PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jaka Metoda Domowej Depilacji Będzie Dla Ciebie Najlepsza?

Jaka Metoda Domowej Depilacji Będzie Dla Ciebie Najlepsza?

Depilacja jest powszechnie stosowanym zabiegiem usuwania niechcianych włosków. Ten rodzaj pielęgnacji ciała jest stosowany najczęściej przez kobiety, jednak mężczyźni coraz częściej biorą przykład z płci pięknej. Depilacje można wykonać na wiele sposobów my przedstawimy te, które można przeprowadzić w zaciszu domowym. Przedstawimy ich zastosowanie, wady i zalety. Pomoże to wam wybrać najlepszy dla siebie sposób pozbycia się owłosienia.

 maszynka do golenia

Maszynka do golenia to chyba najszybsza i najtańsza metoda depilacji. Za pomocą maszynki możemy szybo i bezboleśnie pozbyć się niechcianego owłosienia z dowolnej części  ciała. Za minus trzeba uznać to, iż w trakcie golenia istnieje ryzyko zacięcia. Dodatkowo włoski po depilacji maszynką ulegają wzmocnieniu i odrastają szybciej. Jeśli chcemy szybkiego, ale nie musimy mieć długotrwałego efektu ten sposób usuwania włosków będzie dla Ciebie.

KREMY DO GOLENIA

Kremy do depilacji to depilacja, która jest dostępna już od długiego czasu. Ten sposób usuwania owłosienia jest mało popularny. Dzieje się tak dlatego, że depilacja kremem u większości osób nie daje zadowalających rezultatów, gdyż większość z nas ma za grube włoski. Kolejnym minusem jest nieprzyjemny zapach. Plusem zapewne jest cena kremu na, która każdy może sobie pozwolić oraz dość szybkie pozbycie się owłosienia. Wystarczy nałożyć krem na miejsca, z których chcemy pozbyć się włosów, odczekać czas podany przez producenta i następnie zebrać najczęściej łopatką krem z włoskami. Ta metoda usuwania włosów jest dobra tylko dla kobiet o bardzo delikatnych włoskach.

depilator

Depilator mimo swoich niewielkich wymiarów zrewolucjonizował rynek usuwania włosów. Ten typ zabiegu jest jedną z najbardziej popularnych metod radzenia sobie z depilacją w domowym zaciszu. Depilator wyrywa włosy wraz z cebulkami. Miejsce potraktowane urządzeniem pozostaje gładkie na dłuższy okres niż po zwykłym goleniu. Efekt zabiegu, który utrzymuje się, zależnie od tygodnia do nawet miesiąca. Używanie sprzętu jest bardzo proste. Za usuwanie owłosienia odpowiadają wbudowane obrotowe pęsety. Ich umiejscowienie i mechanika działania różni się zależnie od marki i modelu.

Większość depilatorów mają w zestawie wiele nakładek wspomagających. Mają na celu zmniejszenie bólu (który jest niestety dość dokuczliwy) albo lepsze docieranie do niewielkich powierzchni ciała (przede wszystkim chodzi o miejsca intymne).

Jak kupować depilator?

Depilacja IPL

Depilacja IPL, którą można wykonać w domu jest świetną alternatywą dla depilacji laserowej wykonywanej w salonach kosmetycznych. Jest tańsza, szybsza i bezpieczniejsza. Nikłym minusem przy zaletach urządzenia jest konieczność wykonania większej ilości zabiegów niż w przypadku lasera.

Urządzenie do depilacji IPL emituje wiązkę rozproszonych promieni świetlnych o różnych długościach. Docierają one w głąb skóry i niszczą struktury odpowiedzialne za odżywianie włosów. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Przed użyciem należy ogolić zbędne owłosienie. Następnie włączyć przyrząd, wybrać natężenie impulsu i jego tryb i przyłożyć głowicę do skóry. Po każdym błysku trzeba przesunąć głowicę w następne miejsce, które ma być depilowane. Średni czas depilacji: pachy-1,5 min, bikini-3 min, podudzia- 10 min.Depilacji IPL jest najlepszym rozwiązaniem dla osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. W przypadku ciemniejszego odcienia skóry lub jasnych/siwych włosów zabieg może okazać się nieskuteczny.

trymer

Trymer jest urządzeniem, które służy do strzyżenia brody, wąsów, okolic bikini oraz zbędnego owłosienia w nosie i uszach. Dzięki trymerowi możemy w zależności od upodobań ustawić długości strzyżenia. Precyzyjna głowica goląca/ strzygąca pozwala łatwo i szybko uzyskać precyzyjne kształty. Cała czynność nie powoduje podrażnień. Większość tego typu urządzeń jest zasilane akumulatorem i można je używać zarówno na sucho jak i na mokro. Trymetr jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą usunąć zbędne owłosienie łatwo, szybko, efektywnie, a rezultaty mają się utrzymywać przez kilka dni.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jaka Metoda Domowej Depilacji Będzie Dla Ciebie Najlepsza?