PODPOWIEDZI:

10 zalet przejścia na IQOS 3 Duo

10 zalet przejścia na IQOS 3 Duo

Od 20 maja w Polsce w życie wszedł zakaz sprzedaży papierosów mentolowych. De facto jedyną legalnie dostępną alternatywą są wkłady do podgrzewaczy tytoniu, takich jak IQOS. Dla fanów mentoli przerzucenie się na nowe urządzenie nie musi być karą, dlatego przedstawiam Wam 10 zalet i jednocześnie korzyści z przejścia na najnowszego IQOS-a.

IQOS do znakomita alternatywa dla palaczy, która równie dobrze może być etapem drogi do porzucenia nałogu. Ten elektroniczny podgrzewacz tytoniu ma sporo innych zalet, a wszystkie z nich zaraz dla Ciebie omówię. Cześć z korzyści wyszła już w recenzji IQOS-a 3 Duo, lecz warto zebrać je w całość, co uczyniłem.

1. Dostępność

Ogromną zaletą IQOS-a, nie tylko Duo, jest dostępność. W czasach pandemii trudno jest zdobyć dobrej jakości liquid czy nową grzałkę do e-papierosa. Sklepy specjalistyczne w momencie przygotowywania tego materiału były pozamykane.

Sprawdź aktualne ceny IQOS 3 Duo >>

Liquid do e-papierosa z żabki czy ze stacji paliw nie jest tak dobry jak ten oferowany przez chociażby wysepki w galeriach handlowych. Zakaz sprzedaży online wyrobów tytoniowych, do których zaliczają się liquidy, nie ułatwia sprawy. Tytoniowe wkłady do systemu IQOS możemy zakupić już w prawie każdym sklepie, kiosku czy stacji benzynowej.

2. Podwójne podgrzewanie

Korzystając z IQOS-a 3 Duo, podgrzejemy dwa wkłady z rzędu. Ta funkcja przydaje się w szczególności w trakcie przerwy w pracy, gdy do naszej ekipy rozmówców dołącza kolejna osoba. 

3. Czas inhalacji

Aerozol z IQOS-a możemy inhalować przez około 3 minuty, czyli adekwatnie do palenia standardowego papierosa. To oczywiście zależy również od intensywności i częstotliwości zaciągania się, ale minimalny czas spędzony na inhalacji nie spada poniżej półtorej minuty. 

4. Przyjemniejszy zapach i brak popiołu

Jako nadpobudliwy kierowca mam tendencję do palenia w aucie. Standardowe papierosy pozostawiają nieprzyjemny zapach i sporo bałaganu pod postacią wszechobecnego popiołu. Stanowi to także zagrożenie przypalenia tapicerki. To powoduje obniżenie wartości auta. Po przestawieniu się na IQOS-a nie miałem już obaw o stan swojego samochodu i nie czułem, że jeżdżę w popielniczce.

Zapach nie jest zresztą tak intensywny czy drażniący ludzi wokół. Nie ma w ogóle porównania do śmierdzącego i gęstego dymu papierosowego.

HEETS-y do IQOS-a mają przyjemniejszy zapach

5. Praca zdalna i palenie

Palacze często twierdzą, że wyjście na papierosa to moment, w którym czują odprężenie oraz przerwę od pracy. Jednocześnie spada efektywność i tracimy wiele czasu. W biurze nie ma możliwości puszczenia dymka, ale co innego w domu. Analogicznie do sytuacji z autem zaoszczędziłem czas, nie robiąc sobie przerw, a aerozol miał zdecydowanie lżejszy zapach a firanki nie były już szare i nie pozostawał na nich żaden nieprzyjemny zapach.

6. Specjalne punkty na lotniskach i w klubach

Jakie papierosy smakują najlepiej? Oczywiście, że “cudzesy”. IQOS nie jest jeszcze aż tak popularnym urządzeniem, ale w specjalnych strefach inni palacze na pewno pomogą drugiemu w potrzebie. Specjalnych punktów “degustacyjnych” jest coraz więcej, a często w miejscach publicznych, jak np. galerie handlowe, znajdują się TYLKO palarnie przeznaczone dla użytkowników IQOS-a.

7. Pojemny akumulator

Akumulator o pojemności 2600 mAh starcza spokojnie na cały dzień korzystania z urządzenia. Producent obiecuje, że “powerbank” pozwoli na naładowanie wkładu tytoniowego co najmniej 20 razy. W praktyce starcza czasami nawet na trzydzieści naładowań. 

8. Łatwa obsługa

Ogromną zaletą IQOS-a jest łatwość obsługi. Na zjazdach rodzinnych często korzystałem z podgrzewacza tytoniu. Mój 90-letni dziadek chciał spróbować nowego wynalazku. Nie miał problemu, by szybko się przystosować.

