PODPOWIEDZI:

IQOS 3 DUO - Recenzja - Dla fanów mentoli i niecierpliwych palaczy

Zakup IQOS-a, którego testowałem w poprzednim filmie na videotestach, nie jest już możliwy. Generacja trzecia ewoluowała do postaci DUO. Co to oznacza?

IQOS 3 DUO

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
16 GŁOSÓW
ZALETY
  • Szybki czas ładowania
  • Możliwość użycia dwóch wkładów HEETS z rzędu
  • Alternatywa dla papierosów mentolowych
  • Elegancki design
WADY
  • Konieczność częstego czyszczenia sticka
  • Zrolowany tytoń lubi się zatrzasnąć w sticku

Teoretycznie mamy do czynienia z tym samym podgrzewaczem tytoniu. Ten sam design, tak samo bogata możliwość personalizacji, czyli wyboru etui, kolorów podgrzewaczy, ładowarek samochodowych czy nasadek, które swoją drogą są kompatybilne z IQOS-em trzeciej generacji. Diabeł tkwi jednak w szczegółach.

IQOS 3 DUO - Usprawnienia i korzyści

Według prezesa PMI, IQOS dotarł do prawie 10 milionów palaczy na świecie, którzy zamienili spalanie tytoniu na jego podgrzewanie. Na podstawie opinii przebadanych użytkowników udoskonalono produkt, wprowadzając najpotrzebniejsze udogodnienia. W tym kluczowa dla nowej generacji możliwość podgrzania dwóch wkładów HEETS z rzędu.

Mówiąc już o HEETS-ach, warto zwrócić uwagę na ich podwójną przewagę względem papierosów. Po pierwsze - cena. Aktualnie paczka HEETS-ów jest tańsza w porównaniu do paczki Marlboro.

Po drugie - smak mentolowy.

Od 20 maja 2020 roku zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i tych z kapsułką. Wynika to z nakazu Unii Europejskiej. Nie będzie ich można kupić w kioskach i sklepach, zamówić w internecie ani ściągnąć z zagranicy. Co ciekawe, obecnie papierosy o tym smaku stanowią od 20 do 30 procent rynku. Po 20 maja jedynymi produktami zawierającymi tytoń o smaku mentolowym, dostępnymi legalnie w Polsce, będą wkłady do podgrzewaczy tytoniu - takie jak właśnie HEETS-y do IQOS-a.

Jeżeli nie palisz papierosów, to nie jest to produkt przeznaczony dla Ciebie. Jeżeli jesteś palaczem, rzuć, a jeżeli nie chcesz albo nie jesteś w stanie, to jest to dla Ciebie niekoniecznie obojętna dla zdrowa, ale mniej szkodliwa alternatywa.

IQOS 3 Duo obok stacji ładującej

IQOS 3 DUO - Parametry i podgrzewanie

Nowy IQOS różni się od poprzednika pod względem wizualnym ilością diod. Na stacji ładowania znajdują się teraz dwie, a nie jedna kropka, która pokazuje gotowość do użycia podgrzewacza. To samo tyczy się przycisku na samym podgrzewaczu. Dwie zapalone diody pokazują możliwość użycia dwóch wkładów, a jedna jednego.

Podgrzewacz wibruje tak samo jak poprzednik: trzykrotnie. Przy włączeniu, gotowości do inhalacji aerozolu oraz informacji o ostatnich dwóch, a nawet czasami czterech zaciągnięciach.

Mówiąc już o podgrzewaniu, to jak długo jesteśmy w stanie inhalować aerozol nikotynowy za pomocą tego urządzenia? Czas inhalacji zależy od częstotliwości zaciągania się, ale nie zauważyłem zmiany względem poprzednika. Po podgrzaniu jednego wkładu możemy inhalować go przez około 3 minut. Wszystko zależy od tempa i siły zaciągania się.

Ogromnym plusem IQOS 3 DUO jest jednak możliwość natychmiastowego ponownego podgrzania drugiego wkładu. Gotowość do zaciągnięcia po włożeniu wkładu i włączeniu podgrzewacza pojawia się nawet szybciej w porównaniu do poprzednika. W poprzednim trwało to 20, a teraz 15 sekund.

IQOS 3 Duo z bazą ładującą

IQOS 3 DUO - Ładowanie

Bateria stacji ładowania ma 2900 mAh pojemności. Ładujemy ją za pomocą 5V ładowarki, którą otrzymaliśmy w zestawie. Dzięki złączu USB-C urządzenie jest pełne energii po 2 godzinach. Pozwala to na użycie według oficjalnych danych 20 wkładów IQOS, jednak w praktyce ta liczba jest większa. Aby jednak nie martwić się o stan baterii, będąc kierowcą, najlepiej jest zakupić dedykowaną ładowarkę samochodową. Wśród zwykłych ładowarek samochodowych nie wszystkie są kompatybilne.

Co z czasem ładowania sticka? Jeśli korzystamy ze sticka, nie rozładowując go w pełni, czyli używając jeden, a nie dwa razy, po włożeniu go do powerbanku podgrzewacz jest gotowy do użycia już po kilkudziesięciu sekundach. Z kolei przy pełnym rozładowaniu, czyli po użyciu dwóch wkładów na raz, aby zaświeciła się pierwsza dioda, w praktyce wystarczy poczekać 3 minuty. Do pełnej gotowości inhalacji aerozolu z dwóch wkładów z moich testów wynika, że potrzeba 5 minut czekania.

IQOS 3 Duo stick z zestawu

IQOS 3 DUO - Podsumowanie

IQOS 3 Duo jest świetnym urządzeniem dla niecierpliwych palaczy i fanów mentoli. Te znikną ze sprzedaży już w drugiej połowie maja, więc dobrą alternatywą dla nich są HEETS-y.

Względem poprzedników nowa generacja wyróżnia się możliwością skorzystania z dwóch wkładów z rzędu. Co przyniesie kolejna generacja? Może tym razem 4 diody informujące o stanie ładowania? Sam jestem zadowolony z urządzenia i do tej pory ani razu mnie nie zawiodło. Na imprezie, w trakcie pracy czy na lotnisku w strefie IQOS-a.

Swoją drogą ostatnio zakupiłem nowy samochód i nie wyobrażam sobie długiej trasy bez skorzystania z IQOS-a. Standardowe fajki odpadają, bo robią za dużo syfu, a tu mam porządek. Dlatego wolę te małe cudeńko.

ocena dla IQOS 3 Duo

Zobacz też: Porównanie IQOS 3.0 vs IQOS 2.4+

blog comments powered by Disqus
IQOS 3 DUO - Recenzja - Dla fanów mentoli i niecierpliwych palaczy