PODPOWIEDZI:

Jak wybrać depilator?

Jak wybrać depilator?

Gładkość skóry bez podrażnień uzyskasz za pomocą niezawodnego depilatora, ale najpierw należy wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Dzisiaj poznasz główne parametry i funkcje, które ułatwią wybór skutecznego depilatora na lata. Zapraszam!

Efektywna depilacja powinna być wykonana dobrym urządzeniem do golenia, dlatego trzeba się dowiedzieć, jak wybrać depilator. Tylko z dobrym modelem osiągniesz pożądane rezultaty, a sam zabieg przebiegnie komfortowo. Poniższy materiał uzmysłowi Ci, jakie elementy wpływają na żywotność, skuteczność i wygodę użytkowania.

Najważniejsze parametry przy wyborze depilatora

Przed zakupem sprzętu warto poznać cenne wskazówki. Oto czołowe elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu depilatora.

Jaki typ depilatora?

Na rynku występuje spora ilość depilatorów, co udowadnia między innymi porównywarka depilatorów. Różnią się one między sobą przede wszystkim sposobem depilacji.

Rodzaje depilatorów:

 1. Depilatory laserowe - depilatory IPL wykorzystują wiązkę światła. To nowoczesna i długotrwała metoda na sucho. Włoski zostają osłabione, a po kilku zabiegach będą one niemal niewidoczne. Nie powodują podrażnień, nadają się do depilacji różnych obszarów ciała, w tym tych wrażliwych. Przed przystąpieniem do depilacji światłem należy pozbyć się włosków maszynką do golenia, która nieraz jest dodawana w komplecie, tak jak ma to miejsce w przypadku depilatora Braun Silk-expert Pro 5 5237. Następnie dobierasz odpowiedni tryb, przykładasz depilator do skóry i wyzwalasz błyski na dane partie ciała (za pomocą właściwej nasadki). Potem przesuwasz na kolejny obszar ciała. Ważne, aby omijać okolice, gdzie znajduje się tatuaż bądź pieprzyk.
 2. Depilatory tradycyjne - charakteryzują się specjalnymi pęsetami lub dyskami. Urządzenia do depilacji z pęsetami są polecane dla początkujących kobiet i osób z wrażliwą skórą. Depilatory z dyskami są chwalone z kolei na imponującą dokładność, ale przyzwyczajenie się do nich może zając trochę więcej czasu.
 3. Elektryczne golarki damskie - oferują elastyczne folie, a tym samym łagodniejszą depilację. Wszystko odbywa się w równomierny i komfortowy sposób. Występują pojedyncze lub podwójne folie z otworami, do których trafiają włoski.

golarka elektryczna damska marki Remington

Ile pęset w depilatorze tradycyjnym?

Wydajne depilatory tradycyjne cechują się nawet 40 pęsetami bądź podwójnymi dyskami. Im więcej, tym wydajniejsza depilacja. W przypadku dysków lepiej wybrać ceramiczne niż metalowe, gdyż te drugie lubią uczulać lub podrażniać skórę. Najlepiej, jak są pokryte dodatkowo jonami srebra.

Ile ustawień intensywności światła?

Ustawienie intensywności światła pomoże dostosować natężenie w stosunku do odcienia skóry i owłosienia. Ten parametr dotyczy tylko depilatorów IPL. Do wyboru bywa nawet 10 stopni. Ponadto spotkasz się z dodatkowymi trybami, między innymi trybem delikatnym.

Jaka liczba prędkości do wyboru?

W elektrycznych golarkach masz do czynienia przeważnie z jedną stałą prędkością. Klasyczne odpowiedniki zostały wyposażone w regulację prędkości, tak aby dostosować ją do swoich potrzeb. Ustawień jest najczęściej 2 i to najwyższe osiąga przykładowo 70000 ruchów w ciągu minuty. Z kolei w urządzeniach do fotodepilacji ważne, jaka ilość błysków jest emitowana w ciągu minuty.

Jaka żywotność lampy?

W przypadku depilatorów laserowych producent podaje informację, na jakim poziomie kształtuje się trwałość lampy. Przykładowo żywotność sięga nawet 600000 impulsów, tak jak depilatora Beurer Velvet Skin Pro IPL 8800. Niekiedy lampy da się wymienić po zużyciu.

Czy można używać depilatora pod wodą?

To wszystko w zależności od danego modelu - czy jest wodoodporny. Bywają depilatory, które umożliwiają pracę na sucho i na mokro. Druga opcja jest o tyle korzystniejsza, że eliminuje ryzyko podrażnień, depilacja w wannie lub pod prysznicem jest łagodniejsza. Dodatkowym atutem jest możliwość zdemontowania głowicy i umycia pod bieżącą wodą.

Czy możliwa jest praca bezprzewodowa?

Odpowiedź brzmi tak. Ranking depilatorów udowadnia, że na rynku są sprzęty zasilanie zarówno sieciowo, bateryjnie, jak i akumulatorowo. W tej ostatniej sytuacji niezwykle ważny jest aspekt, ile wynosi czas ładowania, a ile czas działania. Bezprzewodowa praca daje dużą swobodę, gdyż nie ogranicza Cię przewód jak w przypadku zasilania sieciowego.

