PODPOWIEDZI:

Co daje suszarka Samsung AI Control?

Co daje suszarka Samsung AI Control?

Zwykłe suszenie ubrań w 2021 roku to za mało. Kupując suszarkę, mamy prawo oczekiwać od niego więcej. Więcej wygody, więcej prostoty i więcej nowoczesnego podejścia. Na szczęście Samsung ze swoimi suszarkami AI Control nie tylko rozumie trendy, ale i je dyktuje.

Suszarki do ubrań muszą mierzyć się z wieloma mitami. Wśród nich między innymi ten o niskiej skuteczności i niszczeniu ubrań, ale też i te o toporności takich rozwiązań i wysokich kosztach eksploatacji. Na szczęście Samsung wychodzi przed szereg by pokazać, że da się zrobić sprzęt, który nie tylko zada kłam przestarzałym tezom, ale i będzie przełomem w swojej dziedzinie. 

Miałem okazję skorzystać z suszarki AI Control z technologią OptimalDry. Samsung ma kilka takich sprzętów, a ja miałem okazję zobaczyć model DV90T7240BH. I tu powracam do pytania z tytułu tego tekstu: Co daje suszarka Samsung AI Control?

Sprawdź aktualną cenę suszarki Samsung DV90T7240BH!

Suszarka Samsung DV90T7240BH oferta dla ciebie euro.com.pl

Daje oszczędności dzięki klasie A+++

O ile kilka(naście) lat temu wątpliwości wobec suszarek były uzasadnione, tak jesteśmy w 2021 roku i wypuszczenie sprzętu, który nie jest wydajny energetycznie po prostu byłoby niewypałem. Inna sprawa, jak bardzo energooszczędną suszarkę da się wyprodukować, wszak to urządzenie generuje ciepłe powietrze, a wytwarzanie ciepła wydaje się być jedną z mocniej konsumujących prąd rzeczy. Na szczęście, Samsung ma swoje patenty na to, by stworzyć suszarkę wydajną i energooszczędną. 

Za tą osłoną kryje się pompa ciepła oszczędzająca energię

Przede wszystkim, suszarka kondensacyjna Samsung DV90T7240BH opiera się na pompie ciepła. To oznacza, że pracuje ona w obiegu (niemalże) zamkniętym. Jakie są z tego korzyści? Przede wszystkim nie traci ona ciepła, które znikałoby w obiegu otwartym. Urządzenie schładza uprzednio podgrzane powietrze, przez co para się skrapla i nie trzeba jej wyprowadzać poza obieg. To zmniejsza zużycie energii.

Nie dziwi zatem, że suszarka Samsunga z panelem AI Control otrzymała najwyższą klasę energetyczną A+++ (a w przypadku suszarek nie doszło jeszcze do zmian nazewnictwa). Tutaj ekologia wpisana jest nie tylko w nazwę jednego z programów, ale w cały sposób projektowania.

Daje panel AI Control - tylko co to oznacza?

Projektowanie suszarki Samsunga nie skończyło się na stworzeniu energooszczędnego rozwiązania i dodania do niego ładnego frontu. W srebrnym panelu kryje się wyjątkowa jednostka zarządzająca, którą producent nazwał AI Control

Samsung postawił na nowy wygląd frontu

W centrum urządzenia jest pokrętło. Próżno szukać tu jednak rozpiski rodem z instrukcji obsługi, w której znajdziemy każdy program z jego nazwą. Zamiast tego - subtelnie wkomponowany we front ekran. To on pozwala znajdować programy dzięki dużym i czytelnym napisom. To co jednak wydaje się być ważniejsze to fakt, że po pewnym czasie korzystania z programów wcale nie trzeba ich szukać za każdym razem od nowa.

Magia suszarki Samsunga AI Control polega na ciągłym uczeniu się i dostosowywaniu do naszych nawyków. Przykładowo: gdy raz w tygodniu pierzemy pościel, suszarka zapamięta, że nastawiamy ją na program dedykowany pościeli. W rezultacie zaraz po włączeniu będzie czekała na nas z rekomendacją odpowiedniego programu. Poza tym najczęściej używane programy będą na wyciągnięcie ręki i gdy tylko pokrętło pójdzie w ruch, znajdziemy je na ekranie zamiast stale ustalonego porządku. 

