PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Głośnik przenośny i słuchawki Forever - Tanio i dobrze?

Głośnik przenośny i słuchawki Forever - Tanio i dobrze?

Jeszcze nie tak dawno temu bezprzewodowe urządzenia audio były prawie dobrem luksusowym. Dziś sprzęty te staniały do tego stopnia, że niemal każdy może sobie na nie pozwolić. Przedstawiane produkty firmy Forever pokazują, jakie możliwości mają tanie bezprzewodowe urządzenia audio.

Mobilny sprzęty audio, a więc przenośne głośniki czy słuchawki bezprzewodowe, cieszy się sporą popularnością. Wiele osób kupuje je dla siebie lub dla bliskich - jako prezent.

Do naszej redakcji trafiły 3 niedrogie, lecz ciekawe urządzenia firmy Forever. Na co je stać? Opowiem Ci o tym w poniższym artykule!

Głośnik przenośny Forever BumpAIR cena:

Forever BumpAIR oferta w sklepie

Słuchawki dokanałowe Forever 4Sport TWE-300 cena:

Forever 4Sport TWE-300 oferta w sklepie

Słuchawki dokanałowe Forever Mobius24 BSH-300 cena:

Forever Mobius24 BSH-300 oferta w sklepie

niedrogi zestaw mobilnego sprzętu audio firmy Forever

Forever BumpAIR

Zacznę od urządzenia najbardziej charakterystycznego. Mimo że głośnik Forever BumpAIR ma bryłę sześcianu, to na tle konkurencji znacznie się wyróżnia.

Wszystko za sprawą komór powietrznych. Poza ciekawym wyglądem wpływają pozytywnie na ochronę głośnika przed upadkami. Zwiększoną wytrzymałość dopełnia odporność na zachlapania potwierdzona certyfikatem IPX6. Dzięki podwyższonej ochronie głośnik sprawdzi się dobrze nie tylko w domu, ale też w plenerze.

Forever BumpAIR poduszki powietrzne na obudowie

Komory powietrzne to nie jedyny ciekawy element głośnika. Sprzęt oferuje też różnokolorowe podświetlenie.

BumpAIR jest stosunkowo mały, ale czas grania wynosi nawet do 5 godzin. Ładowanie odbywa się za pomocą złącza Micro USB, które znajduje się pod szczelną zaślepką. Obok niego obecne jest także wejście AUX oraz miejsce na kartę pamięci. Z tyłu znajdziesz też uchwyt na smycz – przydatny dodatek.

Forever BumpAIR widok tyłu głośnika

Sercem urządzenia jest 5-watowy głośnik. BumpAIR gra przyzwoicie. Tony niskie odstają trochę od mocniejszych konkurentów, ale głośność maksymalna stoi na wysokim poziomie. Wrażenia audio są jeszcze lepsze, kiedy sparujemy dwa egzemplarze w tryb TWS.

Za komunikację głośnika z telefonem odpowiada przede wszystkim moduł Bluetooth w wersji 5.0. O stabilność połączenia czy opóźnienie nie trzeba się martwić. Deklarowany zasięg wynosi 10 metrów.

Forever 4Sport TWE-300

Jeśli nie chcecie dzielić się swoją ulubioną muzyką, lepszym wyborem będą słuchawki dokanałowe. Forever 4Sport to słuchawki w pełni bezprzewodowe, które powinny spodobać się przede wszystkim sportowcom.

FOREVER 4SPORT TWE-300 zdjęcie konstrukcji z bliska

Model TWE-300 to lekkie, ciekawie wyprofilowane dokanałówki z dużymi silikonowymi skrzydełkami. TWS-y w uchu siedzą stabilnie – nie powinny wypaść nawet podczas biegania. Wewnętrzne elementy stykające się z uchem pokryte są miękką gumą, więc słuchawki nie uwierają.

Po odpowiednim dopasowaniu dokanałówki potrafią zagrać przyjemnie, a głośność maksymalna jest na przyzwoitym poziomie. Wbudowane ogniwo powinno wystarczyć nawet do długich treningów. TWS-y na wysokim poziomie głośności powinny zagrać 3, może nawet 4 godziny. Zmniejszenie poziomu głośności odpowiednio wydłuży czas działania. Energię uzupełnia się w dołączonym etui. Case powinien naładować słuchawki do 4 razy.

Wyposażony został w złącze USB typu C oraz przydatny czterodiodowy wskaźnik naładowania.

FOREVER 4SPORT TWE-300 w etui ładującym

TWS-y umożliwiają prowadzenie połączeń głosowych. Za sterowanie odpowiada fizyczny przycisk na każdej słuchawce. Pojedyncze naciśnięcie pauzuje i wznawia muzykę lub odbiera połączenie przychodzące. Podwójne naciśnięcie dzwoni na poprzednio wybierany numer. Trzykrotne naciśnięcie prawej dokanałówki przełącza utwór na następny, a lewej na poprzedni.

Fizyczny przycisk nie jest najwygodniejszym typem sterowania, ale w słuchawkach sportowych sprawdza się najlepiej. Obsługa mokrymi dłońmi nie jest tu problemem.

Za łączność odpowiada moduł Bluetooth w wersji 5.0. Połączenie jest stabilne, a deklarowany zasięg wynosi 10 m.

Forever Mobius24 BSH-300

Forever 4Sport są duże, dlatego osobom o mniejszych uszach polecam model Mobius24 BSH-300.

Model ten wyróżnia się przede wszystkim wbudowanym ogniwem. Słuchawki są w stanie grać nawet 24 godziny i jest to imponujący wynik. Czas rozmów wynosi do 22 godzin, a w trybie czuwania dokanałówki są w stanie wytrwać nawet 360 godzin. Ładowanie odbywa się przez złącze Micro USB i trwa około 4 godzin.

Forever Mobius24 BSH-300 wygląd zewnętrzny

Mobiusy oferują typowo basowe brzmienie, co powinno zadowolić dużą część użytkowników. Głośność maksymalna stoi na dobrym poziomie. Połączenie podobnie jak we wcześniej przedstawianych produktach jest stabilne.

Prywatnie nie przepadam za bezprzewodowymi słuchawkami „z przewodem”, ale te dokanałówki zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Słuchawki są małe i wygodne. Design elegancki, a jakość wykonania nie pozostawia wiele do życzenia. Na siłownię lepszym wyborem będą wyżej wymienione TWS-y. Mobiusy w tych warunkach również się sprawdzą, ale najlepiej odnajdą się w codziennym użyciu.

Przewód jest miękki, przez co efekt mikrofonowy, a więc np. przenoszenie dźwięku pocierania do dokanałówek, nie jest uciążliwy.

Forever Mobius24 BSH-300 ogniwa i regulacja głośności na kablu

Na kablu zobaczyć można trzy zgrubienia. Dwa z nich to ogniwa, które odpowiadają za ponadprzeciętny czas działania. Trzeci to panel z wejściem do ładowania i przyciskami. Poza sterowaniem muzyką  i połączeniami dokanałówki pozwalają na kontrolę głośności.

Niedrogie urządzenia audio Forever - Podsumowanie

Produkty firmy Forever oferują wiele możliwości w stosunkowo niskiej cenie. Wielką zaletą jest obecność tych sprzętów w polskich sklepach. Zakup jest szybki, a prawa konsumenta w elektromarketach przewyższają te w chińskich sklepach. Mnie najbardziej zainteresował głośnik, ale wszystkie wymienione produkty stanowią niezłą propozycję w swoich kategoriach i cenach.

blog comments powered by Disqus
Głośnik przenośny i słuchawki Forever - Tanio i dobrze?