PODPOWIEDZI:

Nie Zobaczymy Aplikacji Rodem z Androida na Platformie Windows 10 Mobile…

Nie Zobaczymy Aplikacji Rodem z Androida na Platformie Windows 10 Mobile…

Microsoft właśnie dobitnie pokazał jak łatwo można przekreślić dobrą szansę na poprawienie kondycji “ledwo ciepłej” platformy mobilnej Windows. Projekt Astoria, który mógł stać się niebywałym sukcesem i dobrym krokiem w stronę rozwoju Windows 10 Mobile, odszedł w niebyt…

Gdy przeczytałem niedawno wpis na oficjalnym blogu Windows, wówczas aż zamarłem. Może wydać się śmieszne, ale w przypadku wieści o starcie projektu Astoria, moje odczucia były niebywale zbliżone! Nie mniej jednak, ostatni wpis na wspomnianym blogu rozczarował nie tylko mnie. Zdaję sobie sprawę, że wy również z wypiekami na twarzy wyczekiwaliście “androidowych” aplikacji na swoim urządzeniu z Windows 10 Mobile. Rzeczywistość okazuje się być dość surowa.

Windows Mobile 10 i Android

Dosyć jednak tego patosu i czas przedstawić pozytywne strony omawianego wpisu! Otóż, Microsoft wspomniał o mostach łączących platformy Android oraz iOS z Windows 10 Mobile, z których to z powodów wiadomych był zmuszony do podjęcia decyzji o wyborze tej jedynej. Ostatnią i oczywistą platformą był system iOS. To właśnie deweloperów tworzących aplikacje dla systemu Apple’a, panowie z Redmond wesprą w ich “przenoszeniu” do W10M. 

Do efektywnego prowadzenia prac nad migracją aplikacji przyczyni się firma Xamarin. Firma dosłownie kilka dni temu została przejęta przez amerykańskiego giganta, która zajmie się projektowaniem mostu łączącego obie mobilne platformy. Czyżby szczęście w nieszczęściu? Efektem tego wszystkiego jest skupienie się na konkretnym środowisku co jest zarówno racjonalne jak i bardziej efektywne. Mobilny OS od Apple posiada nieco więcej gier i programów, które po części pokrywają się z tym co spotykamy na Androidzie! 

iOS i Windows Mobile 10

W naszym środowisku ogromną popularnością cieszy się platforma Google’a z jasnych i oczywistych przyczyn. Dlatego też, owa decyzja może nie być zbyt dobrze odebrana w naszych, rodzimych stronach. Osobiście niejednokrotnie wahałem się nad wyborem platformy mobilnej Windows, ale odstraszał mnie skromny zapas jego aplikacji.

Zobacz najlepsze smartfony 

Skłamałbym, gdybym nie wspomniał o licznych przyzwyczajeniach, wynikających z wykorzystywania gier i aplikacji, które nie występują w OS-ie giganta z Redmond. Perspektywa Windows’a 10 Mobile przez wzgląd na projekt Astoria byłaby mi bliższa, ale teraz… chyba nie będzie aż tak źle… nie sądzicie?

Projekt Astoria odchodzi w niepamięć

Reasumując. Projekt Astoria odchodzi w niepamięć. W zamian użytkownicy mobilnych okienek otrzymają, aplikacje które wcześniej były lub będą przygotowywane pod system iOS. Wiadomość ta powinna ucieszyć nie tylko odbiorców aplikacji, ale przede wszystkim samych deweloperów, którzy pożądają głębszego rozwoju oraz pasma sukcesów na obydwu platformach!

iOS i Windows Mobile 10

Czy uważacie decyzję Microsoftu za dobrą? Może wolelibyście posiadać możliwość uruchamiania gier i aplikacji z Androida? Czy to w ogóle poprawi obecną sytuację Windows 10 Mobile?  Podzielcie się z nami waszymi opiniami odnośnie tego tematu w komentarzach poniżej! ;)

blog comments powered by Disqus
Nie Zobaczymy Aplikacji Rodem z Androida na Platformie Windows 10 Mobile…