Panel suszarki AI Samsunga oferuje prostą nawigację

Na wyświetlaczu pojawiają się także wskazówki dotyczące optymalnych programów dla danych typów tkanin. Wskazówkami poza interfejsem ekranu mogą być natomiast sygnały dźwiękowe oraz przyciski kontrolne opisane alfabetem Braille'a. 

Daje niespotykane połączenie między pralką a suszarką

Nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że suszarka z panelem AI Control od Samsunga posiada wbudowany moduł Wi-Fi. Nie powinno też szokować, że w ramach SmartThings zyskamy kontrolę nad obydwoma urządzeniami z poziomu smartfona. To, co zaskakuje i jest prawdziwą innowacją, to komunikacja pomiędzy pralką a suszarką. Takie ucieleśnienie idei Internetu Rzeczy ma nie tylko dobrze prezentować się w tekstach i filmach - niesie ze sobą realne korzyści.

Sugestia cyklu automatycznego ułatwia pranie i suszenie

Sztuczna inteligencja w pralce Samsunga ma szansę się wykazać w tandemie z pralką Samsunga posiadającą AI Control w ramach funkcji Sugestia Cyklu Automatycznego. Obydwa urządzenia przekazują sobie wiedzę na temat prania. Dzięki temu po wypraniu ubrań wystarczy przełożyć je do bębna suszarki, zamknąć drzwi, zatwierdzić program i oddać się innym czynnościom. Choć jednorazowo taka oszczędność czasu może wydawać się niewielka, w dalszej perspektywie wydaje się być niezmiernie wygodna. 

Na urządzeniu zgodnym z aplikacją SmartThings znajdziemy dedykowane oznaczenie

To nie koniec współpracy pomiędzy urządzeniami. Dzięki wydajności każdego z nich uzyskano program Super szybki. Pozwala on na zarówno wypranie, jak i wysuszenie ubrań w ciągu dwóch godzin przy standardowym obciążeniu 3 kilogramów. To świetna opcja dla tych, którzy w ostatniej chwili dowiedzieli się o ważnym spotkaniu i potrzebują koszuli lub na ostatnią chwilę pakują ubrania.

Daje niepowtarzalną wygodę aplikacji SmartThings

Samsung konsekwentnie i od lat buduje własny inteligentny dom, którym sterujemy czy to z poziomu smartfonów, czy też telewizorów. Nie inaczej jest w przypadku suszarki Samsunga, którą powiążemy za pośrednictwem Wi-Fi z aplikacją SmartThings. Korzyści jest kilka.

Przepis na pranie pomaga dobrze wysuszyć ubrania

Przede wszystkim za pośrednictwem aplikacji włączymy każdy z programów dostępnych bezpośrednio w suszarce, co dla części osób może być wygodniejsze. Funkcją, która skradła mi serce, jest Przepis na pranie. Doceniałem ją w tekście o pralce Samsunga z serii QuickDrive, doceniam tym mocniej przy suszeniu, którego arkana są mi zupełnie obce. Dzięki niej łatwo dopasować rodzaje ubrań, które można ze sobą suszyć, bowiem Smart Things wyklucza niekompatybilne tkaniny. 

Monitor zużycia energii w aplikacji sprawdza wykorzystany prąd

Aplikacja pozwala też ustawić własny program według niezbędnych parametrów, a potem zapisać go z innymi w ulubionych. Dla tych, którzy nie dowierzają w energooszczędność suszarki z panelem AI Control od Samsunga, producent przygotował też monitor zużycia energii, w którym sprawdzimy, ile prądu wykorzystała suszarka przy jednym cyklu, jak i tygodniowo, miesięcznie czy rocznie

Daje niesamowicie wygodne programy

Ktoś w Samsungu siedział i intensywnie rozmyślał nad tym, co może przydać się użytkownikom suszarek. Oczywiście znajdziemy tutaj szereg programów dla określonych typów tkanin, ale od inteligentnej suszarki oczekuje się więcej.