Przytrzymanie jednego guzika, wyczekiwanie wibracji i rozpoczęcie zaciągania aerozolu. Tak samo proste jest czyszczenie. W zestawie otrzymujemy patyczki i specjalny czyścik, dzięki którym zadbamy o lepszą jakość podgrzania i smaku wkładów tytoniowych.

9. Ergonomia i wytrzymałość

Przed przerzuceniem się na IQOS-a 3 Duo używałem e-papierosa. Nie ukrywam, że jest to problematyczny sprzęt. Wiele razy wymieniałem szklany zbiornik na liquid czy przepaloną grzałkę. Tak samo szybko zbiłem ustnik. Zdecydowanie mój dziadek preferowałby w użytku IQOS-a, bo ten wystarczy czyścić w prosty sposób. Nie ma potrzeby wymiany jakichkolwiek części.

Sprzęt jest bezawaryjny, a nawet mój 3-letni IQOS pierwszej generacji działa bez szwanku. W  powerbanku wersji 3 Duo, tak samo jak w przypadku poprzednika, zaimplementowano magnes, na którym trzyma się podgrzewacz.

Na urządzeniu wielokrotnie siadałem, wypadało mi z kieszeni i mimo braku certyfikatów IP mogę śmiało stwierdzić, że jest wstrząsoodporne. 

IQOS 3 DUO jest odpowiednio wytrzymały

10. Lżejszy dla płuc?

Po tygodniu użytkowania odczułem, że standardowy dym papierosowy jest dla mnie nieprzyjemny. Byłem w stanie się zaciągnąć, ale zdecydowanie czułem większą ociężałość. Nie jestem lekarzem ani naukowcem, by przeprowadzać badania naukowe, ale mogę subiektywnie przyznać, że czuję się trochę lepiej -przynajmniej jeżeli chodzi o możliwość wykonywania głębokich wdechów, a oddech w mojej pracy jest bardzo ważny. To kluczowy element prezentacji publicznych.

Czy polecam IQOS-a? Jeżeli jesteś palaczem, nie możesz rzucić nałogu i w związku z tym szukasz alternatywy, to zdecydowanie TAK. Produkt ten jest warty uwagi, chociażby ze względu na zalety, które Wam przedstawiłem. Pamiętaj jednak, jeśli zamierzasz rzucić palenie, po prostu to zrób. IQOS jest alternatywą dla ludzi, którzy nie potrafią tego zrobić.

Co z wadami? O nich też warto wspomnieć

A jakie wady ma IQOS?

Niestety, wkłady tytoniowe mają tendencję do zakleszczenia się w podgrzewaczu. Co to oznacza? Nie raz wyjmowałem sam filtr, a tytoń pozostawał na miejscu. Być może przyczyną jest nieregularne czyszczenie, dlatego warto jest dbać o stan swojego IQOS-a.

Jeżeli chodzi o wady, to jedyna, jaką jestem w stanie dostrzec.

Oprócz tego brakuje mi jednej funkcji. Powerbank, jako że wyposażony jest w złącze USB-C, mógłby pełnić funkcję prawdziwego powerbanka z krwi i kości (czy raczej miedzi i plastiku) z funkcją ładowania innych urządzeń. Zdecydowanie byłaby to zaleta, ale traktuję to jako moje małe życzenie. 

Podsumowanie

Kwestia palenia papierosów, jak i inhalowania HEETS-ów jest mocno indywidualna, o czym trzeba pamiętać. Chodzi tu o kwestie smakowe. Jeżeli jednak przejdziesz na IQOS-a, analogowe papierosy szybko Ci zbrzydną. Zapewne zaczniesz się zastanawiać, jak mogłeś to wcześniej palić?!

W mojej ocenie jak najbardziej warto sprawdzić IQOS-a, jeżeli palisz aktualnie zwykłe papierosy. Ma on bowiem niepodważalne zalety, które wykazała moja analiza. Znalazłem ich aż 10 - w sekcji komentarzy podziel się swoją opinią. Próbowałeś już HEETS-ów? Jak oceniasz mocne strony IQOS-a?

Zobacz też: Porównanie IQOS 3.0 vs IQOS 2.4+

PRZECZYTAJ UWAŻNIE!
Materiał przeznaczony jest wyłącznie dla pełnoletnich palaczy. Nie zachęcamy do korzystania z wyrobów tytoniowych, każdy z nich szkodzi Twojemu zdrowiu i najlepszym rozwiązaniem jest rzucenie tego nałogu!

blog comments powered by Disqus
10 zalet przejścia na IQOS 3 Duo