PODPOWIEDZI:

10 Najbardziej Wnerwiających Misji w Grach

10 Najbardziej Wnerwiających Misji w Grach

Gry mają dostarczać rozgrywkę i sprawiać przyjemność. Pozwalają nam odreagować po ciężkim dniu pracy, szkoły czy po treningu. Pokazują nam zupełnie inne rzeczywistości: nierealne światy, wyimaginowane stwory, które urozmaicają nasze szare życie. Często nasze ulubione gry pomagają nam odpocząć, jednak niektóre misje są tak irytujące, że często robimy się nerwowi. Zapraszam na listę 10 Najbardziej Wnerwiających Misji w Grach! Kolejność nie ma żadnego znaczenia.

10. Croc 2

W poprzednim artykule, wspominałem o misji wyścigowej w grze Mafia. Nie chcę powielać tej informacji także w tym artykule. Dlatego postanowiłem wspomnieć o innej misji z gry Croc 2. Jest to bajkowa platformówka dla najmłodszych. Grafika prawie się niezestarzała i nadal modele 3D wyglądają świetnie. Jest to gra kierowana głównie do dzieci, jednak jedna misja wyścigowa, jest tak trudna, że wątpię, aby udało się to przejść. Nawet dorośli mieli sporo problemów z przejściem tej planszy. Poziom trudności był tam maksymalnie wysoki, musieliśmy pokonywać zakręty w idealny sposób, aby nie stracić szansy na wygranie wyścigu. Kiedy raz zrobimy coś źle, możemy ponownie zaczynać od linii startu. Pamiętacie tą misję?

Polecane: 10 Najtrudniejszych Gier do Przejścia

9. GTA Vice City

GTA Vice City jakoś nie było wyjątkowo trudną grą. Misje przechodziło się zazwyczaj bez problemów, czasami w wyniku naszego błędu musieliśmy ponawiać poziom. Jednak misja z helikopterem, przysporzyła graczom wiele nerwów. W tym zadaniu musieliśmy zniszczyć dość wysoki budynek w centrum miasta. Rozstawić bomby w różnych miejscach w wieżowcu. Ekipa robotników przeszkadzała nam jak tylko mogła, abyśmy nie ukończyć tego zadania. Mieliśmy niezwykle mało czasu, a do tego helikopter mógł się zniszczyć i po misji. Dodajmy do tego wszystkiego niewygodne sterowanie i beznadziejną pracę kamery.

8. Call of Duty Black Ops

Każda gra z serii Call of Duty ma przynajmniej jedną niezwykle ciężką misję. Najczęściej jest to walka ze skryptami, gdzie dookoła atakuje nas spora ilość przeciwników. Musimy dojść do odpowiedniego miejsca, bądź wykonać jakąś akację, aby przeciwnicy się już nie pojawiali. Najbardziej zapamiętałem zadanie w Call of Duty Black Ops. To dlatego, że w tej grze występują aż dwa takie irytujące momenty. Pierwszy już niemal na początku gry. Dokładnie w misji GOS, gdzie jesteśmy atakowani przez Wietnamczyków. Dostać się musimy na drugą stronę wzgórza. Przejście tego momentu na najłatwiejszym poziomie trudności stanowi wyzwanie, co dopiero na weteranie. Kolejnym dość nie miły momentem w grze, jest misja w helikopterze. Kiedy wyrzutnia SAM wystrzeliwuje do nas rakiety. Mamy dosłownie kilka sekund, aby je zniszczyć. Poruszają się dość szybko i są mało widoczne. Nawet nie chcecie wiedzieć, jak długo męczyłem się w tych misjach.

7. Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Zapomniane Piaski jakoś nie były wyjątkowo trudną grą, nawet na najwyższym poziomie trudności. Przechodziło się ją dość przyjemnie i bez większych problemów. Te pojawiały się dopiero pod koniec gry. Kiedy to trzeba było dostać się na szczyt wieży. Projektanci przesadzili tam z poziomem trudności. Gracz musiał wykazać się wysoką zręcznością i skupieniem. Przeskakując z ściany na ścianę, manipulując mocami. Same pokonanie bossa była już bułką z masłem, ale do stanie się do niego, to już zupełnie inna bajka.