Jakie nasadki?

Im więcej nasadek w komplecie, tym większe możliwości urządzenia. Powierzchnia działania jest równie ważna. Obszerniejsza daje bowiem możliwość szybszej depilacji. Wyróżnia się nasadki chłodzące (minimalizujące ból), nasadki do twarzy, do stref bikini, do pach, do ciała. Golarka elektryczna Braun LS 5160WD jest chwalona nawet za wibrującą nasadkę do peelingu. Z kolei w niektórych depilatorach IPL postawiono również na nasadkę do leczenia trądziku i odmładzania skóry.

depilator laserowy z nasadkami

Jakie są dodatkowe akcesoria w zestawie?

Kupując depilator, często otrzymasz inne dodatki w komplecie. Najczęściej są to szczoteczki do czyszczenia, okulary ochronne, rękawice, etui do bezpiecznego przechowywania, maszynki jednorazowe do golenia (głównie dodawane do depilatorów laserowych), minigolarki do twarzy.

Co wpływa na wygodę użytkowania?

Niezależnie od rodzaju depilatora istotne, aby sprzęt miał antypoślizgową rączkę, wyprofilowany uchwyt do łatwiejszego manewrowania, kompaktowe wymiary, odpowiednio długi przewód zasilający (jeżeli masz do czynienia z sieciowym zasilaniem).

Miłym dodatkiem jest lampka podświetlająca, wskaźnik ładowania czy też wyświetlacz LCD. Elektryczne golarki dla kobiet mają po bokach funkcjonalne trymery, które przekładają się na jeszcze gładszą skórę, z kolei zaokrąglone głowice sprawiają, że łatwiej dopasowują się do ciała.

Jaki producent?

Najchętniej wybierane depilatory pochodzą od takich firm, jak: Braun, Philips, Beurer, Remington, Beautifly, Panasonic. Nie warto pchać się w podróbki, za które wprawdzie zapłacisz jednorazowo mniej, ale z pewnością nie będą tak wydajne, bezawaryjne i trwałe.

Ile zapłacić za depilator?

Jeżeli wybierasz markowy sprzęt, to trzeba się liczyć z nieco większym wydatkiem, ale wszystko tak na prawdę zależy od tego, jaki rodzaj depilatora wybierzesz i jak bardzo jest on zaawansowany. Depilatory IPL są najdroższym typem. Elektryczne golarki damskie bądź tradycyjne depilatory znajdziesz już w niskim cenach.

Pomocne funkcje w depilatorach

Producenci stosują wiele przydatnych rozwiązań, za które faktycznie lepiej dopłacić. Wśród nich:

 • Zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwoleniem błysków - depilator IPL nie wyzwoli przypadkowo błysku, a to wpływa na bezpieczeństwo użytkowania.
 • Lampa podświetlająca - lampka pomoże usunąć najdrobniejsze włoski.
 • Wskaźnik ładowania - bezprzewodowe depilatory powinny być wyposażone w specjalny wskaźnik, aby wiedzieć, kiedy urządzenie jest w pełni naładowane, a kiedy ulega rozładowaniu.
 • Filtr UV - depilatory laserowe powinny posiadać zintegrowane filtry UV, które chronią przed promieniowaniem.
 • Czujnik odcienia skóry - odpowiada za dostosowanie ustawień intensywności w stosunku do danego kolorytu skóry.
 • Nawilżony pasek - niekiedy depilator oferuje pasek nawilżony olejkiem (na przykład migdałowym), tak jak w przypadku elektrycznej golarki Remington WDF5030. Takie rozwiązanie przyczynia się do niemal bezbolesnej depilacji.
 • System zapobiegający zatykaniu się ostrzy - czasami, aby sprzęt nie robił ewentualnych psikusów stosuje się różne systemy. Jednym z nich jest taki, który umożliwia stosowanie żeli bądź pianek do golenia bez obaw o zatkanie się ostrzy.
 • Aplikacja mobilna - przydatna aplikacja na telefon zawiera szereg ciekawych wskazówek i porad, jak również pomoże ustalić indywidualny harmonogram depilacji.
 • System masażu - w taki system został wyposażony jeden z lepszych depilatorów tradycyjnych Braun Silk-epil 9-720 Wet & Dry. To specjalna nasadka, dzięki której skóra jest stymulowana, a sama depilacja jest bardziej komfortowa.
 • Wskaźnik siły nacisku (technologia SensoSmart) - odpowiada za właściwą siłę nacisku. Jeżeli użyjesz zbyt dużej, to włączy się czerwona lampka, żeby Cię o tym poinformować.

depilator Braun z czujnikiem siły nacisku

Jak wybrać depilator - Podsumowanie

Dzisiaj uzyskałaś odpowiedź na pytanie, jak wybrać depilator. Z powyższymi wytycznymi nie kupisz kota w worku, za to zyskasz wydajne urządzenie do samodzielnej depilacji w domu. Pozbędziesz się włosków na całym ciele i to na dłuższy czas. Poznałaś najważniejsze parametry ze specyfikacji i najbardziej przydatne funkcje. Określ swój budżet oraz wymagania i wybierz dla siebie idealnego pomocnika w walce z owłosieniem.

blog comments powered by Disqus
Jak wybrać depilator?