PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
QLED czy OLED - Którą matrycę wybrać w telewizorze?

TOP 5 Aplikacji Do Nauki Języka Angielskiego

  • Dodano: 4 lata, 2 miesiące temu
  • Ocena: (1) (0)
TOP 5 Aplikacji Do Nauki Języka Angielskiego

W dzisiejszych czasach posługiwanie się językiem angielskim jest normą, a wręcz wymogiem koniecznym. Mamy z nim kontakt na każdym kroku i na każdym kroku mamy możliwość aby się go uczyć. Na tablety i smartfony jest dostępnych coraz więcej aplikacji dzięki, którym nauka angielskiego będzie niezwykle łatwa, ale również przyjemna.

1. Duolingo

Aplikacja nie dość, że jest darmowa to jeszcze wyjątkowo udana. Pozwala na naukę języka za pomocą mowy, pisania, czytani a oraz słuchania. Nauka za pomocą aplikacji jest niezwykle przyjemna i przypomina trochę grę, w której trzeba się skupić, by nie stracić życia. Dodatkową motywacją jest możliwość porównywania naszych wyników z wynikami znajomych. Z pewnością nie raz wytworzy się w nas chęć rywalizacji.

Tu możesz pobrać aplikację.

2. Google Translate

A teraz przedstawiamy aplikacje dzięki, której nie tylko język angielski przestanie być postrachem dla wielu przez nieznajomość słówek. Nie dość, że aplikacja pozwala na dwustronne tłumaczenie (zarówno z języka polskiego na angielski i na odwrót) to dodatkowo zapamiętuje niewiadome nam zwroty i co najlepsze - udostępnia nam je do powtarzania.

Tu możesz pobrać aplikację.

3. Practice English Grammar

Każdy język ma swoją specyficzną gramatykę bez, której nie da się zbudować logicznych zdań. Nauka gramatyki nie należy do najprzyjemniejszych, ale dzięki aplikacji Practice English Grammar nie będzie ona ani tak straszna ani nudna. W łatwy i przyjemny sposób poznamy podstawowe zasady budowania zdań oraz można się sprawdzić za pomocą testów oraz flashcards. 

Tu możesz pobrać aplikację.

4. MindSnacks

A teraz coś dla zapalonych graczy - aplikacja, która za pomocą gier pomaga w nauce słówek angielskich. Do wyboru są gry na spostrzegawczość, szybkość, literowanie w sposób zabawny i w kolorowej szacie graficznej. Gry nie są w stanie nas szybko zanudzić, gdyż twórcy aplikacji postanowili, by każdy poziom był w odpowiedni sposób trudniejszy i z nową ilością słówek. 

Tu możesz pobrać aplikację.

5. LearnEnglish Elementary Podcasts

Kiedy będziemy mięć opanowaną gramatykę oraz słówka warto skupić się na rozumieniu języka. Aplikacja LearnEnglish Elementary Prodcast nam w tym bardzo pomoże. Materiał jest podzielony na 3 serie/sezony, które mają po 10 części, a każda z nich jest o innej tematyce z życia w Wielkiej Brytani. Każda część zawiera: Transcript, gdzie słuchamy wypowiedzi, a gdy będziemy mieć problem ze zrozumieniem możemy przeczytać tekst oraz Exercise, w którym są pytania sprawdzające zrozumienie tekstu. 

Tu możesz pobrać aplikację. 

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Aplikacji Do Nauki Języka Angielskiego
Autor: Ewa Narożna