PODPOWIEDZI:

Najlepsza Roomba? iRobot Roomba Combo J9+ zaskakuje możliwościami

Najlepsza Roomba? iRobot Roomba Combo J9+ zaskakuje możliwościami

iRobot to firma, która na stałe wpisała się już w krajobraz odkurzaczy automatycznych premium. Niedawno zaprezentowali nowy model, łączący sprzątanie na sucho, z mopowaniem. iRobot Roomba Combo j9+ to jeden z ciekawszych robotów na rynku. Wszystko przez nietypowo rozwiązane mycie podłóg.

iRobot Roomba Combo j9+ podnosi mopa. W dodatku w dość niecodzienny sposób. Większość konkurencji stawia na podnoszenie mopa o kilka-kilkanaście milimetrów nad podłogę. To fajne rozwiązanie, ale nieskuteczne przy czymkolwiek poza wykładziną. Efektywnie wciąż moczą dywany przy przejeździe. iRobot Roomba Combo j9+ rozwiązuje ten problem na swoją modłę, po prostu lepiej.

Kup iRobot Roomba Combo j9+ w sklepie partnerskim:

iRobot Roomba Combo J9+ oferta w Ceneo

Robot typu combo - iRobot Roomba j9+

iRobot Roomba j9+ to robot sprzątający typu combo. Nie tylko odkurza, ale i mopuje. Trafi do ciebie ze stacją ładująco-czyszczącą Clean Base AutoFill. Jest naprawdę estetyczna. Nie należy do największych, jakie zdarzyło mi się sprawdzać, za to wygląda obłędnie. Karbowane boki, elementy wykonane ze skóry ekologicznej, symulujący drewno panel na górze, kompaktowość, minimalizm.  iRobot zrobił świetną robotę z designem tej stacji.

Clean Base AutoFill ma właściwie trzy główne funkcje:

  • Ładuje robota,
  • Napełnia Roombę wodą,
  • Opróżnia pojemnik na brudy.

Roomba wraca do stacji wtedy automatycznie po skończeniu pracy lub wtedy, gdy brakuje jej prądu. Prądu lub wody, bo drugą z funkcji jest automatyczne napełnianie zbiornika robota. Wewnątrz stacji znajduje się płaski bukłak na wodę, który należy samodzielnie wymieniać. Mniej więcej co miesiąc. 

Stacja robota iRobot Roomba Combo j9+

Ostatecznie robot też pozbywa się automatycznie zebranego brudu. Wprost do worka AllergenLock. Jeden wystarczy zdaniem producenta nawet na 60 dni. Takie worki można przechowywać na ukrytej półce, wewnątrz stacji Clean Base AutoFill. Znajdzie się też miejsce na dodatkowe nakładki mopujące. Takie stacje to podstawa wśród najlepszych sprzętów w rankingu odkurzaczy automatycznych.

iRobot Roomba Combo j9+ widziany od góry na szarych kafelkach. Robot jest okrągły, głównie czarny, z metalicznym miedzianym kołem w środku z logiem Roomby

Sam robot też nie odbiega od zwykłego designu robotów Roomba. Jest okrągły, głównie czarny i wykonany z tworzywa. Z frontu znajduje się kamera, pozwalająca mapować dom oraz wymijać przeszkody. Dzięki podświetleniu robot może pracować również w nocy lub po prostu w ciemnych pomieszczeniach.

Robot, który sprząta. Dogłębnie.

Jeżeli szukaliście kiedyś informacji o robotach sprzątających w sieci, to na pewno zauważyliście, że modele iRobot należą do szczególnie polecanych propozycji. To między innymi dlatego, że świetnie radzą sobie z wciąganiem brudów. Producent co prawda nie chwali się konkretnymi liczbami, ale porównuje między sobą swoje flagowce. Roomba j9+ ma aż o 100% większa moc ssącą niż modele z serii i.

iRobot Roomba Combo J9+ podczas sprzątania desek, wymija małe maneki neko

To tylko część z 4-stopniowego systemu sprzątania. Składają się na niego:

  • O 100% większa moc ssąca,
  • Sprzątanie w narożnikach,
  • Dwie gumowe szczotki, na ruchomej głowicy,
  • Całkowicie unoszący się moduł mopujący.

Za wydajność robota odpowiadają podwójne gumowe szczotki główne, które nie blokują się u mnie ani na dywanach, ani przez sierść moich kociaków. W dodatku dopasowują się do podłoża, dzięki ruchomej konstrukcji. Zapewniają w ten sposób zawsze najlepsze ciśnienie. Obligatoryjna jest szczotka boczna, zamiatająca brudy z krawędzi, wprost pod głowicę czyszczącą robota. Nie można też zapomnieć o najważniejszym - inteligentnym mopowaniu z aktywnym szorowaniem SmartScrub.

