  • Seria XH81 – telewizory 4K (65", 55", 49" i 43")
  • Seria XH80 – telewizory 4K (85", 75", 65", 55", 49" i 43")
  • Seria X70 – telewizory 4K (65", 55", 49" i 43")

Zobacz też:

Źródło: presscentre.sony.pl

blog comments powered by Disqus
Nowe telewizory Sony na 2020 rok - Wsparcie dla Netflixa i brak ramek