Program Higiena certyfikują testy Intertek

I Samsung daje nam więcej, jak chociażby Program Higiena, który skutecznie eliminuje do 99% bakterii, co potwierdzają badania Intertek. Jego założenie jest proste, acz skuteczne: wykorzystuje parę, która dzięki swojej wysokiej temperaturze zabija roztocza i bakterie oraz neutralizuje alergeny. Co ważne, program zastosujemy zarówno na rzeczach świeżo po praniu, jak i suchych, więc bez problemu wrzucimy tam także pluszowe zabawki.

Unikalne wnętrze bębna sprawi, że ubrania da się dokładniej osuszyć

Bardzo praktycznym dla zabieganych osób może okazać się Program Suszenie 35', bowiem ten pozwala na wysuszenie lekkiego wsadu (do kilograma) w krótkim czasie. W rezultacie tuż przed przyjściem gości wysuszymy trzy sukienki albo dwie koszule. Oczywiście skuteczność zależy od ciężaru i przepuszczalności materiału, ale w obliczu grilla na świeżym powietrzu (w połączeniu z szybkim praniem) czy niezapowiedzianej wizyty program może okazać się nieoceniony. 

Funkcja bez zagnieceń pozwala łatwiej wyprasować grube ubrania

Suszarkę Samsunga wyróżniają jeszcze dwie funkcje. Pierwsza z nich program Air Wash - przydatny, gdy chcemy odświeżyć garderobę, na przykład na wiosnę. Po wrzuceniu ubrań te są odpowiednio odświeżane z nieprzyjemnych zapachów za pośrednictwem ciepłego powietrza. Drugie rozwiązanie, które osobiście doceniam, kryje się pod nazwą Bez Zagnieceń. Po suszeniu ubrania są delikatnie obracane w bębnie, przez co w części przypadków nie trzeba ich już prasować albo potrwa to znacznie krócej.

Daje technologie, które zapewniają spokój na lata

Suszarka to urządzenie niemniej skomplikowane od pralki, choć nie widać tego na pierwszy rzut oka. Jednak to właśnie poziom zaawansowania decyduje o wygodzie, która pozostanie z nami na długi czas. 

Dlatego też ogromnie ucieszył mnie widok filtra 2 w 1. Po zdjęciu kilku elementów suszarki zyskałem dostęp do rozwiązania, które zbiera zarówno kurz, jak i włókna. Jest to rozwiązanie proste w wymianie i wydaje się być trwałe. Gdy będzie niezbędna jego wymiana, poinformuje nas o tym dedykowany alarm.

Pompa ciepła i skraplacz w suszarce Samsunga dają niezawodność pracy przez lata

Technologią, która czuwa nas całym procesem suszenia jest OptimalDry. Z pomocą zespołu czujników temperatury oraz wilgotności suszarka rozpoznaje to, jak zawartość bębna reaguje na uruchomiony program. W razie potrzeby urządzenie zmienia parametry, by zapobiec przekroczeniu temperatury. Nie tylko przyspiesza to suszenie, ale i zmniejsza zużycie energii.

Sprawdź, czy potrzebujesz suszarki AI Control

Z solidną, energooszczędną suszarką do ubrań da się zupełnie inaczej myśleć o ekologii, a to dlatego, że można kupować mniej ubrań, za to szybciej przywracać je do użytku. Nie traci się też czasu na oczekiwanie, aż ubrania wyschną, a to pozwala łatwiej zmieniać kreacje. Wygoda korzystania i funkcje aplikacji mobilnej także są wartością dodaną i nie tylko dla entuzjastów technologii.

Suszarka AI od Samsunga oferuje nowoczesny wygląd

Suszarka AI Control Samsunga jest o tyle wyjątkowa, że staje się coraz lepsza z czasem. Oczywiście, już na starcie jest ekologiczna i sprytna, ale dzięki wiedzy zdobywanej z każdym kolejnym cyklem zbliżamy się do optymalnej sytuacji. Dlatego warto pomyśleć o suszarce jak o czymś więcej niż kolejnym sprzęcie w domu. 

blog comments powered by Disqus
Co daje suszarka Samsung AI Control?