PODPOWIEDZI:

Piątkowe Granie #20 - Apotheon

Piątkowe Granie #20 - Apotheon

Za oknem śnieg i zimowa aura. Jak ktoś już ma dość takiej pogody, mam znakomitą alternatywę. Podróż do gorącej Grecji, w pakiecie wyżywienie, w towarzystwie z bogami Olimpu. Któż by się nie skusił na taką interesującą ofertę last minute. Zapraszam do dwudziestego już odcinka Piątkowego Grania!

Apotheon to niezależna gra, która trafiła na konsole Sony PS4 i Steam. Za produkcję odpowiedzialne jest małe studio Alientrap, które wcześniej stworzyło Capsized. Jest to dość nowy tytuł, który pojawił się na początku tego miesiąca. Twórcy wybrali znakomity moment, aby udać się na długą podróż do gorącej Grecji.

Apotheon 1

W kraju tym sprawy niezwykle się skomplikowały. Hera objęła tron po Zeusie. Bogini wprowadziła dość krwawe rządy i zamierza zabić całą rasę ludzką. Pojawia się jednak pewien śmiałek, dający ludziom nadzieję na lepsze czasy. Wojownik zamierza przywrócić ład i porządek w świecie, panującym przez bogów greckich.

Apotheon 2

Poradnik GIMP #7 Jak Dodać Ramkę Do Zdjęcia?

Gra posiada dość duży i otwarty świat. Sami możemy decydować o kolejności wykonywania zadań. Tych jest niezwykle dużo ale najczęściej ograniczają się do znalezienia jakiegoś przedmiotu bądź kogoś zabicia. Na naszej drodze znaleźć możemy przeciwników jak i nowe przedmioty. Warto zbierać wszystko co tylko znajdziemy, czy wymieniać część naszego ekwipunku. Ten bardzo szybko się psuje i wymaga wymiany. Tak się dzieje, np. z mieczami, które bardzo szybko się kruszą podczas wymagającej walki. Do naszych narzędzi zagłady oprócz mieczy należą także: piki, łuki, halabardy czy topory. Wszystkie bronie posiadają inne współczynniki i walczy się nimi trochę inaczej. Dość ciekawy system bardzo się sprowadza podczas rozgrywki. Często oprócz paska ze zdrowiem musimy obserwować poziom naszej kondycji czy zużycie broni. Ekwipunek możemy znaleźć w terenie bądź kupować nowe przedmioty u kupców. Występuje także system alchemii, pozwalający nam na wyważanie mikstur.

Apotheon 3

Tytuł niezwykle wciąga! Uruchomienie tej pozycji gwarantuje, że zagłębimy się w nią na długie godziny. W grze występuje automatyczny system zapisu. Jednak sami także naciskając przycisk ESC, może zapisać swój stan gry. Dzięki temu nie musimy się martwić o cheackpoint. Dzięki platformie Steam, Apotheon posiada bardzo dużo osiągnięć jak i kart do zdobycia. Osoby zaznajomione z tymi systemami, na pewno wiedzą czego mogą się spodziewać.

Apotheon 6

Największym atutem jak i zaraz wadą produkcji jest grafika. Ta niezwykłe pięknie prezentuje się na dużym monitorze. Utrzymana jest stylistyka, którą można znać chociażby z waz, obrazów czy innych malowideł z tamtego okresu. Niestety przy tym gra jest dość ciemna, ukazująca przy tym swój mroczny klimat. Do oświetlenia niektórych elementów otoczenia przydaje się pochodnia. Uaktywniając ją, na chwilę musimy zrezygnować z noszenia tarczy. Największą wadą jest sama czytelność interfejsu. Na samym początku będziemy mieli problemy z oszacowaniem tego co widzimy. Czy możemy się tutaj wspiąć, czy to tylko element dekoracji? Czy na drugą stronę można przeskoczyć bez przeszkód? Te oraz wiele więcej pytań nasuwa się podczas samej rozgrywki. Kiedy jednak już uporamy się z interfejsem i wciągniemy na tyle, rozgrywka w Apotheon staje się niezwykle miodna.

Apotheon 7

Apotheon to znakomity gra na aktualną aurę. Gorąca Grecja to jest to czego potrzebowałem, jak i wciągającej gry na weekend. Dość przyjemne elementy platformowe są przeplatywane z logicznymi zagadkami. Bronie psują się podczas walki, do tego mamy ogrom możliwości eliminacji wrogów. Zdobywamy coraz to nowe i lepsze przedmioty ułatwiające nam rozgrywkę. Tworzymy własne mikstury zdrowia bądź kupujemy je u sprzedawców. Masa misji jak i ogromny świat nie pozwoli graczom przejść obojętnie obok tej produkcji. Zdecydowanie warto przypomnieć sobie mitologię grecką!

Ocena: 5/5

Piątkowe Granie #19 - Aritana and the Harpy's Feather

Gra dostępna jest w dystrybucji cyfrowej Steam, link do aplikacji: store.steampowered.com/app/208750/

Apotheon 8

blog comments powered by Disqus
Piątkowe Granie #20 - Apotheon