Czarny iRobot Roomba Combo j9+ widziany od tyłu, mopuje podłogę z białych paneli, na froncie noga stołu i kawałek dywanu, z tyłu ciemne zasłony i jasne firanki

Roomba Combo j9+ mopuje jak nigdy wcześniej

W zestawie są dwie nakładki z mikrofibry, które zakłada się na odpowiedni element robota. Moduł mopujący jest czymś, koło czego nie można przejść obojętnie. iRobot rozwiązał problem moczenia wykładzin i dywanów poprzez… przechowywanie całego mopa nad urządzeniem.

iRobot Roomba Combo j9+ widziany z boku na beżowym dywanie. Widać podniesionego mopa na górę i wskaźnik wody

D.R.I., czyli inteligentny system omijania dywanów, działa bardzo dobrze. Robot wie doskonale, gdzie znajduje się dywan i na pewno go nie zmoczy. W dodatku za sprawą kolejnego elementu układanki, czyli technologii SmartScrub, jeszcze lepiej doczyszcza na mokro podłogi. Zdaniem producenta eliminuje do 80% plam z kawy, brudu i innych uporczywych zabrudzeń. Symulacja prawdziwego mopowania, wraz z dociskaniem nakładek do podłoża, w praktyce po prostu robi robotę.

Jedna aplikacja, by cały dom wysprzątać

Możliwości Roomby Combo j9+ dopełnia aplikacja iRobot Home. Bez niej trudno tak naprawdę mówić o inteligentnym robocie sprzątającym. Jest minimalistyczna, zapewnia użytkownikowi dostępne na pierwszy rzut oka podstawowe możliwości. Przy jej pomocy w parę sekund sprawdzisz stan naładowania robota, jego poziom wody, opróżnisz pojemnik na brud lub napełnisz zbiornik.

Panel główny aplikacji iRobot na telefonie leżącym na jasnym stoliku, widziany zza rozmytej bazylii

Z wykorzystaniem scenariuszy używania, tzw. “Ulubionych”, możesz jednym kliknięciem posłać Roombę do pracy. Zgodnie z własnymi potrzebami. Może działać cicho i bez mopowania lub mopować i zasysać brud na pełnej mocy, kilkakrotnie. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby te scenariusze włączać automatycznie, zgodnie z harmonogramem. 

Robot przy pierwszym przejeździe tworzy też inteligentną mapę. Na niej automatycznie zaznaczy dywany. Robot sam nazywa poszczególne pomieszczenia, co jest szczególnie przydatne przy korzystaniu z usług głosowych. Stworzysz też różne strefy. Dzięki nim zabronisz robotowi mopować lub w ogóle sprzątać w konkretnych miejscach. 

Telefon w ręku prezentera, na tle jasnych desek podłogowych. Tworzenie scenariusza "cichy scenariusz"

Określisz również, gdzie znajduje się lodówka, lub kocia kuweta, aby to właśnie tam wysyłać Roombę na dokładniejsze sprzątanie. Swoją drogą, aplikacja sama po czasie zaproponuje ci różne strefy sprzątania, bazując na czujnikach robota. U mnie na przykład Roomba poprawnie rozpoznała blat kuchenny. W aplikacji pojawiło się powiadomienie, sugerujące stworzenie wzdłuż niego nowej strefy.

Dirt Detective i platforma, która z tobą współpracuje

Ciekawostką jest to że, w ramach technologii Dirt Detective, Roomba Combo j9+ uczy się domu. Będzie dokładniej czyścić zwykle brudniejsze pomieszczenia, odpowiednio ustawiać siłę ssania i ogólnie lepiej dbać o higienę pomieszczeń. Możesz podejrzeć opinię robota, z ostatnich kilku dni, na temat poszczególnych pomieszczeń w domu. Aplikacja pokaże ci, które pomieszczenia mają tendencję do bycia mniej lub bardziej czystymi.

Telefon na tle jasnego stołu, widziany zza bazylii, pokazuje mapę domu w aplikacji iRobot i wskaźnik zabrudzeń w Dirt Detective

Oprogramowanie jest dość inteligentne pod różnymi względami. Platforma Genius, obecnie właściwie iRobot OS, bierze pod uwagę wiele rzeczy i pomaga lepiej zadbać o dom. Aplikacja na przykład w okresie linienia zwierząt zaproponuje częstsze odkurzanie. Roomba może też pracować wtedy, gdy wyjdziesz z domu, po włączeniu usług lokalizacyjnych.

Nowoczesny robot sprzątający iRobot Roomba Combo j9+

Tym urządzeniem iRobot pokazał, że konkurencja wciąż musi się z nim liczyć. Nietypowe rozwiązanie, w postaci podnoszenia mopa na górę urządzenia, znakomicie współgra z całym systemem czujników oraz rozwiązań, gwarantujących bezobsługowe sprzątanie domu. Wisienka na torcie, w postaci estetycznej stacji czyszcząco-ładującej, sprawia, że iRobot Roomba Combo j9+ to świetny sprzęt do nowoczesnego domu.

Materiał powstał przy współpracy z iRobot

blog comments powered by Disqus
Najlepsza Roomba? iRobot Roomba Combo J9+ zaskakuje możliwościami