6. Medal of Honor Allied Assault

Misja ze snajperami śni mi się po nocach. Ze względu na wysoki poziom trudności. Trafialiśmy do dość klimatycznego miasteczka, zniszczonego wojną. Do tego mieliśmy wszędzie gęstą mgłę. Atmosferą tej misji było bliżej do Silent Hilla, niż do pierwszoosobowego FPSa. Snajperzy dość szybko wybijali nam pomysł z głowy, aby trochę porozglądać się po okolicy. Wrogowie kryli się dosłownie wszędzie, byli niezwykle dobrze ukryci, że musieliśmy ich szukać dobre kilka minut. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że widzieliśmy z którego kierunku padł pocisk. Jednak szukanie snajperów, już nie było takie proste. Niezwykle przydaje się w tej misji opcja szybkiego zapisu stanu gry.

Polecane: 5 Najlepszych Darmowych Programów do Czyszczenia Systemu Windows

5. Seria Assassin’s Creed

Kiedy miałem do czynienia z misjami eskortującymi, wiedziałem, że nie będzie to proste zadanie. Sztuczna inteligencja w pierwszych asasynach dość mocno szwankowała. Nasi przyjaciele, których mieliśmy ochraniać, dość głupio ginęli, dając się zabić czy spadali z dachów. Przez ich wybryki trzeba było ponownie rozgrywać misję. Najczęściej to nie przeciwnicy stanowili największe wyznanie, a nasi sojusznicy. Po drodze było niezwykle dużo miejsc, w których mogliby stracić życie. Wydaje mi się, że specjalnie twórcy wybierali takie miejsca, aby doszczętnie zirytować graczy.

4. Warcraft 3

Misje w których mieliśmy określoną ilość czasu, były dla mnie prawdziwą zmorą. Trzeba było dbać o rozwój naszego miasta, rekrutować żołnierzy i tworzyć wieżyczki obronne. Pierwsze dwie misje nie były jeszcze aż tak trudne, ale im dalej w kampanii, tym te zadania były bardziej wymagające. Wrogowie nadciągali falami, ale im bliżej do końca, tym więcej ich było na ekranie. Często z tymi misjami walczyłem kilka dni.

3. Return to Castle Wolfenstein

Jest to jedna z moich ulubionych gier. Często do niej wracam, ale muszę pominąć jedną z misji. Mianowicie tą, rozgrywającą się w lesie. Musimy poruszać się po cichu, aby nie wzbudzić podejrzeń u strażników. Kiedy włączą alarm, jesteśmy zgubieni. To co najgorszej jest w tym zadaniu to timing jak i kluczowe zebranie wszystkich wymaganych przedmiotów. Czasami mamy dosłownie kilka sekund, aby przedostać się na drugą stronę, czy wejść do pomieszczenia. Szwankują tutaj często skrypty, przez które jesteśmy wykrywani. Niekiedy wykonany dokładnie takie same czynności i jesteśmy wykryci, drugim razem nie. To właśnie przez ten element, będziemy przeklinać tą misję przez długi czas. Musimy być niemal perfekcyjni i wiedzieć jak przejść ten etap. Zabicie wszystkich przeciwników nie pomaga, a nawet pogarsza sytuację, ponieważ nie możemy później ukończyć tego scenariusza. Teraz w czasach YouTuba, bez problemów możemy zobaczyć jak przejść ten etap. Kiedyś tego nie było i sami musieliśmy się irytować przed komputerem, przez długi czas, zanim nam się udało przejść misję w lesie.

2. Fear

Końcówka w tej grze jest zabójcza. Szczególnie ostatni rozdział może być dość problematyczny. Duchy są znacznie bardziej niebezpieczne od żołnierzy repliki. Musimy wykazać się dużym opanowaniem, podczas przechodzenia tej misji. Nie pomagają nam bronie, bo najczęściej mamy niezwykle mało amunicji. Radzić musimy sobie z tym co posiadamy i liczyć na szczęście.

Polecane: Ile Wydać Na Myszkę? Czy Drogie = Lepsze? Jakich Bajerów Unikać?

1. GTA San Andreas

Kolejna misja z serii GTA, która dość mocno wbiła mi się w psychikę. Dokładnie mam na myśli zadanie „Po złej stronie torów”. Kierujemy motorem i musimy pokonać przeciwników, którzy znajdują się na pociągu. Nie byłoby żadnych problemów, gdybyśmy to my strzelali. Niestety nasz kompan Big Smoke, niezbyt dobrze radzi sobie z bronią. Musimy więc, odpowiednio przybliżać się i oddalać od pociągu, aby nasz kolega w końcu trafił. Dodatkowo mamy dość mało czasu na przejście tej misji i masę przeszkód. Zadanie te często była parodiowana w różnych grach.

blog comments powered by Disqus
10 Najbardziej Wnerwiających Misji w Grach